Gramofonowe legendy

Zaczęty przez Wireless, Maj 28, 2014, 13:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wireless

Wydaje się, że w analogu bardziej, niż w jakiejkolwiek innej dziedzinie audio, mamy możność napotkania na prawdziwą legendę.
Przykłady pierwsze z brzegu, których szczęśliwym właścicielem mam okazję być : Sondek LP12 i Technics "12".
Pozwolę sobię zamieścić zdjęcie "wnętrz" Cymbiosis - jednego z pierwszych dealerów Sondeka (właściciel jest też, swoją drogą, żywą legendą i prawdziwym autorytetem w dziedzinie strojenia LP12), oraz zachęcić do dyskusji/innych wpisów o takich właśnie legendach
Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

#1
Legendy, czyli "classic audio" w gramofonach, ramionach itd..?

Wireless

Legendy, czyli ikony w analogu, produkty kultowe  :). Zarówno Sondek, jak i ów Technics, IMHO, do takich ikon się zaliczają. Obydwa mają swoje strony w Wikipedii, obydwa wzbudzają również wiele kontrowersji ;). No i oczywiście - tak - również ramiona, wkładki, etc...
Pozdrawiam, Wireless


gratefullde

Czytałem gdzieś ostatnio,  że mają wznowić produkcję,  ceny spadną :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Cytat: gratefullde w Czerwiec 01, 2014, 19:37ceny spadną
Taaa....
Tak samo jak z Denonem DP-100Anniversary - promocyjnie 10k kosztował :)

Wireless

No cóż - w spadek cen to ja nie wieżę. Natomiast - cena Technicsa porównywalna do Sondeka, albo Transrotora to już gigantyczne nieporozumienie ... Nie wiem, czy zdażyła się chociaż jedna osoba, która toto kupiła - ja swój kupiłem za 1800pln, i - co tu dużo ukrywać - legenda legendą, ale tyle on jest wart ...
Pozdrawiam, Wireless

masza

Ja kupiłem Sondeka z SME3009III i Shure V-15 od kolegi z AS za 3k zł.
Gramofon był w stanie kolekcjonerskim. Sprzedałem go za tyle samo.
O jakim 1210 za 12 tysięcy złotych my tu mówimy?
Ludziom to czasami w dekiel wali.

gratefullde

Ale mamy go za to za darmo w główce forum :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Za te pieniądze to ten 1210 powinien trafić z "Legend" do Audio Voodoo. Kogoś nieźle trzasło :)
Pozdrawiam, Wireless

spalon

Dla mnie jako posiadacza nowego SL-1210 MK2 to niech sobie cena będzie dwa razy taka  :)

Ale po za tym to też podzielam wasze zdanie że tyle to on nie jest warty bo za takie pieniądze to można już kupić fajniejszy sprzęt .

GregWatson

A to tak na poprawę humoru:
Trochę tego i trochę tamtego też.

4321DK

To TOP 5 to może i najdroższe, ale czy najlepsze? Większy przyrost masy niż jakości dźwięku w stosunku do ceny. Technologia zaczyna wyprzedzać winyl z którego więcej wycisnąć się nie da. Jeszcze te 300 kg w pokoju i tony kurzu do wytarcia z takiego wehikułu.
Ciekawy jestem jak w odsłuchu wypadły by dużo tańsze konstrukcje z tym przyrostem formy nad treścią.   

kangie

E tam, Sławku, gdybyśmy spali na pieniądzach, pewnie byśmy sobie kupili po takim kolosie, hehehe

miniabyr

Cytat: qqrydza w Wrzesień 28, 2014, 01:53
Zastanawiałem się gdzie go wrzucić i postanowiłem zrobić to tutaj. Ta konstrukcja niewątpliwie będzie legendarna.

http://allegro.pl/gramofon-kartogen-audio-armatura-i4647296757.html

Brałem jeszcze pod uwagę tematy: aukcje z efektem WOW lub uśmiech numeru. Postawiłem jednak na legendarną armaturę.
Nic o tej konstrukcji  nie wiemy ,żadnych danych. Czas pokaże co z tego wyjdzie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Tak, tak, bo to dobre miejsce na legendy. A w tej cenie będą problemy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Legendę w audio buduje się na jakości dźwięku. Tak mi się wydaje. Akurat polerka, stolarka, a wręcz snycerka- są mniej ważne na tym etapie.
W tym przypadku wszystko postawiono na głowie. Następuje próba sprzedania - ponoć pięknego, nie wiem, nie moja bajka- mebla o funkcji dodatkowej- gramofon.

frywolny trucht

To, że Ty wiesz, to ja wiem  8)

miniabyr

Cytat: qqrydza w Wrzesień 28, 2014, 12:18
Panowie, ja to wszystko wiem. Nie wyczuliście sarkazmu?
Ależ oczywiście że wyczuliśmy, tylko walimy głupa-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Dość podobną drogą swego czasu szedł pewien konstruktor stawiający karnisze na płytach nagrobkowych. Ch.. z dźwiękiem, parametrami, ładnie wyszło- dawać kasę :)

Też legenda w kategorii: Ładny mebel o funkcji dodatkowej związanej luźno z audio.

miniabyr

Dajmy spokój konstruktorowi ,jak pisałem rynek to zweryfikuje.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Odbędzie się to kosztem paru niewinnych duszyczek :)

No dobra, a Fonica?
Gramofon w kształcie klucza wiolinowego, powiem Wam, że stał się uznanym dziełem sztuki desingnerskiej i często pojawia się w necie. Można powiedzieć, że żyje swoim, niezależnym od dźwięku jaki reprodukuje, życiem.


miniabyr

 Fonica chce za swój drapak + ich ramię 5000euro i jest to cena zobowiązująca do grania wybitnego. Jeśli chodzi o gramofon Kartogen to boję się zapytać twórcę o szczegóły ,żeby nie dostać bana ,jak dostał kolega Zontek pytając się o łożysko.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Jakie łożysko? A kogo to obchodzi z targetu, do którego jest to wycelowane?
Jak widać nawet ramię nie ma żadnego znaczenia.

Jest moda na gramofony a w dodatku wyglądające "kosmicznie" to czas na sprzedawców takich mebli. Mnie to nie dziwi. Jak to zagra jest sprawą marginalną. To nie jest towar dla audiofila/melomana tylko dla snoba.

miniabyr

Hej Maciek! Facet sprzedaje swój produkt i z czystej ciekawości ludzie interesują się co pod maska siedzi. O gustach nie ma co dyskutować ,ale założenia techniczne to co innego.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !