Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Może wystarczy dać głośniej?  >:D >:D >:D

michał_flaga


to będzie lekki offtop... pozdrowienia dla wszystkich maniaków z wystawy HighEnd w Monachium


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

goky

Pozdrawiam z Warszawy

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Piterski

rosss37 Zdradź tajemnicę jak ty je z tych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej transportujesz?
Nadawca zgodził się je zapakować w skrzyni na palecie?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rosss37

Śledziłem wasz blog nie od dziś... Jest bardzo ciekawy .A  ponieważ naście lat temu słyszałem EV - D zapragnąłem je mieć . To polowanie na kolumny (w dobrej cenie) trwało kilkanaście miesięcy i oto pewnego dnia w marcu na ebay pojawiły się te kolumny w cenie 499 usd. Byłem jedyną osobą , która je licytowała , także aukcje wygrałem w cenie wyjściowej . Problem oczywiście był z transportem , ponieważ po pierwsze musiałem przekonać sprzedawcę, aby je dobrze zapakował i troszkę musiałem popisać z firmami , aby znaleźć taką co wzięła na swoje barki w dość konkurencyjnej cenie transport z Kalifoorni do PL . Udało się i kolumny nie będa płynąć statkiem tylko drogą lotniczą trafią do Polski . Jeśli będziecie chętni, to namiary na firmę przekaże potrzebującym. Za transport wraz z opłatami i za odprawę celną plus tzw. opłaty manipulacyjne tych 110 kg zażyczyli sobie 600 usd. Dużo, aczkolwiek była to najlepsza cena door to door .

rosss37

Nie jadą na palecie . Jadą w dwóch dużych paczkach .

goky

Rosss37, brawa za zakup i poświęcenie w organizacji logistyki. Czekamy razem z tobą[emoji3]

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Piterski

Ok. 1100$ to bardzo dobra cena.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Cena jest bardzo okazyjna,

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


rosss37

A oto i one ...Zdjęcia z Ebay. W jednej kolumnie muszę dorobić maskownicę. Oby tylko w transporcie nie uległy jakieś dewastacji. Aczkolwiek lecą UPS-em , więc nie powinno być problemów. Może poradzicie mi od czego zacząć taką modyfikację ? Chciałbym je rozłożyć na czynniki pierwsze i oddać obudowę do renowacji i w międzyczasie zająć się zwrotnicą ? Możecie mi podpowiedzieć co Wy myślicie ?  Może jakiś odsłuch w Poznaniu przed startem związanym z modyfikacją ? Mam kilka innych ciekawych klocków. W tej chwili grają u mnie Snell-e B mirror . Też są to zacne kolumny .

rosss37

Oj ,oj jakoś nie radzę sobie z umieszczeniem zdjęcia w treści wiadomości.

miniabyr

Cytat: rosss37 w Maj 11, 2018, 10:20W jednej kolumnie muszę dorobić maskownicę
Mi te kolumny bardzo się podobają kiedy mają założone maskownice . Problem jest taki ,że maskownice bardzo wpływają na jakość tego co produkuje głośnik wysokotonowy . Przekonasz się zapewne sam o tym jak posłuchasz  . Ja słucham bez .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Maj 11, 2018, 10:32Ja słucham bez .
Chyba tylko Lech słucha z maskownicami, bo ja też sobie je odpuściłem i Ondrej ich nie stosuje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Ja nawet ich nie robię :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Piterski

Cytat: rosss37 w Maj 11, 2018, 10:20Może poradzicie mi od czego zacząć taką modyfikację ? Chciałbym je rozłożyć na czynniki pierwsze i oddać obudowę do renowacji i w międzyczasie zająć się zwrotnicą ? Możecie mi podpowiedzieć co Wy myślicie ? 

Niech najpierw przyjdą i zobaczysz w jakim są stanie. Czy dziewicze nieruszane czy coś już było w nich grzebane.
Zawieszenie głośników niskotonowych albo było już robione albo go nie ma. Ciekawe jakie masz gwizdki wysoko tonowe, typ A czy B no i czy nie były naprawiane.
Czy masz zdjęcie obu kolumn bez maskownic?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rosss37

Niestety jeszcze nie mam :(

rosss37

Aby poprawić jakość brzmienia to poszalałem dziś w nocy troszkę i kupiłem na ebay us te głośniki, które polecacie . ELECTRO VOICE EV - DL12X Cast Aluminum Frame 8 OHM SPEAKER (Matched Pair) .Za 195 usd  z dostawą za free na terenie US. Niech się dzieje :)

goky

Rosss37, a ja szukałem tych głośników dl12x. I nie mogłem znaleźć:)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Piterski

Paweł "miniabyr" gra na fabrycznych i jest zadowolony. Moim zdaniem to chyba zależy od właściwości pomieszczenia bo on gra z zamkniętymi portami, a do basu się u niego ciężko przyczepić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Piterski jak wiesz też będę używał oryginalnych, mam nadzieję że będzie dobrze

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Piterski

Cytat: goky w Maj 11, 2018, 13:25
Piterski jak wiesz też będę używał oryginalnych, mam nadzieję że będzie dobrze


Leszek też ma oryginalne.
A co do wpływu pomieszczenia jestem coraz bardziej przekonany bo Paweł po pomiarach wymienił cewkę na innej wartości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

I mam wrażenie że u Pawła sprawdza się bardzo dobrze

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


rosss37

Witam Panów ( Fanów EV ),
Donoszę z satysfakcją, że EV-D wczoraj do mnie dojechały. Z tej okazji mam dziś kaca. Spakowane były bardzo porządnie , aczkolwiek podczas transportu klapka, na której jest mocowany ST350 odpadła do wew. kolumny . Na razie syn zamocował ją dość prowizorycznie, ale skutecznie. Kolumny są w stanie dość przeciętnym . Wymagają pracy stolarza, aby je ładnie odnowić. Po podłączeniu zagrały , ale bass jest kiepski , a właściwie to go nie ma. Ja na razie rewelacji w tym graniu nie ma. Czuje się potencjał, ale jak się domyślam długa droga przed mną. W głośnikach basowych zawieszenia są do wymiany. Na wysokich gra ST350 , ale na pewno nie A. Taki głośnik bez oznaczeń. Mam takie pytanie dot. płyty frontowej poniżej głośnika wysoko-tonowego. Czy ją można zdemontować ? Rusza się i odchodzi (daje się odchylać ) od reszty konstrukcji . Boję robić się coś na siłę , więc napiszcie proszę. I następne pytanie....... Od czego zacząć ich modernizację? Może poradzicie mi i zaproponujecie jakiś plan działania. I najważniejsze pytanie . Czy mogę liczyć na Waszą pomoc przy modernizacji zwrotnicy ? Bo ten temat to dla mnie totalnie niezrozumiały.
Pozdrawiam z mało słonecznego Poznania.
rosss37

goky

Nie można, jak widzisz w środku ona zakrywa dość spore wycięcie

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


rosss37

Aha , zapomniałem wcześniej napisać, jaka firma zajmowała się spedycją . Kolumny były przewożone firmą UPS za pośrednictwem polskiej firmy logistycznej USBOX z Januszowic. Mają dobre ceny na duże i ciężkie przesyłki, a na małe polecam TANIESTANY.