Nowe życie kolumn Philips 22 rh 426

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 25, 2018, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982


Mikut1982

Witam przeglądając ostatnio olx wpadly mi w oko kolumny. Niestety było jedno zdjecie i podpis głośniki. Niewiedziałem co to za marka ani model.  Szukałem w necie najpierw rozpoznałem po tej srebrnej ramce a potem po maskownicy ze głosnik niskotonowy to ośmiokąt i stwierdziłem że to kolumny philips. No dobra a model? Po systemie trójdrożnym i rozmieszczeniu głośników znalazłem model. Okazalo sie że to Philips 22 rh 426.  No dobra wsiadłem w auto i pojechalem, na szczescie nie daleko (20km).  Na miejscu ukazały sie zakurzone, wepchnięte w szafe i przygniecione płytkami kolumny.  Brać nie brać?  Maskownice nie dały sie zdjąc.  Mysle no zaryzykuje.  Kupilem.  Z ledwością zdjąłem maskownice ,bałem sie ze głośniki bedą rozdarte a co gorsza że ich tam już nie bedzie.  Ale byly cale nic nie rozdarte, nie zniszczone.  Hmm ale pytanie czy graja wszystkie i czy wogóle graja.  Była chwila prawdy ciekawośc wzieła za wygraną.  Test ,okazało sie ze graja i to wszystkie i to nawet całkiem przyzwoicie.  A cena 50zł. Mysle ze całkiem niezła.  Teraz chce je troche odswierzyć, mysle ze coś z tego bedzie.  Nie o to chodzi że to tanie kolumny że stare.  Rok produkcji chyba 73-74.  Ale jakoś zal mi takiego sprzetu. Sami ocencie stan w jakim sie obecnie znajduja.

Mikut1982


Mikut1982

Zdjecia

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

Zdjecia

Mikut1982

Zdjecia

Mikut1982

Zdjecia

Mikut1982


Mikut1982

Ocene zostawiam wam. A ja powoli zabieram sie za robote.  Szkoda zeby takie kolumny trafiły na śmietnik.


Mikut1982

A dokładnie. Ja nie wymagam od nich zbyt wiele.  Nie są to drogie kolumny. Ale fajnie grają pod szpulą.

Mikut1982



Mikut1982

No to juz napewno. Za to bede zabieral sie puzniej najpierw kosmetyka.  Kable też do wymiany jakto w starym sprzecie.

vasa

Ciekawe czy masz dwie prawe czy dwie lewe?
[emoji41]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Sa już wybebeszone. Teraz musze znalesc czas by je szlifnac. 

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Mikut1982

Wydaje mi sie że byly tylko jedne. Każde w necie co widziałem wygladały tak samo.

McGyver

W takim razie korzystnie byłoby oddzielić od reszty przednią ściankę w jednej kolumnie i odwrócić ją na lewą stronę.

Mikut1982

No pomysle. Tylko rozwalila by sie cala obudowa .

Mikut1982

Narazie wyciąglem te srebrne ramki.  Ponieważ nie da sie inaczej szlifnać drewna.

vasa

Cytat: Melepeta w Kwiecień 25, 2018, 21:15A to one były prawe i lewe?
Diabli wiedzą :o
Ale symetria byłaby mile widziana.
Pudła, poza zewnętrznym złachaniem, wydają się być zdrowe. Raczej nie stały w wodzie. Szlifierka i parę warstw lakieru powinny je zamienić w mebelek.
Ale zwrotnica to już może być niezła zabawa.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.