Płyty z efektem "WOW".

Zaczęty przez Therion, Listopad 24, 2017, 13:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Znacie jakieś? Napiszcie jakie. Np podobno są takie, które kończą się pętlą, ale na której jest jeszcze jakaś muzyka. Są albumy które mają 3 strony (gdzieś mam taki), są z efektami stroboskopowymi i holograficznymi (jakie znacie?) chyba płyta Star Wars taka była.

Mój przedwczorajszy wow, był spowodowany sceną dźwiękową na jednej z płyt. Wbiło mnie w fotel, czegoś takiego z analogu się nie spodziewałem. Normalnie jak nagranie ze sztucznej głowy.

chodzi o ten utwór:

https://youtu.be/ulRI4NiNf1E
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

Cytat: Therion w Listopad 24, 2017, 13:28Są albumy które mają 3 strony (gdzieś mam taki)

taki to jest od cholery, single-etched mam niejdna.

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg




Jon Balke, Batagraf,
   ECM 2005 (bez tytułu) - zabawy fazowe, dźwięk słychać z tyłu

Andreas Volenwaider (wspomniany tu wielokrotnie)
  Caverna Macica - scena w jaskini
  White Winds - przeprawa łódką
  Behind the Gardens - scena ogrodu

Czajkowski - "Uwertura 1812" wydanie Terlac

Podobny temat jest tutaj:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2254.0

Therion

No widzisz, nadrabiam zaległości, nie wiedziałem, że Vollenweider tak fajnie nagrywa. Efekt w jaskini jest super, zwrócę uwage na przeprawe lodka, bo tez mam te płytę. Ale pierwszy raz flac tak przegrał z winylem. Ciekawe.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

malg

@Vollenwaider, White Winds:
W przeprawie z łódką jest taki moment w którym łódka przypływa przed kłodę (chyba), w każdym razie w coś uderza, warto zwrócić uwagę
Poza tym efekt zabierania wody wiosłem, jest wyśmienicie zrobiony, jakby mikrofon był umieszczony na wiośle

rudy-102

Cytat: malg w Listopad 25, 2017, 17:24Vollenwaider, White Winds:
Nie mam tej płyty a ostatni raz słyszałem ją o ho ho, albo i dawniej. Zrobiliście mi smaka :). Wyszukałem ją sobie na discogsie i kupiłem.

Fajny temat.

vasa

Na jednej z płyt Vollenweidera (chyba Caverna) w pewnej chwili słychać ptaka zrywającego się do lotu. Słychać pierwsze uderzenia skrzydeł w locie. I ten ptak leci po skosie [emoji2]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: vasa w Listopad 25, 2017, 19:30
Na jednej z płyt Vollenweidera (chyba Caverna) w pewnej chwili słychać ptaka zrywającego się do lotu. Słychać pierwsze uderzenia skrzydeł w locie. I ten ptak leci po skosie [emoji2]

Caverna Magica, po wejściu do jaskini i pierwszych dźwiękach, przelatuje z prawej do środka (czas: 1:42 - 1:45)


Jakub

Cytat: malg w Listopad 25, 2017, 19:38
Caverna Magica, po wejściu do jaskini i pierwszych dźwiękach, przelatuje z prawej do środka (czas: 1:42 - 1:45)

Faktycznie  ;D

Fajne efekty są też na płycie "Space is Only Noise" Nicolasa Jaara

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Listopad 25, 2017, 19:24
Cytat: malg w Listopad 25, 2017, 17:24Vollenwaider, White Winds:
Nie mam tej płyty a ostatni raz słyszałem ją o ho ho, albo i dawniej. Zrobiliście mi smaka :). Wyszukałem ją sobie na discogsie i kupiłem.

Fajny temat.
Przesłuchałem dzisiaj tę płytę. To jest po prostu obłęd co tam się dzieje. Miałem ciary podczas słuchania a to nie zdarza mi się już często.
Wspaniała produkcja.

Therion

Na mnie największe wrażenie zrobiła jednak Down to the moon
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

No widzisz muszę uzupełnić zbiory. Vollenweidera mam tylko Behind the Garden i właśnie White Wind - świeżo upolowane :).
Idę na łowy. :)

Therion

Behind the Garden też jest z efektem wow. Cała
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Cytat: Therion w Grudzień 02, 2017, 21:59
Behind the Garden też jest z efektem wow. Cała
Wiem. Wodę z podłogi trzeba wycierać po słuchaniu. :)

Therion

Jednak póki co Rosetty nic nie przebiło :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

malg

Cytat: Therion w Grudzień 02, 2017, 20:47
Na mnie największe wrażenie zrobiła jednak Down to the moon
Ta płyta jest bardzo dobra, od niej zacząłem słuchac Andreasa, koncówka lat 80-tych.
ale czy są na niej jakieś "wow" - ja nie słyszałem, normalne granie, bardzo fajne śpiewne i wpadające w ucho, wtedy to się nazywało "new age"






Therion

#17
Wow jest od pierwszych minut - szeroka scena. Początek utworu 3ciego na str A to niezwykły popis możliwości winyli - scena po horyzont, brodzimy w głębokiej wodzie (czasami poniżej jej tafli) a zewsząd i z każdej strony dobiegają niepokojące odgłosy. Mroczny las? Coś takiego jak to zdjęcie poniżej. To samo z utworem rozpoczynającym stronę B. Od niepamiętnych lat mi służy do oceny możliwości przestrzennych słuchanych zestawów. Ma być jak w lesie, szeroko i głęboko. Echo niesie po 500m w każda stronę.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

malg

czyżbym nie zauważył tego wszystkiego o czym piszesz ?  :o
a może po prostu zapomniałem  :(

Trochę dziwi mnie ta atmosfera lasu, bo przecież płyta jest w tematyce księżycowej  ::)

Mam ten album na CD i Vinylu - dawno rzeczywiście nie słuchałem
uznałem w pewnym momencie, ze to ograna płyta
np 2-gi utwór,1-sza strona to mi uszami wychodził - choć przyznam że kiedyś słuchałem tego albumu dużo   

Sprawdzę, pewnie jutro i napisze :)

Swoją drogą fajne foto zamieściłeś - ale to nie z Andreasa

McGyver

Cytat: malg w Grudzień 04, 2017, 19:11Mam ten album na CD i Vinylu - dawno rzeczywiście nie słuchałem
Też mam i na CD i na asfalcie. I też dawno nie słuchałem. Trza nadrobić.

Piterski

Aż sprawdziłem, mam ten album na winylu to go specjalnie posłucham.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Nie muszę sprawdzać, nie mam tego albumu :o
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: gratefullde w Grudzień 04, 2017, 19:51
Nie muszę sprawdzać, nie mam tego albumu :o
Andrzeju czas nadrobić zaległości  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: Piterski w Grudzień 04, 2017, 19:54
Cytat: gratefullde w Grudzień 04, 2017, 19:51
Nie muszę sprawdzać, nie mam tego albumu :o
Andrzeju czas nadrobić zaległości  ;D

Tak jest ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

Cytat: gratefullde w Grudzień 04, 2017, 20:00
Cytat: Piterski w Grudzień 04, 2017, 19:54
Cytat: gratefullde w Grudzień 04, 2017, 19:51
Nie muszę sprawdzać, nie mam tego albumu :o
Andrzeju czas nadrobić zaległości  ;D

Tak jest ;D

A wogóle jakiegoś Andreasa Vollenwaidera masz ? - warto pierwsze 5 albumów.
3 wymieniałem na początku tego wątku
4. Down to the moon
5. Dancing with the Lion
Podałem nie w kolejności wydawania

Ja man jeszcze 8 pozniejszych, ale to już kolekcjonersko