Problem z kablami przy wkladce

Zaczęty przez amati74, Grudzień 14, 2016, 12:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Kolega mi polecał niemiecki KONTAKT do kupienia na giełdzie przy GUS-ie w Wawie
Bo mi RCA zaśniedziały.

Jutro sprawdżę bo będę w miescie i napiszę


amati74

Cytat: vasa w Grudzień 14, 2016, 20:08
Trzeba dopiąć wkładkę, wyczyścić piny, zrobić porządek w kabelkach  (jakiś warkoczyk albo skrętkę) zapiąć ponownie i posłuchać.
Chyba nic mądrzejszego się nie wymyśli.
A może by troszkę podciągnąć kabelki od dołu ramienia tam u podstawy w plincie tylko czy to dobry pomysł czy nic się nie zepsuje i czy waga ramienia się wtedy nie zmieni jak mniej kabli będzie wystawało z ramienia?

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

vasa



Cytat: amati74 w Grudzień 14, 2016, 22:56
Cytat: vasa w Grudzień 14, 2016, 20:08
Trzeba dopiąć wkładkę, wyczyścić piny, zrobić porządek w kabelkach  (jakiś warkoczyk albo skrętkę) zapiąć ponownie i posłuchać.
Chyba nic mądrzejszego się nie wymyśli.
A może by troszkę podciągnąć kabelki od dołu ramienia tam u podstawy w plincie tylko czy to dobry pomysł czy nic się nie zepsuje i czy waga ramienia się wtedy nie zmieni jak mniej kabli będzie wystawało z ramienia?

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Może jednak nie?
Raz, że coś się może sknocić, dwa że z krótszymi końcówkami może być problem z przypięciem wkładki, trzy - robimy tylko jedną zmianę i sprawdzamy efekt. Jak zrobisz więcej to nie będziesz wiedział jaka była przyczyna problemu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

#30
Ok odepne, wyczyszcze, ułoże/zaplote sprawdzę

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

vasa

Cytat: amati74 w Grudzień 14, 2016, 23:04
Ok

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
Mam prośbę.
Wywal tą reklamę telefonu co Ci się wyświetla pod postem.
Jak pogrzebiesz w menu to znajdziesz.
To się chyba "podpis" nazywa.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Kurcze wczoraj okazało się że problem z kablami przy tej wkładce jest coraz większy bo przed wczoraj sygnał był zakupiony na lewej kolumnie a wczoraj okazało się że prawa przestawala grać albo całkowicie milczała dopiero po poruszaniu kabelkami poprawiło się.  Muszę koniecznie spróbować to w poniedziałek naprawić bo już mam nerwa i stracha że mój PJ (wiem wiem chałowy, ale dla mnie wypas bo innego na razie nie mam) nie będzie grał.

Artur


ahaja

Jak ściągniesz te piny z wkładki to je delikutaśnie nagnij by ciaśniej wchodziły na piny wkładki. Jak są czarne lub zasyfione to warto je oskrobać.

amati74

Ok oczyszcza je ułoże w warkoczyk i zobaczymy co to da

Artur


amati74

#37
Koledzy powrócił problem z kabelkami w ramieniu, znow pojawiło się brumienie w jednym z kanałów, podczas poruszania kabelkami udawało się to zlikwidować, ale już mnie to denerwować więc postanowiłem zdjąć wkładkę i zaplesc kabelki w warkocz. Okazało się że jak dołączyłem wkładkę od ramienia to wszystkie kabelki były pozornie za długie ale wkładka była na uwięzi. Lekkie naprawdę lekkie pociągniecie i wkładka dała się poluzować , okazało się że zielony kabelek nie dość że przylutowany do blaszki z tzw dupy to jeszcze był krutszy od reszty kabli i to on trzymał wkładkę tak krutko i to on się oderwal od blaszki. Teraz jestem zmuszony do zamontowania nowych kabelow bo nie ma innej rady. Od spodu wygląda to tak.


Tak wyglądaja kabelki od strony wkładki zobaczcie o ile był krótszy zielony kabel


amati74

Na dwóch zdjęciach widać że do środkowego pinu są dolutowane dwa czarne kabelki to uziemienie idące od ramienia, problem polega na tym że ja zauważyłem tylko jeden kabelek czarny przykrecony śrubka do rurki tuż przy główce ramienia. Proszę o informację jak umiejscowiony w ramieniu jest drugi czarny drucik

Amen

Biały i niebieski to kanał lewy, a czerwony i zielony to prawy. Jeżeli ten zielony był źle polutowany, to wtedy faktycznie na jednym kanale mogło nie być masy i sam zielony powinien rozwiązać problem.
Gdyby siało po obu kanałach, to należałoby tropić te czarne. Oprócz uziemienia ramienia, powinny być też pouziemiane inne elementy gramofonu, które nie są kanałami i tam pewnie trzeba szukać drugiego czarnego, ale to już zależy od modelu gramofonu. Masa gramofonu nie może się nigdzie łączyć z masami od kanałów przed preampem (sprawdź miernikiem).
Ja bym polutował porządnie zielony i sprawdził czy pomogło. Nie jest to co prawda odpowiedź na Twoje pytanie, ale może jakoś Ci pomoże teraz czy kiedyś.

amati74


amati74

Przypomnę iż jest to pj debut III ze standardowym ramieniem 8,6" aluminium

amati74

Ok znalazłem śrubę od drugiego drucika uziemienia, ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać żeby wyjąć z ramienia kabelki a potem nowe tam umieścić bo małoiejsca

To jest miejsce zawieszenia ramienia na piwotach

amati74

#43
Czy to dobry pomysł żeby odkręcić te śrubki trzymające piwoty czy to raczej zły pomysł?

Tu widać rodzaj śrubki i którędy kable wchodzą do podstawy


Tu widać że piwoty są umieszczone we wglebueniach czyli to jakieś ułatwienie

amati74

Jest może ktoś kto zdejmował ramię z pj-ota? Czy do tego potrzebny jest klucz nasadowy bo nie widzę inne mozliwosci

ahaja

Nie radzę odkręcać tych śrub od łożysk.

amati74

To w jaki sposób wsadzić tam nowe kabki
Muszę zmienić kabelki bo jeden jest za krótki a poza tym jak ktoś to tak niedbale zrobił to nie wiadomo co z tymi kablami się dzialo

amati74

Krzysztof a jeśli odkręcić całe ramię od plinty to będzie łatwiej bo nie wiem. Innego zrobic

paul_67

Kabelki przywiązałem do dość sztywnego drutu fi  0,5 i przetknąłem przez ramię. Szybka akcja bez rozkręcania.

amati74

Koledzy no wymyśl cię coś bo się potne [emoji16]