Problem z kablami przy wkladce

Zaczęty przez amati74, Grudzień 14, 2016, 12:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Witam szanownych kolegow
Dziś postanowiłem zapuścić nową i umytą płytę Novi "Bossa Nova", i po uruchomieniu gramofony okazało się że jeden kanał gra ciszej i w ogóle płyta jakby ciut ciszej grała, a jak zbliżyłem ucho do kolumny usłyszałem lekki brum, już kiedyś miałem coś takiego i po poruszaniu za pomocą wykłaczki kabelkami przy wkładkę brum się wyciszył a płyta zaczęła pięknie gadać, kanały grały z jednakową głośności ą i ogólnie głośniej. Proszę o poradę o powinienem zrobić z tymi kabelkami, tylko proszę w miarę łopatologiczne wyjaśnienie.
Ps.  Płyta rewelacja,  oczywiście to moja osobista ocena.

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka


rockandroll

Możliwe są generalnie dwie wersje:
1) Kable są uszkodzone pomiędzy wkładką a pinami ramienia - trzeba będzie je wymienić
2) Kable nie były właściwe podłączone lub się obluzowały - teraz już będzie działać

amati74

Czyli rozumiem powinienem odkręcić wkładkę odciąć kable i co dalej jak je sprawdzić czy są pęknięcie czy oblizowane a może coś masą skoro czasem brum jest

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka


vasa

Cytat: amati74 w Grudzień 14, 2016, 15:53powinienem odkręcić wkładkę odciąć kable
Może jednak, zanim je odetniesz to posprawdzaj wszystkie połączenia i luty (miejsca lutowania) na drodze pomiędzy wkładką a preampem. Te objawy przypominają jakiś brak kontaktu na drodze sygnału.
Może konektorki przy wkładce zaśniedziały, może coś innego. Postukaj, popukaj poprzesuwaj zanim zaczniesz ciąć.

A tak generalnie to dlaczego chcesz ciąć przewody? Czyżby były przylutowane do wkładki?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Grudzień 14, 2016, 15:58Czyżby były przylutowane do wkładki?
A to nie jest gupi pomysł  ;D

amati74

#5
Sorka mój słownik sobie wstawił słowo "ciąć"  miało być zdjąć. Generalnie to jak lekko gmeram wykałaczką między kabelkami wiejska między panami a wejściem do ramienia to brum i problem z nie równym grać ustaje.  Na fotce widać kabelki straszny tam bałagan może to też jest przyczyną dotykania się kabelkow






Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

amati74

Na ostatniej fotce widać że zielony kabelek nie ma osłonki albo mi się zdaje bo wzrok marny. Dopiero teraz to zauważyłem może to stanowi problem

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

amati74

#7
Cytat: masza w Grudzień 14, 2016, 16:32
Cytat: vasa w Grudzień 14, 2016, 15:58Czyżby były przylutowane do wkładki?
A to nie jest gupi pomysł  ;D
Masza się uzaleznił od spawania wszystkiego że wszystkim

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

amati74

Mam nadzieję że po tych wystawionych trzech fotkach będzie jakiś mały werdykt 12stu gniewnych?

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka


amati74

Koledzy i nic nie powiecie więcej? Nic nie potatujecie? Święta 🎄 idą trzeba się dzielić dobrą nowiną albo i złą ale trzeba

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka


elem

no cuś ci tam nie styka, pewnikiem ten zielony :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

amati74 jesteś skazany na szereg prób i weryfikacji wyników. Żadne zdjęcia tu nie pomogą.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Trzeba dopiąć wkładkę, wyczyścić piny, zrobić porządek w kabelkach  (jakiś warkoczyk albo skrętkę) zapiąć ponownie i posłuchać.
Chyba nic mądrzejszego się nie wymyśli.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Na pewno nie jest to problem oslony na jednym z pinów. Ale tak jak wcześniej napisal Vasa trzeba przejrzeć te kabelki. Proponuję wypiąć z wkładki same kable i je ponownie wpiąć . Taki prosty mechaniczny manewr może podpowiedzieć gdzie leży problem . Warto też wyczyścić same styki pinów i to niezaleznie czy wystapił jakis problem czy nie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

amati74

#14
A czym dobrze oczyścić piny wkładki i  styki kabelkow?

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

miniabyr

Na przykład płynem do styków Reson .Na rynku jest sporo takich audiofilskich pierdół .Ten płyn znajdziesz np. na winyle.pl
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

amati74

#16
A coś z jebaja?
Nie wiem jak to może się  nazywać po angielsku,  a nie chciałbym szukać miesiac
Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

MAC

Oj Paweł, Paweł... namawiasz kolegę do fiksum dyrdum  ;D

Audiofilska cena  ;) 6,50zł


kawosz

Cytat: masza w Grudzień 14, 2016, 21:15Audiofilska cena   6,50zł
Używam kontakt i spełnia swoje zadanie :) .

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Ja też od lat używam.
Głównie do czyszczenia pinów 40letnich lamp ale i gniazda i wtyki rca od czasu do czasu smarkam.

kawosz


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

amati74

Ale to pewnie kontakt hifiowy

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka


amati74

I zrobiło się wesoło aż miło [emoji13]

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka