Menu główne

Philips AF-829

Zaczęty przez malg, Sierpień 17, 2016, 20:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

#125
Mam pytanie.
Która wersję headshell-a zastosować w/g Was.

Poniżej obrazek
u góry hedshell  AdFontes-a zaadoptowany do philipsa
u dołu hedshell oryginalny Philipsa

Philips jest nie brzydki, dodatkowo oryginał, ale ponieważ chcę zrobić rekabling ramienia to chciałbym wkładke połaczyć bezpośrednio, więc będzie to wymagało wiercenia dodatkowego otworu albo w rurce albo w headshellu (raczej w headshellu aby nie stracić oryginalnego wyglądu).
Ad Fontes bardziej mi się podoba i nie przysparza dodatkowej pracy, bo z niego można wypuścić kabelki bezpośrednio do wkładki.

Co radzicie ?



frywolny trucht

Jeśli AF da ci azymut to sprawa jest prosta.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 29, 2017, 21:13
Jeśli AF da ci azymut to sprawa jest prosta.
No tego nie wziałem pod uwagę  :o
Rzeczywiście headshell AF-a nie ma regulacji azymutu


malg

Wczoraj zrobiłem kabelki:
lica 7 * 0.4 w bawłnie, 5 przewodów

malg

Dziś zmontowałem ramię:
1. zgóry
2. od dołu




frywolny trucht

Te wsuwki są andrzejowe? Gdybyś planował często wymieniać wkładki, warto rozejrzeć się a czymś sztywniejszym, bardziej sprężystym. Poza tym kroi się uroczy Frankenstein. Philips byłby zawstydzony :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

bo to  chyba, juz nie będzie philipek
wsuwki kupiłem w elektronicznym,
Andrzej stosuje takie same lub b. podobne

malg

Wczoraj zamontowałem ramię do plinty
przy okazji wyszedł jeden niespodziewany problem, a mianowicie dokręcanie śrubki kontrującej rurkę przy ustawianiu przesięgu
śrubka jest schowana pomiędzy dwoma częściami korpusu - nie zuważyłem tego wcześniej,
na razie ustawiłem przesięg dla wkładki GP 500 i tak na razie zostanie
wrócę jeszcze do tego później - przy kalibracji.




malg

Dziś zamontowałem terminale RCA i uziemienia w tylnej ściance plinty,
niestety odległości miedzy nimi są spore bo przeszkadzają wewnętrzne elementy plinty (zdjęcie 2)


malg

Zamontowałem i podłączyłem gniazdo zasilania z bezpiecznikiem
Oryginalnie AF miał zasilanie dwuprzewodowe i  nie mial bezpiecznika,
więc będę musiał rozwiązać jeszcze dwie rzeczy:
1. jaki bezpiecznik wstawic
2. gdzie podłaczyć uziemienie zasilania


malg

Przy okazji zauważyłem, że jest możliwość zmiany zasilania na 127, 110, 220 i 240 V (dopiero teraz :o :o :o)
poprzez przelutowanie jednego przewodu.
Notabene przewody do transformatora były przylutowane niezgodnie ze sztuką,
niebieski jako napięciowy, brązowy do zera - zostawiłem tak jak było.


Piterski

Ładnie rzeźbisz Grzesiu, trzeba go będzie u Ciebie posłuchać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Bardzo ładnie. A propos pinów- wsuwek, dziś właśnie przewieszałem wkładkę Filipka na Benza i trochę kurfuw narzucałem. Filipek ma grubsze piny i wsuwki okablowania ładnie je obejmowały, ale dziś przyszło zarzucić wkładkę o mniejszej średnicy pinów i myślicie, że "odsprężynowały", żeby się dopasować?? Ni chu chu  :o Zagniatanie na pinach też jakoś nie chciało działać, więc było pierdololo z zagniataniem, żeby nie przesadzić, a już pewnie trzymało. To stresująca zabawa, łatwo coś urwać. Kabel, nieosłoniętą niczym igłę  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#138
W tych onych- tak na przyszłość- warto zainwestować. Są świetne w obłapianiu pinów wkładki. Dojdzie parę groszy na 4 kolory koszulek termokurczliwych bo sprzedają bez. Kupiłem od winyle.pl  5 miesięcy temu, mam je na drugim ramionku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93