PRO JECT TUBE BOX DS czy LAR LPS-1?

Zaczęty przez Amen, Wrzesień 06, 2017, 13:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: Michał w Styczeń 25, 2018, 19:32A ja czytam u Ryk
Podasz link. Chętnie poczytam.
U mnie się akurat sprawdzają i jestem zadowolony.



rudy-102

To ja sobie pozwolę się nie zgodzić z panem Ryką - przynajmniej jeśli chodzi o bas. To są najlepiej grające basy ze wszystkich ecc83 jakie miałem. A przez pierwsze 50 godzin było go tak dużo, że aż bolało słuchać. Potem wszystko bardzo ładnie się ułożyło.


rudy-102

U mnie 36 euro za sztukę. Na moje OK.

Michał


rudy-102



Michał

Przy słuchaniu tego knedla wyszła jedna przykra sprawa,płyty nagrane źle,gra bezlitośnie źle. Włączyłem przed chwilą last ship,kurna krew z uszu a Soul Cages ładnie. Natomiast wiolonczelę z płyty Leyly Mc Calla- genialnie.

MAC

Cytat: Michał w Styczeń 25, 2018, 18:32Na pewno nie ma czeskiego Full Music?
Nie.
Pewnie chodzi Ci o EML - Emission Labs.
Fantastyczne lampy. Szarpnąłem się na podstawowe ich 300b i coś fantastycznego.

elem

O to to! EML, od nich były te prostowniki Rogera
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

No jasne maszka ma rację,chodziło o EML.

vasa

No i w końcu nie wiem jak wypada porównanie LAR-a z projectem?
Swoją drogą to jak do knedla zostaną wpakowane lampki za czapkę to LAR-A też należy czymś wspomóc [emoji44]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Wymiana kondensatorów sygnałowych u LARa wychodzi mu na dobre. Poza tym opampy można ewentualnie popodmieniać, ale to Ahaja musiałby się wypowiedzieć, bo opampy mają po osiem nóg, cztery prawe i cztery lewe, a ja się robactwa brzydzę  ;)

Michał

Cytat: vasa w Styczeń 26, 2018, 12:24
No i w końcu nie wiem jak wypada porównanie LAR-a z projectem?
Swoją drogą to jak do knedla zostaną wpakowane lampki za czapkę to LAR-A też należy czymś wspomóc [emoji44]

[emoji377]🥃


Ja DSa porównuję z Trigonem,bo LARA nie mam a nie chciałem zakładać nowego wątku. Jeślu tu przeszkadzam,to mogę założyć :)

MAC

Cytat: McGyver w Styczeń 26, 2018, 12:47opampy mają po osiem nóg, cztery prawe i cztery lewe,

A mój pies ma 8 nóg jak zauważyła moja córcia :o
- dwie lewe,
- dwie prawe,
- dwie przednie,
- dwie tylne.

W sumie silny argument  ;D ;D ;D

vasa



Cytat: Michał w Styczeń 26, 2018, 13:03
Cytat: vasa w Styczeń 26, 2018, 12:24
No i w końcu nie wiem jak wypada porównanie LAR-a z projectem?
Swoją drogą to jak do knedla zostaną wpakowane lampki za czapkę to LAR-A też należy czymś wspomóc [emoji44]

[emoji377]🥃


Ja DSa porównuję z Trigonem,bo LARA nie mam a nie chciałem zakładać nowego wątku. Jeślu tu przeszkadzam,to mogę założyć :)

No to gapa jestem[emoji53]
Trigona nie słyszałem to i porównać nie mam do czego.
Czemu miałbyś przeszkadzać? Pisz porównanie [emoji847]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Michał

Robota lubi głupiego,przemeblowałem pokój,Mamunciu ja fajnie teraz gra ;D
Dobra,wsadziłem Macowe TungSole i...i z Sylvani nie ma co zbierać :)
Tungsol ma piękną przestrzeń,głęboki i wielobarwny bas i bardzo ładne body instrumentów i głosów-jest lepszy i basta. Jedyna rzecz,którą Sylvania się broni,to średnica,ale ta też w Tung Solu jest lepsza.Jeśli Mc Gyver planuje klona EAR,to ja bym zaczął testy od tych Tung Soli. pJ to niby tylko bufor lampowy,takie małe gównienko,ale powiem Wam Drodzy,że czuły jest na zmianę lamp,jak gajowy. Strach się bać,gdyby faktycznie wsadzić tam Buggle Boy,jak sugerował maszka. Jestem bardzo ciekaw jak wrócę do Trigona,bo lampy muszę przecież oddać a słuchania na stockowych sobie daruję ;)

Michał

No dobra,wyciągnąłem pożyczone lampy,bo chcę je jutro zwrócić. Teraz uwaga natury technicznej,sposób wymiany lamp,jaką przewidział producent,jest idiotyczny a wrecz debilny i szkodliwy. Po pierwsze do wyciągniecia stockowych lamp w damperach,trzeba przygotować cieniutkie szczypce i bardzo delikatnie wyciągać raz z jednej a raz z drugiej strony. Lampy w tych ubrankach wypełniają calą srednicę otworu,wiec paluszkami,to możemy podrapać się po głowie. Kolejnym skrajnym idiotyzmem jest wpuszczenie tych lamp tak głęboko,bo albo wkładamy je całkowicie do środka i wtedy wymiana odbywa się po odkręceniu dna z elektroniką,czyli banalnie,albo do cholery wyciągamy całkiem na wierzch o po problemie. Obecny system usadowienia lamp jest stresujący,bo ich wymiana jest niebezpieczna dla nich,można uszkodzić piny,lub podstawki. Z tego powodu wkładanie lamp z damperami,odbywa się kompletnie na czuja,bo za cholery nie widać,czy wchodzą prawidłowo do podstawek,masakra! Dlatego,jeśli ewentualnie zdecyduję się go zostawić,to zakupione lampy muszą być docelowe,żonglerka nie wchodzi w rachubę,no way! Ostatnia faza testów,to PJ na lampach stockowych vs.Trigon. Na lampach Sylvania i TungSol grał bardzo przyjemnie,czas na powrót do obecnej referencji i wnioski. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym phono a ma permanentny ogień w tyłku do zmian lamp,to odradzam!tam trzeba wsadzić docelowe lampy i na 10 lat zapomnieć.

malg

Cytat: Michał w Styczeń 28, 2018, 16:48
Jeśli ktoś jest zainteresowany tym phono a ma permanentny ogień w tyłku do zmian lamp,to odradzam!tam trzeba wsadzić docelowe lampy i na 10 lat zapomnieć.
Potwierdzam - tak właśnie zrobiłem, na początek było chyba ze 3 rózne, potem juz tylko TFK

Michał

Grzegorz a na jakiej wkładce teraz grasz?

malg

Do tego co napisał Michał chciałem dodać jeszcze jedną cechę tego PRE (pisałem o tym przed chwilą w wątku o DECCA LONDON, ale chyba też tutaj powinno się o tym wspomnieć) która moze być wadą.
PRE ma wspólne wzmocnienia dla obu torów 40, 50, 60dB.
Dla niskopoziomowych wkładek MC to jest ok( na DL103R gram na wzmocnieniu 40db i wzmak na godzinie 12-tej)
Dla wkładek MM/MI, które maja wysokie wyjście napięciowe (jak np wspomniana DECCA) najmniejsze wzmocnienie 40dB jest za duże. PRE powinien mieć jeszcze wzmocnienie np 30, 32 lub 35 dB (na DECCA-e gram na 40dB i WZM na godzinie poniżej 9-tej)

malg

Cytat: Michał w Styczeń 28, 2018, 19:54
Grzegorz a na jakiej wkładce teraz grasz?
Produkcyjnie na DENON DL 103R,
a w tej chwili testowo przez tydzien lub dwa na DECCA LONDON

Piterski

Cytat: malg w Styczeń 28, 2018, 20:45przez tydzien lub dwa
ha ha ha tak bo się skończy na dwóch tygodniach  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.