Grace F8 L

Zaczęty przez ziko369, Styczeń 26, 2019, 19:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Ziko! Masz bardzo fajny gramofon z bardzo dobrą wkładką, do której igły są w zasadzie nie do zdobycia. Trochę tego jest w USA. Jeśli nie masz doświadczenia w analogu to proponowałbym Ci na razie odłożyć Grace do szuflady, kupić prostą wkładkę i na niej się pouczyć. Może z czasem trafi się zamienna igła do Twojej gracji. Twój przedwzmacniacz nie potrafiłby i tak przenieść wszystkiego co ona potrafi zagrać.

frywolny trucht

Przejrzałem amerykańskiego Ebay'a i japońskie Yahoo. Nie widzę zamienników. Tylko NOS, ewentualnie używki z wkładką. Na amerykańskim Ebay jest oferta retippingu Grace ( Grace to nazwa produktów firmy Shinagawa Musen z Tokyo), ale koszt na start tysiak plus koszty przesyłki, plus pewnie cło. A skoro tak, uderz może do użytkownika cantilever na PW i spytaj jak to widzi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ziko369

Cytat: Piterski w Styczeń 27, 2019, 11:57
Pogadaj z Elektroboyem on zna wkładki Grace,może Ci pomoże do niej kupić dobrą igłę.

Dzięki, napisałem priv...

ziko369

#28
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 27, 2019, 13:48uderz może do użytkownika cantilever na PW

Napisałem parę dni wcześniej...
Odpisał,że igła HE...
Poczytałem Vinylengine i tam chłopaki piszą, że wstawiają Shura zamienniki...???
https://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?t=21486

https://www.lpgear.com/product/SHSV15IIIHE.html


ziko369

#29
No i jest tanio i dobrze tak jak chcialem... 💪💪💪 Grace super gra ze zwykłą sferyczną igłą Sony nd150g 😉

Piterski

No proszę zapomniany prosiaczek :D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Uff, nareszcie :) Samych dobrych płyt, Andrzej, teraz możesz dać czadu!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

ziko369

Dam Przyjacielu, oj dam 💪💪💪

ziko369

Teraz biorę się za czyszczenie moich starych polskich płyt...

Dokupię oczywiście z dwie zapasowe igły bo pewnie staruszki załatwią igłę w trybie...speed 😉

ziko369

Cytat: Piterski w Maj 11, 2020, 15:47
No proszę zapomniany prosiaczek :D

A stoi sobie świnka Peppa...nie lubię słuchać w domu na słuchawkach...i za mocny jest do moich hd380pro 😔

ziko369

Jestem w szoku jak może grać Grace z zamiennikiem Sony nd150g... 💪💪💪

Kangie


ziko369


Kangie

Ziko  :np:  :np: ;)

ziko369

MaCaBRiaa 😈 podniosła poziom grania na jeszcze wyższy lewel...zamienia trzaski na dźwięki 😈

Warning...nie mam żadnych powiązań biznesowych z producentem ...

Kangie

Miło czytać wpisy szczęśliwych forumowiczów.

ziko369