Audiofilskie perypetie.

Zaczęty przez Piterski, Październik 14, 2019, 17:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Cytat: sheykk w Maj 27, 2020, 21:16ale gitara Jimmiego prawie "partytura"coś dla Kangiego
8) 8) 8)

Piterski

Cytat: sheykk w Maj 27, 2020, 21:16Ja uważam że Spectral bardziej rozdzielczy,więcej szczegóółw,bas lepszy (krótszy bardziej mamacalny),wysokie na pewno zróżnicowane,średnica nie dominuje .Ale takie granie musi trafić na swojego.Piterski obstawiam preferuje muzykalność i ciepełko (oczywiście piszę to na podstawie przeczytanych wpisów i mogę bardzo się mylić).

Spectral wydaje mi się być bardziej wrażliwy na źródło, dolna średnicę ma bardziej zróżnicowaną i przy swojej wydajności prądowej lepiej kontroluje i pozwala niżej zejść Deltom z basem. Brakuje więcej powietrza w górnej średnicy. Jemu chyba jest blisko do Circle Audio.

Tak sobie siedziałem teraz w fotelu z lampką wina i słuchałem dosyć cicho płyt Dominika Miller "Silent Light" i przyszło mi do głowy by założyć w miejsce Rohmana, Phasemotion PP300 co też uczyniłem.

Sądzę Sheykk, że możesz mieć racje w ocenie moich preferencji dźwiękowych. Trudno być sędzią we własnej sprawie. Od wczoraj toczę wewnętrzna walkę, aż mnie skręca w środku ze stresu. Niby tylko Hobby, a ja przeżywam je jak jakiś poważny życiowy problem.

Ja to zaczynam widzieć jak próbę przecięcia pępowiny z ówczesnym systemem. Ciężko jest się rozstać z czymś co się zestawiło i co stanowi spójna całość. Paweł powiedział coś w tym stylu, że czuć w tej muzyce emocje. Mam na myśli system bazowy.
Ja podskórnie czuje, że ta końcówka teoretycznie powinna zagrać lepiej, a nie do końca lepiej wypada. To nie znaczy od razu że jest zła, tylko w tym zestawieniu się nie odnajduje.
Myślałem, że to może kwestia preampu, stad jutro podpinam preamp Bartolo, ale nie wykluczam, że trzeba wyjść od źródła.

Koledzy pytają co jest w planach do posłuchania. Otóż: Spectral, ModWright, Circle Audio i tu będą zarówno zbalansowane monobloki jak i zintegrowany wzmacniacz. Na dokładkę dowiedziałem się, że w planach jest końcówka tranzystorowa tej firmy.

Tak wiec konkurs trochę potrwa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Będą rozbudzające wyobraźnię zdjęcia?  ::)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Jak się pojawią kolejne urządzenia to będą.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

#604

Piterski coś już opisał odnośnie tego wzmaka Spectral . 
Co różniło go od Marantz'a ? Muzykalność ! Marantz  miał barwę która po prostu była przyjemna i  z oddechem . Scectral  miał więcej basu (ale w granicy rozsądku) , mocniejszy niski środek . Całość ewidentnie ciemniejsza . Zdecydowane granie ,energetyczne ,ale bez tej przestrzennej swobody którą pokazał leciwy już Marantz . To brzmienie raczej męczyło swoją nachalnością i nie powodowało zaangażowania w prezentowaną muzykę . Set Piotra jest ustawiony pod to ,co już ma w swoim systemie . Może wpięcie innych kabli głośnikowych ,czy interkonektów sprawiłby złagodzenie tych przypadłości ? Któż to wie? Ja jak sprawdzam nowe zabawki w swoim systemie ,to  nie zmieniam kabli tylko słucham na tym co mam . Spectral był  lepszy tylko przy odsłuch muzyki klasycznej . Szostakowicz przepuszczony przez Amerykańca pozwalał dokonać wiwisekcji orkiestry z większą rozdzielczością bez utraty przyjemności.
Bardzo jestem zainteresowany tym co jeszcze u Piotra zawita . Tak z czystej ciekawości .  8) Takie nasunęło mi się skojarzenie ,że Marantz ver Spectral produkował wręcz lampowe brzmienie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Cytat: Pboczek w Maj 28, 2020, 08:44Będą rozbudzające wyobraźnię zdjęcia? 
Zestaw "podstawowy"... Do "odcięcia".. "Rodzimy" nowy...  8) :o
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

 :pij:
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

To zostaje.. ;)  8) :alc:  ;D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

Siła..
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

i moc..
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Daj im te zdjęcia jak skończymy poszukiwania bo go jeszcze ktoś kupi i będzie klops  :P
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Tak sobie siedzę u kolegi i słucham....
I tak się zastanawiam....
Piterski, a może taki chiński klon jak ma kolega....
Może warto spróbować.....
😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

W tej całej zabawie nasze opisy mogą być bardzo zwodnicze.
Byłem z Spectralem w klubie KAiM i zagrało to jasno za jasno zupełnie odmiennie niż u mnie.
Dopiero dołożenie preampu Accustic Arts, poprawiło sytuację ale jeszcze to nie było to.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Czyli z tymi autochtonicznymi kolumnami w KAIM'e  raczej była qpa?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Piterski,
I co myślisz o mojej propozycji?
Ja wiem, że to "z czapy" jest pomysł....
Ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

No coś było nie tak, nie wiem dlaczego ale spodziewałem się lepszego występu.

Wiki, sadze, że ten klon mógłby się próbować mierzyć z moim zestawem, ale nie sądzę by to był znaczący progres w stosunku do tego na czym gram. Z Maćkiem kontaktu nie mam, a i tak pewnie by go na kilka dni nie pożyczył. Chyba że on ma innego klona.

Ja już nie chcę grzebać i próbować, ja chce coś znaleźć zadłużyć się na trzy lata i słuchać jak mi gra muzyka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

#616
Cytat: Piterski w Maj 30, 2020, 20:01No coś było nie tak, nie wiem dlaczego ale spodziewałem się lepszego występu
No cóż ,to nie są konstrukcje które  są  mnie wstanie poruszyć  ani nawet zainteresować . Włożono w nie dużo pracy (skrzynki) i bardzo  wyrafinowane głośniki . Nie wiem co kryje zwrotnica . Podobno grają liniowo ale jak wiesz, nie musi to oznaczać przyjemnego przekazu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

#617
Cytat: Piterski w Maj 30, 2020, 20:01
No coś było nie tak, nie wiem dlaczego ale spodziewałem się lepszego występu.

Wiki, sadze, że ten klon mógłby się próbować mierzyć z moim zestawem, ale nie sądzę by to był znaczący progres w stosunku do tego na czym gram. Z Maćkiem kontaktu nie mam, a i tak pewnie by go na kilka dni nie pożyczył. Chyba że on ma innego klona.

Ja już nie chcę grzebać i próbować, ja chce coś znaleźć zadłużyć się na trzy lata i słuchać jak mi gra muzyka.
LampowY ma klona Accuphase, z tego co pamiętam...
A ja Ci proponuję inny....
Ja się nie znam, ja jestem nieobeznany...
Ja nie nie z tego klanu....
.
.
.
.
Rozumiem, że chcesz wydać wiele diengów i się z tego cieszyć...
Rozumiem...
.
.
.
.
To taki mój pomysł był...
Ja tam lubię eksperymenta...
Zwłaszcza takie, które mogą przez przypadek pozwolić zaoszczędzić wydane pieniądze...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

#618
Mogę tylko wrzucić fotki. To na samej górze ,ledwo widoczne  to pre  o którym  mam nie mówić  bo jest prototypem . Całość ma świetny wygląd i bardzo dobrze to wygląda. Taki stonowany ,nienarzucający się projekt . Brzmieniowo nie wiem ,bo rozmawialiśmy na inne tematy . Zresztą sprawy brzmienia to rozwiazuje się zawsze w swojej audio alkowie a nie w buduarze innego audiofila   ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Wiki ja też eksperymentuje ale jak nie posłucham czegoś u siebie to w ciemno tego nie kupię.
Chyba że byłby to zakup tak korzystny i produkt tak rozpoznawalny że łatwo bym go odsprzedał.
Tego klona jak kupię i mi nie podejdzie to na starcie jestem 1/2 ceny w plecy i muszę liczyć, że ktoś się tym zainteresuje.
Tak więc skończyło by się nie oszczędnościami, a kosztami. Wolę więc zapłacić za coś co mi podejdzie i zapomnieć o sprawie.
Chciałem wydać mniej, miałem tu już końcówki teoretycznie lepsze od mojej i jak widać nic z tego nie wyszło.
Widocznie ten tandem z moimi kolumnami gra tak dobrze, że trzeba szukać urządzeń z znacznie wyższej półki by zmiana była tak odczuwalna, że chcę do niej dopłacić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

michał_flaga

kilka dni stać to będzie u mnie, gdyby koś był ciekaw... Warszawa-Wawer


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jacek-k-wawa

Może dacie trochę więcej szczegółów o tym zbalansowanym PREAMLIFIERZE ?

miniabyr

Jacek ja nic nie powiem na temat pre . Po prostu proszono aby jeszcze nic o nim nie mówić -nawet że jest .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Cytat: michał_flaga w Maj 31, 2020, 20:54to co jeszcze chciałbym napisać to, to że przestrzeń ładna i obszerna i nie wchodzi Diana Krall na kolana, gdy śpiewa bo mnie to peszy zawsze i nie przepadam za takim bliskim kontaktem.
A czy chociaż czuć w powietrzu ślinę Milesa Davisa? ;)

Piterski

Cytat: michał_flaga w Maj 31, 2020, 20:54mi się podoba ostatnio bardziej kliniczny wizerunek dźwięku
Mam wrażenie, że też zmierzam w tym kierunku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.