Audiofilskie perypetie.

Zaczęty przez Piterski, Październik 14, 2019, 17:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Piterski, przypominam rzecz w miarę oczywistą. Każdy kierunek ma dwa zwroty. Nie pomyl zwrotu ;)

michał_flaga

starzejemy się inaczej... wektor ma zawsze jeden kierunek. jedna osoba idzie w lewo, a druga w prawo. niestety jest tak, że termin ,,dźwięk analogowy" to często wytrych dla emeryta, który chciałby biec, ale nie może bo ma tylko max 45RPM...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kangie


Piterski

Ja się chyba rzuciłem do ostatniego sprintu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Posłuchałem Spectrala w trzech systemach. Tym najbardziej zmanierowanym, czyli moim. W klubie KAiM i w niedziele u Bartolo.
Spectral u mnie zagrał tak naprawdę dopiero z preampem Accustic Arts.
Ma moc i wydajność prądową, która powodowała, że głośniki basowe wzięły się do roboty, można by wiec przypuszczać, że Delty bardzo lubią wydajne prądowo piece.
Jest separacja i kontrola ale aż za duża bo przy okazji czyści dźwięk dolnej średnicy i basu z pewnej tkanki poluzowania tego zakresu i wybrzmień instrumentów.
Bardzo szybko to brzmienie akceptowałem bo dodaje do tego złota górę pasma ale gwałtowne zmiany charakteru jakie obserwowałem podłączając go w innych systemach spowodowały iż zasłyszana opinia że "z kablami MIT i dedykowanym pre jest wszystko na miejscu" nabrała dla mnie pewnego rodzaju wskazówki. Niestety nie ma na miejscu dostępnego dedykowanego pre, a kota w worku nie kupię. 

Pojechaliśmy więc dziś z Bartolo po zestaw ModWright. Mieliśmy jednak pecha bo końcówka się sprzedała i zostało na tę chwile tylko pre i nowa niewygrzana końcówka. Umówiłem się wiec za tydzień i postanowiłem posłuchać trochę dłużnej Maca275. Bartek jednak nie był by sobą  ;) i razem z nami wyjechał przedwzmacniacz liniowy Brinkmann Audio.

No cóż skoro jest okazja to podpiąłem go w miejsce Luxmana CL36.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

A gramofony Brinkmanna znacie? Ja wzorowałem się na ich protractorze.

miniabyr

Cytat: Kangie w Czerwiec 01, 2020, 20:55
A gramofony Brinkmanna znacie? Ja wzorowałem się na ich protractorze.
No pewnie że znamy ! W zeszłym roku na spotkaniach w Sound Clubie( a było ich kilka )   w roli drapaka właśnie Brinkmann był używany. Więc wymacaliśmy go z każdej strony . Drogi ,nieładny a o brzmieniu ciężko mówić jak gra w  zestawie  za milion złotych.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Cytat: Kangie w Czerwiec 01, 2020, 20:55
A gramofony Brinkmanna znacie? Ja wzorowałem się na ich protractorze.
Gramofonu narazie nie zmieniamy ;) Takiej rewolucji, małżeństwo Piotra mogłoby nie przetrwać... :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Cytat: Bartolo w Czerwiec 01, 2020, 21:03Takiej rewolucji, małżeństwo Piotra mogłoby nie przetrwać...
Ja i tak martwię się o Piterskiego ! Tyle emocji ,tyle audio podniet czyha na niego ostatnio ,że może emocjonalnie tego nie wytrzymać. Piotr ! Tylko spokojnie ,tylko spokojnie. Zawsze tłumacz sobie to w ten  sposób ,że to wszystko wina Bartka . -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Cytat: miniabyr w Czerwiec 01, 2020, 21:23
Cytat: Bartolo w Czerwiec 01, 2020, 21:03Takiej rewolucji, małżeństwo Piotra mogłoby nie przetrwać...
Ja i tak martwię się o Piterskiego ! Tyle emocji ,tyle audio podniet czyha na niego ostatnio ,że może emocjonalnie tego nie wytrzymać. Piotr ! Tylko spokojnie ,tylko spokojnie. Zawsze tłumacz sobie to w ten  sposób ,że to wszystko wina Bartka . -)
Tak moja prywatna zemsta, za to co Piter zrobił mnie ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Kangie

Jak się zasmakuje hi-enda, to lekko nie jest. Boli potem jak coś gra "gorzej"... Jak jeszcze człek ambitny i dążący do doskonałości, to musi to być przerypane.
Zakładam, że gra Wam sprzęt na wysokim poziomie i ten ból jakiś wielki nie jest ;)

miniabyr

Cytat: Kangie w Czerwiec 01, 2020, 21:31Zakładam, że gra Wam sprzęt na wysokim poziomie i ten ból jakiś wielki nie jest
Wiesz Łukasz problem jest wtedy , kiedy powiesz sobie " zawsze można lepiej " Niestety to doprowadza do zgryzot i eskalacji finansowych o nieprzewidzianych rozmiarach . I ręczę Ci ,że to jest mechanizm opisany w naszym hobby. I jest taki moment finansowy ,że dochodzisz do muru którego nie możesz przebić . Jak wydasz 100 k zł  to następny efekt "wow"  x 10. -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Najważniejsze że są zdjęcia :D i będą opisy.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

#638
Paweł, tak. Ale zawsze jest pomieszczenie i jego ograniczenia. Adapcja akustyczna z pewnością pomaga, ale gdy przypomnę sobie dużą salę w Narodowym Forum Muzyki we Wro, jaki był tam rozmach... Chuck Mangione "Tarantella" z mojego LP. Jak to grało! Miodzio... I to na dużych Odeonach. RCM dał wtedy radę, a wiadomo, że można jeszcze lepiej dobrać kolumny i pozostały sprzęt.

Gdzie taki rozmach w powiedzmy 16mkw? Wiadomo, może fajnie to grać, ale skala grania jest inna. Lubię posłuchać fajnego cichego "plumkania", ale takie koncerty warto wg mnie posłuchać z rozmachem, i wtedy dopiero są emocje i innej maści muzykalność ;)


Piterski

Nie zamierzam rodziny puścić z torbami, co to to nie. Sfinansuje zakup ze sprzedaży obecnej elektroniki i dołożę z oszczędności na auto. Zrobiłem kompletne hamulce więc niech się buja jeszcze przez kolejne 4-5 lat ;D.

Chcę po prostu zmienić tę szkolę grania jaka mam. Kierunek mam wytyczony więc tylko muszę coś spokojnie wyłowić i zakupić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Cytat: Piterski w Czerwiec 01, 2020, 23:03Zrobiłem kompletne hamulce więc niech się buja jeszcze przez kolejne 4-5 lat .

byles przed podloge nie wypadl ;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

Cytat: Piterski w Czerwiec 01, 2020, 23:03
Nie zamierzam rodziny puścić z torbami, co to to nie. Sfinansuje zakup ze sprzedaży obecnej elektroniki i dołożę z oszczędności na auto. Zrobiłem kompletne hamulce więc niech się buja jeszcze przez kolejne 4-5 lat ;D.

Chcę po prostu zmienić tę szkolę grania jaka mam. Kierunek mam wytyczony więc tylko muszę coś spokojnie wyłowić i zakupić.
Tytanic też miał wytyczony kurs ;););)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Cytat: moon w Czerwiec 02, 2020, 09:24byles przed podloge nie wypadl

To stara cynkowana buda do 25 lat powinna dociągnąć. Zresztą auta ciągle drożeją więc pieniędzy i tak jest za mało.


Cytat: Bartolo w Czerwiec 02, 2020, 09:32Tytanic też miał wytyczony kurs ;);)

Co chcesz przez to powiedzieć, że prowadzisz mnie na pole lodowe ?!
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Słucham klasyka i powiem Wam, że są emocje 8)

Bartek .... może ja jednak nie sprzedam tego Marantza  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Ja bym go sobie zostawił. Potem będzie żal.

Bartolo

Cytat: Piterski w Czerwiec 02, 2020, 16:08Bartek .... może ja jednak nie sprzedam tego Marantza 
Ty go już sprzedałeś... ;)  Przywiozę CI "stolik kawowy"... :D :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Cytat: Kangie w Czerwiec 02, 2020, 16:17Ja bym go sobie zostawił. Potem będzie żal.

Ja już się mentalnie pogodziłem z rozstaniem z moim starym sprzętem.
Chciałem tylko podkreślić, iż to jest podobnie jak z wkładka gramofonową. Nawet słabsza wkładka z dobrym phono pokaże pełną klasę.
Podobnie z końcówka mocy, którą w dużym stopniu modeluje preamp. Oczywiście, że jak końcówka będzie ułomna to się jej braków nie zamaskuje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Współczuje ci Piotrze,  ja już miałem sprzedawać Delty i .... zostają. Postanowiłem nic nie zmieniać do końca roku!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Cytat: goky w Czerwiec 03, 2020, 22:14Współczuje ci Piotrze
E tam współczujesz ,Piotr dostał takiego hormonalnego audio kopa ,że aż odmłodniał . Ostatnio widziałem go w obcisłych rajtuzach - wyglądał bosko -) Czyli mu służy taka burza audio-hormonów -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.