Yamaha PF-800/1000

Zaczęty przez christo, Czerwiec 10, 2016, 10:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ustaw tak samo jak masz ustawiony nacisk igły.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Jeśli masz możliwość wpięcia słuchawek, możesz ustawić słuchając muzyki. Wtedy bawiąc się antyskatingiem dokładne usłyszysz jak scena się przesuwa. Powinna być na środku. Po akcji popatrz tylko czy igły nie odgina w którąś stronę  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Vampire_Lestat

Melduję się ponownie z AT 3100S na pokładzie.

Przejście z Rega Bias na wkładkę AT MC i do tego specjalnie rekomendowaną do PF-800 (bo to przecież to samo co Yamaha MC-705) uważam za duży sukces. AT 3100S gra niezwykle szczegółowo, detalicznie, a przy tym z dużą dynamiką i wyrazistym basem. Powiem tak, dobre płyty grają jak kompakty, czysto, z efektem "czarnego tła", ale przy zachowaniu analogowego charakteru nagrania. W dużym stopniu do tego efektu przyczynił się też nowy przedwzmacniacz (Yamaha CX-800). Jednak jest i gorsza strona tego medalu - słabo nagrane płyty AT odtwarza nieco gorzej niż Rega. Wydaje się, że AT obnaża niedoskonałości nagrania czy też zużycie vinylowej płyty (na szczęście takich mam niewiele).
W każdym razie dla mnie to koniec poszukiwań. Wkładkę dostałem w znakomitym stanie i przystępnej cenie. Wizualnie wygląda jak nowa. Jak do tego dodać fakt, że igła jest wymienna, to czego chcieć więcej...         

Toko03111

Witam, jest w drodze do mnie w/w gramofon, jednak właściciel nie posiada tego ,,szablonu" do ustawienia igły, może kogoś z was trafił gdzieś to narzędzie.  Jest na ebay, ale w Kanadzie i z całym gramofonem w zestawie :) . Jeg będę miał problem, to odezwę sie  do kolegów z prośba o pomoc z ustawieniem ;) . Pozdrawiam.

christo

Cytat: Toko03111 w Marzec 25, 2018, 22:56
Witam, jest w drodze do mnie w/w gramofon, jednak właściciel nie posiada tego ,,szablonu" do ustawienia igły, może kogoś z was trafił gdzieś to narzędzie.  Jest na ebay, ale w Kanadzie i z całym gramofonem w zestawie :) . Jeg będę miał problem, to odezwę sie  do kolegów z prośba o pomoc z ustawieniem ;) . Pozdrawiam.
Cześć. Niewątpliwie oryginalny szablon bardzo ułatwia sprawę ale można to obejść. Nie jest to proste ale możliwe :) Musisz ustawić przesięg 16 mm. Gdzieś w tym wątku jest to opisane. Nie wiem skąd jesteś - w ostateczności możesz podesłać mi wkładkę z headshell'em i ja ci ją skalibruję. Generalnie gratuluję zakupu. To bardzo dobry napęd i świetne, sztywne ramię. Nie sądzę abym miał zmienić go na coś innego. No chyba że na Yamahę GT-2000 ale to poza zasięgiem. Jaką wkładkę masz do tego gramofonu?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Toko03111

#80
Dziękuję, niestety mieszkam w Norwegii, w Polsce jestem kilka razy w roku :). Gramofon  jeszcze nie dojechał :( . Ale w międzyczasie dokupiłem XC-800 i wzmacniacz M45( nie chcieli sprzedać oddzielnie ) porównam go z moim Hegelm H360. Wszystko udało mi sie kupić w Norwegii. Jaką wkładkę polecacie do PF-800? Oryginały raczej niedostępne , chciałby coś z nowszych AT do 1500-2000ZL. Kolega Vasa poleca AT-F2, może na początek starczy? Mogę jeszcze popróbować z wkładka ze starego gramofonu AT95, dokupiłem do niej lepsza igłę ATN95VL stylus
z LPgear.

christo

Mogę jedynie napisać o wkładkach, które ja miałem na tym gramofonie. a było ich kilka. Był Denon dl110 - wysokonapięciowa wkładka MC, Benz Micro Gold, Audio Technica atoc9ml/II i Denon dl103. Z tych 4 wkładek skreślić musiałem od razu atoc9ml/II ze względu na zbyt dużą podatność (tak!). Bardzo lubię brzmienie audio techniki ale niestety. Ramię w pf800 wprawdzie nie jest jakoś bardzo ciękie lecz jest niebywale sztywne. Pamiętaj, że fabrycznie montowana była MC-705 o takiej samej podatności jak Denon dl103. No i niestety. Ten denon właśnie gra mi najlepiej i jest ze mną już od ponad roku.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Toko03111

Ok, dziękuje. Wszystko dopiero przede mną. Zabawę z gramofonem zaczynam po ponad 30 latach przerwy :). Zatrzymałem sie na Mf100 i podobnych z tej serii, wiec muszę sie poprostu  wdrożyć. Docelowo kupiłem w zeszłym roku AudioTechnike z wkładka AT95, pózniej dokupiłem do niej lepsza igłę i sie zaczęło... zaczęło brakować wszystkiego. A to stereo nie takie, a to  znowu góra nie taka, zreszta sami wiecie jak to jest, gonimy króliczka. Znalazłem ten PF800 w Norwegi i nie mogłem wzroku oderwać od niego i tak trafiłem na ra stronę :) . Dziękuje za odpowiedzi, będę sie uczył pilnie :). Ps. Gramofon  i reszta zestawu Yamahy nadal nie dojechała :( , kurier nawala!

Toko03111

Gramofon już w domu :) , poszedłem śladem Wampira i dokupiłem przedwzmacniacz Yamahy XC 800, ale ze wzmacniaczem M45( nie nie chcieli sprzedać osobno). Gramofon wymaga przeglądu, pasek już zamówimy, ponieważ jest bardzo wyciągnięty. Wkładka która jest z gramofonem jest niewiadomego pochodzenia , koledzy winylowcy podejrzewają FF15. Ogólnie gramofon zadbany, tylko nóżki gumowe lekko zdezelowane,  popękane. Drugi dzień słucham i jestem zachwycony :)
Nie wiem co wart jest przedwzmacniacz, jutro powinien dojechać. Narazie jadę na pożyczonym przedwzmacniaczu z Cambridge.

christo

Cytat: Toko03111 w Kwiecień 06, 2018, 12:30tylko nóżki gumowe lekko zdezelowane,  popękane
Tym się nie przejmuj. Gramofon ma zawieszenie na sprężynach więc nóżki za bardzo wpływu nie mają.
Cytat: Toko03111 w Kwiecień 06, 2018, 12:30koledzy winylowcy podejrzewają FF15
Na to wygląda.
Z innej beczki - wydaje mi się, że subchasis jest za bardzo opuszczone. Możliwe, że sprężyny są już mocno rozciągnięte albo po prostu wymagają regulacji. Procedura jest opisana w instrukcji. Ja ustwiłem je tak, że bez płyty subchasis jest podciągnięte maksymalnie do góry (do oporu) ale zaczyna "pływać" po położeniu płyty na talerzu.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Toko03111

Tak, też to zauważyłem , powinienem podnieść o 2-3mm , zajmę sie tym w weekend. Oczywiście instrukcje czytałem , a i ściągnąłem sobie serwisówke. Osłony już podciągałem i próbowałem , coś jednak nie szło. Muszę odpowiednie narzędzia przygotować. Sprężyna z prawej jest malowana na czerwono , tez tak masz? Chodzi o twardość?

Toko03111

Kilka słów o wrażniach :) . Stare płyty dostały nowe życie , stereo,  przestrzeń, głębia. Nie mogę sie oderwać. Postanowiłem nawet sprzedać DAC HD30, nie będzie mi już potrzebny :). To nie to samo słuchać z Tidala i z płyty. Cieszę sie ze po latach wróciłem na właściwa drogę. Wzmacniacz Hegla H360 zostawię  :)

Toko03111

Christo, dzięki za porady. Pokierowalem sie twoim doświadczeniem i zamówiłem od ,,słynnego" Jukiego DL103R :) . Ciekawe czy i
mnie sie poszczęści zdobyć wkładkę bez cła :) .

christo

Cytat: Toko03111 w Kwiecień 07, 2018, 15:26
Christo, dzięki za porady. Pokierowalem sie twoim doświadczeniem i zamówiłem od ,,słynnego" Jukiego DL103R :) . Ciekawe czy i
mnie sie poszczęści zdobyć wkładkę bez cła :) .
Myślę, że niebawem przekonasz się, czy to dobry wybór. :) Ja dl103 kupiłem tak na prawdę z ciekawości. Bardzo chciałem usłyszeć na czym polega ta "legendarność" tej wkładki i jak na razie zostaje ze mną.
Juki zwykle deklaruje wkładki jako używane za parę $. Paczka zwykle idzie tydzień.
Zmierzę dokładnie położenie wkładki na headshellu i podeślę ci zdjęcie (i wymiary) abyś mógł sobie ją poprawnie skalibrować. Pamiętaj tylko żeby lekko podpiłować headshell - gdzieś o tym pisałem. Dl103 jest dość długa.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Vampire_Lestat

Hej, witam po przerwie, zwłaszcza nowego kolegę :)

Ja cały czas używam AT 3100S, brzmienie tej wkładki bardzo mi odpowiada i nie zamierzam jej wymieniać. To był bardzo udany zakup. Co do pre Cx-800 to sprawuje się znakomicie, ma szeroki zakres ustawień wkładki (MM i MC). Ostatnio upgradowałem mój system, bo wymieniłem kolumny. Obecnie grają Yamahy Ns 690 II (które udało mi się dorwać w znakomitym, wręcz gabinetowym stanie), a końcówka mocy to zacna Mx-70 (czyli europejska wersja Mx-800). Całość gra rewelacyjnie, to znaczy grała bo końcówka niestety zaczęła ostatnio szwankować i wysłałem ją do serwisu. O ile naprawa zakończy się sukcesem, to nie zamierzam już nic zmieniać. Przynajmniej na razie :)

W każdym razie brzmienie całości jest bardzo szczegółowe, analityczne, scena szeroka, czuć powietrze (do tego ta moc z Mx). Pomimo że kolumny zamknięte, basu nie brakuje, jest sprężysty i kontrolowany, po prostu miodzio.

pozdrawiam 

Toko03111

Witam kolegów! Wkładka o Jukiego nadal w drodze , ,,ani widu, ani słychu" jak narazie. Mam tylko nadzieje, że to ten sam Juki :).
Jak dojdzie, to podzielę sie wrażeniami.

christo

Cytat: Toko03111 w Kwiecień 21, 2018, 12:52
Witam kolegów! Wkładka o Jukiego nadal w drodze , ,,ani widu, ani słychu" jak narazie. Mam tylko nadzieje, że to ten sam Juki :).
Jak dojdzie, to podzielę sie wrażeniami.
Nie masz numeru nadania żeby sprawdzić co się dzieje z paczką?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910


Old Man Kensey

Cytat: Toko03111 w Kwiecień 21, 2018, 12:52Witam kolegów! Wkładka o Jukiego nadal w drodze , ,,ani widu, ani słychu" jak narazie.

Hej, moja wkładka od Jukiego szła 3,5 tygodnia... szybko wyszła z poczty w H-K, i tutaj Juki podał nr przesyłki do śledzenia, lecz tracking działa tylko w H-K i kiedy paczka jest już w podróży lotniczej - nie masz nad nią kontroli. Niestety, troszkę cierpliwości, i wszystko będzie dobrze :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Celnicy się nie przyssali?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Może i coś tam oglądali, obracali przesyłkę u siebie i stąd taki długi czas dostarczenia... koniec końców, doszła w całości, a ja nie płaciłem cła - Juki zadeklarował ją jako prezent o niskiej wartości.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

christo

Cytat: Vampire_Lestat w Kwiecień 23, 2018, 21:14
Na ebay pojawił się szablon do ustawienia wkładki...

https://www.ebay.pl/itm/Yamaha-PF-800-PF-1000-Custom-Designed-Tonearm-Cartridge-Alignment-Protractor/112953230988?hash=item1a4c89868c:g:SMgAAOSwoKFa2zCo
To jakiś hand-made ze wstawionymi screen'ami z vinylengine. Nawet jeśli geometria jest prawidłowa, w przypadku PF-800/1000 bardzo ciężko wyznaczyć oś obrotu ramienia.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Piterski

Mam taki szablon do Micro Seiki i jest ok.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Toko03111

Witak kolegów. Wkładka dotarła dzisiaj deklarowana jako używany sprzęt audio, wiec wszystko w tym względzie Ok, udało sie bez cła. Szła niecałe cztery tygodnie, czekałem cierpliwie :). Zamówiłem z ebaya ten szablon o którym wspomina Vampire i dodatkowy hadeshell. Wkładka ustawiona suwmiarka, można powiedziec, ze zgrubnie , chociaż sie starałem . Pierwszy kontakt z wkładka i basy o mały włos mnie zabiły, musiałem zjechać na przedwzmacniaczu z korekcja. Może błąd w ustawieniu wkładki. W związku z tym moje nowe pytanie, wiecie jak wyregulować wysokość ramienia, bo na oko widać ze nie leży rownolegle do płyty. Jeszce tego nie próbowałem, zacznę ustawienia w sobotę, bo liczę , ze wszystkie zamówione akcesoria dojdą do tego czasu.

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910