Floydowanie

Zaczęty przez Wireless, Kwiecień 19, 2015, 22:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ranking Płyt PF

The Piper at the Gates of Dawn
9 (9%)
A Saucerful of Secrets
8 (8%)
More
4 (4%)
Ummagumma
7 (7%)
Atom Heart Mother
23 (23%)
Meddle
20 (20%)
Obscured by Clouds
4 (4%)
Dark Side of the Moon
45 (45%)
Wish You Were Here
36 (36%)
Animals
18 (18%)
The Wall
40 (40%)
The Final Cut
12 (12%)
A Momentary Lapse of Reason
7 (7%)
Division Bell
15 (15%)
Endless River
5 (5%)

Głosów w sumie: 100

Wireless

Supergrupa, wręcz ikona gatunku. Co więcej - jasny przykład sytuacji, w której suma składowych jest zdecydowanie większa, niż wynik prostego dodawania - żadnemu z jej członków nie udało się indywidualnie powtórzyć w pełni sukcesu całego zespołu.

Zachęcam do rozmowy na WSZYSTKIE tematy związane z PF. Dodatkowo - ankieta pt. które płyty lubicie, a które mniej. Miłoby również poczytać uzasadnienie. Np. ja osobiście cenię wyżej "Momentary Lapse of Reason" od "Division Bell" - jest dla mnie bardziej żywiołowa, lepiej zagrana, może i trochę bardziej popowa, ale np. "Dogs of War" mnie wywraca po prostu :) . "DB" natomiast jest trochę bardziej "śnięta" dla mnie ;) A, jak widzę opinie, to jestem w zdecydowanej mniejszości :) .

Wracając do ankiety - każdy uczestnik może oddać 15 (!) głosów, tak, aby dostatecznie dobrze "odznaczyć" swoje naprawdę ulubione płyty. Można, rzecz jasna, zmieniać wybór.

Zapraszam serdecznie

Hmm - nie mogę oddać dwóch głosów na jedną płytę ... :) . Szkoda, bo bym pooznaczał kilka z nich kilkukrotnie ....
Pozdrawiam, Wireless

merlin1973

Nie znam, czy to chodzi o tych co widzieli księżyc? znaczy jego ciemną stronę? ;) ;) ;)
Czas , pieniądz tam słychac chyba? ;)
A ,że z 1973r mam do niej sentyment :)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Jak zaznaczę 15 pozycji to zaznaczę wszystkie :) Ma by remis?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Noż właśnie - myślałem, że będzie możliwość zaznaczenia kilkukrotnego tej samej pozycji .... Ale źle myślałem - Arek, możesz zmodyfikować tą ankietę i zmienić ten limit na np. 5 pozycji ... ?
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Jasne. Bez limitu trwania?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Bez - ankieta zupełnie "swobodna" i na luzie. Ważne, aby sobie po prostu pogadać o Floydach :)
Pozdrawiam, Wireless

kangie

Czy można wklajać swoją płytotekę PF? ;)

rudy-102

W zestawie brakuje jeszcze kilku płyt koncertowych:
DELICATE SOUND OF THUNDER - 1988
PULSE - 1995
IS THERE ANYBODY OUT THERE? THE WALL LIVE: 1980-81 - 2000
LONDON 1966/1967 - 2014

Jest jeszcze cała masa składaków.

kangie

#8
Cytat: rudy-102 w Kwiecień 20, 2015, 06:58Jest jeszcze cała masa składaków.
Oczywiście, np. "A collection of great dance songs".

Ciekawe wg mnie są pierwsze albumy grupy. Tak do początku lat 70-tych. Podobnie jest z zespołem The Rolling Stones. To całkiem inne granie niż jak ludzie zwykle postrzegają. Potem puszczasz im nie nie poznają że to PF czy RS.

gratefullde

Właściwie nie mam problemu z głosowaniem, to dość proste. Mogły by być 2 lub 3 płyty do wyboru i też było by ok. Lubię PF, tak fajnie marudzą ;) Ale już rzadko słucham. Zostawiłem to za sobą bo Time ucieka a muzyki innej i ciekawej (ciekawszej) dla mnie obecnie jest multum. Ich początki to faktycznie najciekawszy dla mnie okres, choć chyba nie o ten początek z Syd'em mi chodzi ;)
A może właśnie ciekawsze było by zagłosowanie na jeden, jedyny album Kamandy Pinka Floyda?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

The Wall - tyle w temacie.

A jeśli nie, to DSotM.

Ale to chyba oczywista oczywistość. Czy się mylę? ;)

Wireless

Ano właśnie - ja też taką kolejność traktuję jako oczywistą oczywistość. Ale chyba nie wszyscy. Jes spora grupa osób, jak mi się wydaje, którzy wyżej cenią początki.

Co do liczby głosów możliwych do oddania: 1 głos byłby dobrym rozwiązaniem, IMHO, dla dużej liczby głosujących. Dla mniejszej - lepiej się, moim zdaniem, celem zbudowania większej próbki, posiłkować większą liczbą głosów.
Pozdrawiam, Wireless

rudy-102

Cytat: kangie w Kwiecień 20, 2015, 06:59np. "A collection of great dance songs".
No tak. Trochę mało szczęśliwy tytuł na płytę tego zespołu :-). Ale są pewnie ludzie, którzy by właśnie ten album wybrali. Mam tu na myśli chociażby moją żonę. Tej płyty mogłaby słuchać na okrągło, a jak nałożę "The Piper at the Gates of Dawn", albo "Ummagumma" to się pyta co to za dziwactwo i na ogół wychodzi z pokoju.

kangie

Otóż to. Stary PF z Sydem Barretem i początki z Gilmourem to niezły odjazd.

gratefullde

W naszej ankietce wygrywa oczywista oczywistość ale na pozycji nr 4 jest Meddle. To, poza żelazną trójką, dobry wynik tej płyty. Dla mnie kilka oczek wyżej być powinna. No i oj, chyba jej dziś posłucham jednak :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


Wireless

Cytat: kangie w Kwiecień 20, 2015, 08:59
Cytat: wireless w Kwiecień 19, 2015, 22:3315 (!) głosów
15? ;)


No właśnie - chciałem, aby można było oddać więcej, niż 1 głoś na POJEDYNCZY tytuł - stąd ta liczba głosów. Niestety - okazało się to z przyczyn technicznych niemożliwe. W związku z tym prosiłem Frywolnego o ograniczenie liczby głosów do 5 ...

Ot - techniczne zamieszanie :)
Pozdrawiam, Wireless

fioni

Cytat: kangie w Kwiecień 20, 2015, 07:24The Wall - tyle w temacie.

A jeśli nie, to DSotM.

Ale to chyba oczywista oczywistość. Czy się mylę?

mylisz się kangie ;D
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

kangie

Dobra  :D Kto jest za, aby wklejac tutaj swoja dyskografie PF?

rudy-102

Cytat: kangie w Kwiecień 21, 2015, 16:41
Dobra  :D Kto jest za, aby wklejac tutaj swoja dyskografie PF?
Serwer zapchamy :-)

kangie


Wireless

Eee tam od razu zapchamy - przecież można wkleić linki do jakiegokolwiek internetowego albumu zdjęciowego - Picassy, etc.
Wklejamy :)
Pozdrawiam, Wireless

kangie

#22

gratefullde

Pięknie te promienie słońca okrasiły zdjęcie ;) Dark Side... faktycznie po ciemniejszej stronie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

fioni

Jakby się chciało mieć wszystko - to jest tego wg wikipedii 85 pozycji

Albumy studyjne   15
Albumy koncertowe   3
Kompilacje   8
Single   27
Wideo   6
Teledyski   23
Soundtracki   3
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe