Jelco SA 750L 12

Zaczęty przez kawosz, Lipiec 17, 2016, 09:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz


miniabyr

Cena ok . !2'cali tłumione olejem . Bardzo dobre ramię.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Mam aktualnie dwa, jedno czarne, jedno szare:)

Pamiętaj, że od Jukiego mogą oclić, wtedy nie będzie tak różowo.

Używkę z kablem i pudełkiem można dostać za około 2000zł.
Grupa ratowania poziomu.

jamówię

Miałem Jelco s shape 9"z oil dumper.Niestety nie najlepiej wspominam to ramię.Wtedy na tym samym werku (AS Challenger)miałem zamontowane RegaRB300 i to ramię grało mi zdecydowanie lepiej.Ja nie jestem pewien,czy to olejowe tłumienie to dobry kierunek.MZ rozmywa kontury,zamazuje średnice i poszarza barwy

ahaja

Szukaj na ebay ale z Cypru.

Olej - tłumi, zabija dźwięk ... ale dla niektórych to pozorne 'pozbycie się' syczenia przy źle dobranej wkładce ;-).

jamówię

Cytat: ahaja w Lipiec 24, 2016, 02:50
Szukaj na ebay ale z Cypru.

Olej - tłumi, zabija dźwięk ... ale dla niektórych to pozorne 'pozbycie się' syczenia przy źle dobranej wkładce ;-).



Mnie się też tak wydaje...

jacekkudla

Jako posiadacz wymienionego ramienia i nie chcący zaczynać nowego wątku podłącze się z pytaniem :)

Czy w tym ramieniu jest regulacja wysokości ustawienia ramienia, niestety słabo ogarnięty jestem i manual nic mi nie podpowiada...

JAcek

EmilioE

Jasne że jest!
W tym pierścieniu na dole kolumny ramienia jest taka dziurka.
Wkładasz do niej klucz imbusowy i luzujesz kolumnę ramienia.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

jacekkudla

To pewnie ta sama dziurka co to po jej poluzowaniu można kolumnę przekręcić?

ahaja

#9
Na zdjęciu widać otwór pod imbusa który blokuje kolumnę ramienia. Po poluzowaniu można ustawić vta. Przy odkręcaniu dobrze jest przytrzymać bo zjedzie... ale to pewnie wiesz.

Na drugim zdjęciu jest ze śrubą dociskową już wkręconą.

jacekkudla

Danke, a ja kuzwa odkręciłem te co wyżej na samym ramieniu są... ehhh ten zmysł techniczny...

dyletant

Takie pytanie chodzi mi po głowie.

Czy te ramie rzeczywiście jest tak dobre jak wszyscy polecają czy tak złe jak mówią... ???
Tj na "Plus"
- 12"
- wykonanie/cena
- regulacja

"Minusy"
-tłumienie olejowe. Ale czy trzeba zalewać?
-Ortofon lepciejszy.. ale cena też

Jeszcze pytanie jakie wkładki z tych popularnych można na tym wieszać? Pewnie znajdę wątek na dobór wkładki względem podatności (tego jeszcze nie opanowałem) ale może są "gotowe" sprawdzone rozwiązania.  Jak tu wypadnie taka AT440 czy 540?  z MC DL103r lub DL301?
Pytanie takie z tych noworocznych, gdyby się zachciało coś zmienić....

ahaja

Twoje minusy nie są minusami. Oleju nie trzeba stosować, ale można, kwestia wyboru.
Ano, Ortofony pewnie będą lepsze i jak zwykle droższe. Robione w tej samej fabryce.

Jakie chcesz. Takie ramię daje takie możliwości. Kwestia doboru np headshella. W zestawie z reguły są z dwoma przeciwwagami.
Szkoda trochę MMkę na tym wieszać ... To tylko zagra na miarę możliwości onej MMki ... ;-) pomijam tu sprawę napędu, który powinien 'nadążać' jakością. Ale to oczywiste.

EmilioE

Może mnie słoń nadepnął na ucho, ale ja tu nie słyszałem wyraźnej różnicy pomiędzy zalanym, a pustym.
Ramię jest solidne, łatwo się reguluje, jest dość ciężkie, więc twardsze MC pasują.
Uważam, że stosunek wartości do ceny jest bardzo dobry.
Próbowałem różnych wkładek: Ortofon 2M Black, Salsa, AT 440mlb i OC9 (najsłabiej wypadł chyba 2M Black).
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500