Problem z kablami przy wkladce

Zaczęty przez amati74, Grudzień 14, 2016, 12:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67


amati74

Cytat: paul_67 w Wrzesień 25, 2017, 18:51
Kabelki przywiązałem do dość sztywnego drutu fi  0,5 i przetknąłem przez ramię. Szybka akcja bez rozkręcania.
Paul ale kabelki z prostej rurki przechodzą do podstawy pod kątem 90 stopni
Myślisz że da radę strasznie tam ciasno

paul_67

U mnie dało.Zrób na drucie pętelkę do której przywiąż kabelki.

amati74

#53
Będę próbował, jak przyjdą kable, ale może by zadziałało jak bym jakoś podczepil nowe kabelki do starych i wyciągnął by je od dupy strony czyli od strony puszki z kablami?
Czy to zły pomysł?

paul_67

Spokojnie.Już w kilku ramionach zmieniłem kabelki tym sposobem.

paul_67

#55
Nie wiem czy ci nie puszczą w czasie przeciągania.Sposób, który Ci proponuję jeszcze mnie nie zawiódł.Niedawno robiłem ramię o podobnej konstrukcji.Drut przetykałem od podstawy ramienia ( na jego końcu kabelki).

amati74

Boje się tylko trochę o 2 kable uziemienia jedno w rurce drugie przy piwotach żeby ich nie zniszczyc

amati74

No cóż wierzę w twoje sposoby w końcu twój gramofon kamienny był długi czas u mnie na tapecie więc są wielkie podstawy do zaufania [emoji4]

ahaja

PJskie ramiona miały/miewały taką folijkę wewnątrz robiącą za ekran ... jak będziesz przeciągał to ją uwalisz. Chyba, że u Ciebie tego nie ma.
Czasami w starszych ramionach z metalowymi rurkami tak sie robiło - do starych kabli robiło się pętelkę z nowymi i przeciągało, ale tam było duże 'światło'.

A tak w ogóle to którego połączenia brak? Pod tą śrubą jest oczko i pewnie coś dolutowane. Ta śrubka - tak wygląda to na zdjęciu - jest lekko pokancerowana - kombinerkami była dokręcana..?
Dalej to dolutowane pewnie styka się z tym wątpliwym ekranem w rurce.
Nie ma przejścia od śruby w dół do płytki z kablami?

paul_67

Cytat: amati74 w Wrzesień 25, 2017, 19:25Boje się tylko trochę o 2 kable uziemienia jedno w rurce drugie przy piwotach żeby ich nie zniszczyc
Kabelków uziemienia nie zmieniałem i ich nie zniszczyłem,a prześwit miałem też bardzo mały.

amati74

Cytat: paul_67 w Wrzesień 25, 2017, 19:38
Cytat: amati74 w Wrzesień 25, 2017, 19:25Boje się tylko trochę o 2 kable uziemienia jedno w rurce drugie przy piwotach żeby ich nie zniszczyc
Kabelków uziemienia nie zmieniałem i ich nie zniszczyłem,a prześwit miałem też bardzo mały.
Paul ale bierz pod uwagę swoje umiejętności i doświadczenie a moje pierwsze podejście. Będę się starał jak się nie uda będzie powód by kupić thorensa [emoji3]

amati74

Cytat: ahaja w Wrzesień 25, 2017, 19:32
PJskie ramiona miały/miewały taką folijkę wewnątrz robiącą za ekran ... jak będziesz przeciągał to ją uwalisz. Chyba, że u Ciebie tego nie ma.
Czasami w starszych ramionach z metalowymi rurkami tak sie robiło - do starych kabli robiło się pętelkę z nowymi i przeciągało, ale tam było duże 'światło'.

A tak w ogóle to którego połączenia brak? Pod tą śrubą jest oczko i pewnie coś dolutowane. Ta śrubka - tak wygląda to na zdjęciu - jest lekko pokancerowana - kombinerkami była dokręcana..?
Dalej to dolutowane pewnie styka się z tym wątpliwym ekranem w rurce.
Nie ma przejścia od śruby w dół do płytki z kablami?
Krzysztof problem polega na tym że kabelek zielony ktoś kiedyś przylutowal jako najkrótszy z kompletu i on się właśnie urwał był chyba mocno zmęczony. Urwał się od blaszki która się nakłada na pin wkładki i teraz jest już za krutki by go ponownie przylutowac

ahaja

A - czyli od tej strony.
To dosztukuj kawałkiem przewodu. Żeby nie wyrwać kabli z ramienia przytrzymaj sobie małymi szczypcami/kombinerkami ten kawałek i ściągnij izolacje z około 2mm, to wystarczy by przylutować.

Nie martw się. W Linnach za grube pieniądze PJskimi ramionami to samo się dzieje ... Czasami wygląda że wszystko jest dobrze polutowane do konektorków a tu niestety zimne luty ... :-(.

Piterski

Wydaje mi się że ten czarny od uziemienie jest dłuższy od zielonego, zobacz czy nie dał byś rady ich zamienić miejscami by zielony robił Ci za uziemienie, a czarny za sygnałowy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Cytat: Piterski w Wrzesień 26, 2017, 23:12
Wydaje mi się że ten czarny od uziemienie jest dłuższy od zielonego, zobacz czy nie dał byś rady ich zamienić miejscami by zielony robił Ci za uziemienie, a czarny za sygnałowy.
Tylko pod warunkiem że są to takie same kabelki - typ, przekrój, budowa

amati74

Zrobię jak mówicie, ale mam jeszcze jedno pytanie. Widziałem już polutowane do konektorkow kabelki I było napisane że to profesjonalnie przylutowany. Pytanie brzmi jak bardzo jest to profesjonalnie przylutowane czy w razie konieczności wymiany kabli na nowe ja byłbym w stanie też profesjonalnie je przylutowac czy to wymaga wyższych studiów z pachania karuzeli?
I dodatkowe pytanie kiedy się robią zimne luty czy powodem jest nie użycie pasty lutowniczej czy coś innego. Ja zawsze jej uzywam

amati74

Cytat: ahaja w Wrzesień 26, 2017, 21:04
A - czyli od tej strony.
To dosztukuj kawałkiem przewodu. Żeby nie wyrwać kabli z ramienia przytrzymaj sobie małymi szczypcami/kombinerkami ten kawałek i ściągnij izolacje z około 2mm, to wystarczy by przylutować.

Nie martw się. W Linnach za grube pieniądze PJskimi ramionami to samo się dzieje ... Czasami wygląda że wszystko jest dobrze polutowane do konektorków a tu niestety zimne luty ... :-(.
Krzysztof a powiedz w jaki sposób zdjąć osłonke z tych kabelow one wyglądają tak delikatnie, boję się że przecinając izolacje przetne  też wiązke w srodku. A jak wiadomo każdy drucika mniej to mniej audiofilskosci [emoji848][emoji5]

amati74

Powiedzcie czy takie kabelki będą ok. W opisie jest ze osłonka jest cieńsza niz standardowa ale to chyba dobrze bo łatwiej będzie je przeciągnąć i będą ważyć mniej a to chyba kolejny plus. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić

https://m.ebay.co.uk/itm/111629146427?_trksid=p2141725.m3641.l6368

malg

Cytat: amati74 w Wrzesień 29, 2017, 08:50
Powiedzcie czy takie kabelki będą ok. W opisie jest ze osłonka jest cieńsza niz standardowa ale to chyba dobrze bo łatwiej będzie je przeciągnąć i będą ważyć mniej a to chyba kolejny plus. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić

https://m.ebay.co.uk/itm/111629146427?_trksid=p2141725.m3641.l6368

nie ma kabelka uziemiającego




ahaja

To Cardas a one nie mają czarnego. Poza tym uważałbym bo jak na kabelki do okablowania wewnętrznego są dość sztywne (twarda izolacja) a to ramię PJ jest lekkie ...

amati74

Cytat: ahaja w Wrzesień 29, 2017, 12:48
To Cardas a one nie mają czarnego. Poza tym uważałbym bo jak na kabelki do okablowania wewnętrznego są dość sztywne (twarda izolacja) a to ramię PJ jest lekkie ...
Nie znam się za bardzo na kabelkach I nie udało mi się znaleźć czegoś lepszego w sensie bardziej elastycznego, czy możecie mi polecić coś odpowiedniego czego nie musiał bym ściągac z Polski bo to da dadatkowe koszty, no chyba że nie ma wyjścia.

Jeśli chodzi o czarny kablek to ja uziemienia ruszał nie będę, zostanie to co jest.


malg


amati74

#73
Cytat: malg w Wrzesień 29, 2017, 16:58
paul podał z alledrogo tu masz na eBayu:
https://www.ebay.pl/sch/sis.html?_nkw=Litz+tonearm+wire+internal+turntable+tonearm+rewirwe+5+metres+10+strands+0.04mm&_id=112043241415&&_trksid=p2057872.m2749.l2658
Malg przepraszam że męcze temat ale nie bardzo wiem czym się te kable różnią i który będzie dobry dla mnie możesz mi to choć troszkę objaśnic? Tam są 4 kabelki do kupienia
Ta cena jest za jaką długość kabelka

Amen

Nie kupisz tak dobrych jak oryginalne. Jak Ahaja pisał. Lepiej dosztukować zielony. Chociaż przesłanki pewnie są różne, ale to tylko "pewnie" bez nadinterpretacji. Dla mnie, osobiście, tak dobrych nie kupisz.