Magnetofon DAT

Zaczęty przez GregWatson, Październik 16, 2017, 11:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102


GregWatson

Cytat: tatachabera w Listopad 03, 2017, 15:11Masz już jakieś konkretne kasety na oku ?

Tak coś tam fajnego złapałem ale jeszcze dogaduję się ze sprzedającym. Z kasetami raczej nie ma problemu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jeszcze ciekawe wzmianki o DAT-ach znalazłem warte poczytania, chodzi o Pioneera D-9601:

http://najlepszeodtwarzacze.pl/Pioneer-D-9601-DAT.php

http://www.thevintageknob.org/pioneer-D-9601.html



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę już słucham tego Pioneera i muszę przyznać, że sam mechanizm chodzi bardzo cicho (nie słychać przewijania kasety w jedną jak i drugą stronę) może to kwestia rozwiązań technicznych mechanizmu w tym modelu ale generalnie jest zupełna cisza w trakcie całej pracy magnetofonu.

Udało mi się namierzyć prywatną osobę z kasetami DAT, u której zamówiłem już większą ilość kaset dobrej marki i jakości od 90 do 120 min. Cały zestaw pochodzi z Niemiec. Coś więcej o jakości ich będę mógł powiedzieć jeszcze w tym tygodniu jak już przyjdą.
Trochę tego i trochę tamtego też.

mirek24

W swoich zbiorach mam DAT Sony PCM-R300. Z dostepem do kaset nie ma problemu, ale jakość standardu taka sobie. Nie wiem do czego w dzisiejszych czasach to potrzebne, chyba że ktoś ma dostep do kaset ze studia.

pozdrawiam

GregWatson

Zdecydowanie lepsza jakość niż na zwykłych kasetach przynajmniej na moim Pioneerze D-07. Znakomity nośnik do archiwizacji np nagrań z płyt winylowych. Zamiast przekładać płytę co dwadzieścia parę minut to można jechać dłużej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Miałem dwa DATy Sony DTC-57ES .
Grały genialnie ale nie używałem ich toru analogowego a zewnętrznego DACa .
Swietna sprawa , 2h muzyki , indeksowanie itd ale sprzedałem .
Nagrałem kilka fajnych kaset ale jednak mimo ich idealnego stanu obawiałem się wieku i w każdej chwili usterki od strony mechanicznej .

Obecnie zastąpiłem je nową nagrywarką CD-R/W Tascama i z płytami CDRW mam coś podobnego ale nowego i bardziej uniwersalnego .

mirek24

Cytat: GregWatson w Listopad 08, 2017, 12:07Zdecydowanie lepsza jakość niż na zwykłych kasetach przynajmniej na moim Pioneerze D-07. Znakomity nośnik do archiwizacji np nagrań z płyt winylowych. Zamiast przekładać płytę co dwadzieścia parę minut to można jechać dłużej.


Nie neguję że grają lepiej jak kaseciaki CC, ale chyba lepiej dzisiaj rejestrowac na nośnikach typu HDD. Jaokść co najmniej taka sama, mechanika odpada a można grać jeeeeszcze dłużej.

pozdrawiam


bum1234

Ale tu nie chodzi o techniczne przewagi tylko o zabawę. Sam mam z 10 kaseciaków, dwa szpulowce i gramofon, choć technicznie nie ma to sensu. Ja te staruszki po prostu uwielbiam ;)

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i kolejny dzień mija z kasetą DAT. Już mi przybyło trochę kaset ale pierwsze nagrania jeszcze przede mną. Póki co wsłuchujemy się cierpliwie w to co mam i niektóre utwory wręcz powalają jakością. Z bananem na ustach tylko wymieniam kasetę za kasetą i się zastanawiam jak to się stało, że wcześniej jakoś mnie nie ruszyło w tym kierunku. Fakt może format stałby się jeszcze bardziej atrakcyjny gdyby wydano trochę kaset z nagraniem płyt.
Swego czasu pamiętam, że przy okazji organizacji kilku koncertów (bo i taki wątek życiowy mam za sobą) co atrakcyjniejsi wykonawcy przywozili ze sobą magnetofony DAT i wpinałem je w sieci audio koncertów ale jakoś mnie wówczas one nie ruszały zbytnio.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dziś podłączyłem DAT-ka pod NADa C356Bee bo do tej pory grałem na Pionku A-88x. Dodam, że na samym Pionku wychodziło całkiem solidnie. Ale to co usłyszałem na NADzie to już jest pełna klasyka. Powoli przygotowuję się do pierwszych nagrań z płyty winylowej. Sam jestem ciekaw jak zabrzmi winyl na taśmie.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A to już chyba jeden z najwyższych modeli DATa

PIONEER D-80 DAT Recorder Exclusive Reference

https://www.ebay.ie/itm/PIONEER-D-80-DAT-Recorder-Exclusive-Reference/192347860073?hash=item2cc8d36c69:g:I7kAAOSwmhJZujBe

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

20 000 za DATa to już nawet żart nie jest .
Ale chyba ktoś tyle jest  w stanie dać .

GregWatson

No to lecą pierwsze próby nagrań winyla na tym DATcie.

Mike OLDFIELD - The Complete

Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Osobiście wolę nagrywać , słuchać na DATcie niż z czarnej płyty .

Wciąga ;)

GregWatson

Wciąga, wciąga.  :)
Jeszcze czekam na parę sprzętów ale o tym później.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Druga płyta do nagrania to:

Frank DUVAL - If I Could Fly Away



Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Dlatego nie ma już taśmociągów :)

Jak nagrywasz ?
Co jest źródłem ?

GregWatson

Winyl. Chwilowo uczę się go co i jak danym przyciskiem.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Listopad 21, 2017, 21:16
Druga płyta do nagrania to:

Frank DUVAL - If I Could Fly Away



Wyłącznie ptactwo nagrywasz?
[emoji44]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Przypadek zupełny, nie żebym był myśliwy.   :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Cytat: GregWatson w Listopad 21, 2017, 20:49
No to lecą pierwsze próby nagrań winyla na tym DATcie.

Mike OLDFIELD - The Complete


Ta składanka gra u mnie słabo :( od kupna raz przesłuchałem :)

Pozdrawiam S.CH.