Fotografia

Zaczęty przez Keef98, Styczeń 16, 2017, 19:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Październik 20, 2018, 17:57FZ1000, fakt że kosztuje więcej (2,8k)
Jak kupisz w Niemczech to powinno wyjść poniżej dwóch tysięcy. One kosztują w okolicach 470 euro.

axolotl

Cytat: McGyver w Październik 20, 2018, 18:04
Kiedy zastanawiałem się nad zakupem swojej pierwszej lustrzanki cyfrowej brałem pod uwgę także Nikona i Canona. Ale to był czas kiedy te firmy cięły koszty. Nikon przez kombinacje z mocowaniem obiektywów typu jest śrubokręt/nie ma śrubokręta spieprzył sobie to co było jedną z największych zalet systemu - pełną kompatybilność. Podobnie zrobił Canon.
Pentax nigdy tak nie żydził, co więcej, zachował bagnet z epoki manual focus, dzięki czemu dziś mogę do K5 podpiąć słoik wyjęty z sowieckiego aparatu Зенит Aвтомат, i działa!

Nie zapominaj o focus peaking oraz potwierdzeniu ostrosci rowniez przy starych sloikach. Jak ktos ma dosc bezmyslnego pstrykania to sytem petaxa bedzie dla niego idealny.

fotobia

No i matryca, Panasonic ma 1'' a to istotna sprawa.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

gratefullde

Ja tam nie wiem, czy w amatorskim foceniu wielkość matrycy jest ważna. Wydaje mi się, że większość z nas "wpadając" w temat focenia, na siłę chce nabyć poziom experta i dąży do pro (po co?). Mam takie podejście dawno za sobą. I bardzo podobały mi się wczorajsze wypowiedzi Bartolo, którego zdjęcia uwielbiam. Też uważam, że wartością są sami focący a sprzęt może pomóc.
Myślę, że ten Soniacz jest jednak świetną propozycją. Ale to moje zdanie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#304
To był 2004 rok. 14 lat temu. Co się zmieniło? Chyba najbardziej urosło ISO. MPix się potroiły. Szkła jakoś wiele jaśniejsze nie chcą być. W sumie to są ciemniejsze nawet. Zoom x7 może dziś trochę śmieszny... Teraz jest BT i WiFi i GPS... Co się jeszcze wydarzyło w kompaktach?

Już 14 lat temu istniała stabilizacja optyki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Ten wyścig zbrojeń na dobra sprawę nie ma sensu. Takie rzeczy jak pokaźny zoom to jest argument dla takich jak ja, którzy chcą dziobek zobaczyć z 200 metrów ;D Ale normalnie to one, te parametry, potrzebne nie są. Proszę się zatem moim zdaniem nie przejmować, moja ekscytacja Sony wynika z dwóch powodów, bo lubię Sony z branży wizyjnej. Pierwszą kamere 8mm kupiłem właśnie ich, po narodzinach córki. Mam do dziś... I masę taśm z lat '90 tych... Jakoś na jakości się nigdy nie zawiodłem aczkolwiek moje wymagania są pewnie skromne :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Różni użytkownicy różnie użytkują swoje aparaty i w różnych warunkach. Kiedyś miałem trochę większego pierdolca- nigdy nie wysunąłem się poza amatorszczyznę- ale aparat, który radziłby sobie np. we wnętrzach Sobieskiego podczas AVS to byłoby dla mnie coś. Stoję sobie z tyłu, nie przepycham się i robię piękny, czytelny detal... chciałbym. Ale też kadrowanie zbliżeniem ( a nie w kompie cięcie) w trudnych warunkach, imprezy sportowe, morze... Dlatego ten Soniak pobudził moją wyobraźnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Październik 20, 2018, 19:52Dlatego ten Soniak pobudził moją wyobraźnie.

No moją też. Ino staram się nie dopuszczać myśli, że są oczywiście lepsze, bo to zburzy moją koncepcje ;D. Kupię go i basta :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Gdyby ktoś chciał się zaczaić na Soniacza o symbolu 400, bo wyższy model od 350 to trzeba poczekać na 450. 300- zastąpiła 350 i zbliżyła się w pewnych miejscach do starszego brata, wyższego modelu ( lepszy procesor, matryca nowsza). Ale brakuje paru istotnych rzeczy w 350, które ma 400. Podoba mi się np. możliwość połączenia z oprogramowaniem w smartfonie i cykanie fotek na odległość. Zostawiasz aparat w karmniku i cykasz w domciu, w ciepełku zdjęcia sikoreczkom  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=1sSLXVYsrOg
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

#309
 8)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Robisz te zdjęcia ZAJEBISTE  :np:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: Piterski w Październik 31, 2018, 23:35Robisz te zdjęcia ZAJEBISTE 
I na tyle zaje..że aż widać drobinki kurzu.
Przy takiej jakości to chyba cza pomyśleć o komorze bezpyłowej  ;)

Bartolo

 Przy okazji... ;) W drodze na plan..
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

malg

wczoraj - usiadł i się przyglądał jak robię na działce
jakość nie taka jak u Bartolo  :P

Bartolo

Himalaje...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

malg

#315
jadąc dzisiaj zrobiłem takie coś
Były okręgi w zbożu, to teraz są na niebie
to UFO ? ::) , czy może dziura ozonowa :o

widać dwie dziury - ciekawe zjawisko

LampowY

Cytat: malg w Styczeń 07, 2019, 22:45to UFO ?
Cavum - dziura w chmurze

Aby powstał otwór zwany cavum, chmura musi być silnie wychłodzona, do -30 stopni Celsjusza. Tego typu zjawiska tworzą się, gdy w atmosferze nie występują gwałtowne ruchy i powietrze jest czyste.

Jak tłumaczą eksperci, cavum to otwór w cienkiej warstwie chmury zbudowanej z przechłodzonych kropelek wody. Z wnętrza otworu wypada virga (opad niedocierający do powierzchni ziemi, gdyż wcześniej paruje lub sublimuje) albo chmura Cirrus w postaci włóknistych kosmyków.



malg


LampowY

No nie tylko Ty  :D

dino

Zapomniałeś dodać, że okolicznością sprzyjająca jest napis "zawsze otwarte"  ;D ;D ;D
Fajne zdjęcia  ;)

nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

malg

Cytat: nosferartur w Styczeń 08, 2019, 11:44
Chodzi o Niebo? :o
chyba tak,
ale powstaje pytanie "kto" je otworzył ?  ::)
i to w dwóch miejscach  ;D

frywolny trucht

W sumie zdjęcia Bartolo też ujdą  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

najedżdzasz na mnie, czy przymilasz się Bartolo  ;D

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 08, 2019, 22:19
W sumie zdjęcia Bartolo też ujdą  ;D
Od biedy  ;D