Jaki dobry CD do 2 k

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2015, 14:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu czegoś dobrego a w zasadzie do wymiany wysłużonego już Technicsa SL-PS770A na coś zdecydowanie lepszego tak w granicach cenowych ok. 2 k.
Nadmienię iż nowy (może być używka) podpięty będzie pod NADa 356 BEE DAC oraz KEFy. Wstępnie przymierzałem się do NADa C565 BEE wizualnie pasującego do wzmaka ale czy na pewno nie ma nic lepszego?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Że co? z tym Technicsem?  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Tylko ReVox ;) Masza pewnie tak zasluchany w nim, ze o forum zapomnial ;D

pmcomp

Philips CD960
Jest jeszcze NAD na napędzie CDM1 Philipsa z TDA1541 na pokładzie. Znajdziesz w sieci.

Pozdro

elektroboy

#6
Denon DVD-3910, uniwersalny CD, HDCD, SACD, SACD-R, DVD-A, DVD-A-R odtwarzacz na Burr Brown DSD1796 (o ile dobrze pamietam). Bez problemu czyta wypalane SACD!!!
To swietnie grajacy player za (dzisz juz) swietna kase 500-800zl. Nawet CD plyty graja doskonale.
Tak naprawde przez niego sprzedalem swietego grala, Marantz CD-7 (na 2x TDA1541S2) wartego 3500Eur! I mowie to powaznie! Co prawda, Denon nie byl przy CD lepszy, ale byl w pelni porownywalny.
Dodatkowo ale oferuje SACD-R oraz 20 kolejnych zalet, to po co mialem trzymac player za 3,5kEur?  :)
Od wtedy (ok. 3 lata) jest moim glownym odtwarzaczem. Co prawda mialem w miedzyczasie do porowania sporo innych odtwarzaczy/DACow, nic mnie jednak nie przekonalo by Denon zmienic. Jeden z moich najlepszych audio zakupow zycia (cena/jakosc/zadowolenie).
Denon jest super zbudowany, ciezki, laser na razie do niego tani i dostepny (okolo 50-70zl).
Nadaje sie tez do tuningu ewentualnie lampizacji, ktora polecam. Wtedy juz z Denona spokojnie moze zostac "koncowa stacja".
Jedynna rzecz, ktora koniecznie i zawsze trzeba w Denonie zrobic to wyrzucic badziewne oryg. cinch konektory i zamienic je za porzadne z czystej miedzi, naprz CMC, WBT lub podobne (koszt 50-200zl).

maciek1

Skoro został przywołany 3910, którego sobie bardzo chwalę, to wrzucę temat dotyczący jego zachowania:) Jest po niedawnej wymianie lasera - to ważne. Odczasu do czasu wibruje płyta (napęd?) po włożeniu płyty dvd-audio. Nie ma żadnych problemów z "wypalanymi" nawet dvd-dl. Wszystkie chodzą bez szmeru, a oryginaly zdarza się, że wibrują, brumią... Wczytac wczyta i po jakims czasie przestaje wariować, ale może ktoś miał coś podobnego? No bo, że wibrcje bywają na nagrywanych płytach to bywało, ale żeby odwrotnie?

maciek1

Sam sobie odpowiem:) wszystko ok z odtwarzaczem - to z płytą coś nie halo:) reszta płyt oryginalnych smiga spokojnie. A tamta jak sie wrzuci z menu utwór to też się uspokaja - coś podczas ładowania ma tylko obiekcje.

wojtek41


maciek1

Jak na moje ucho całkiem ok:) Mam cd sony es 33 z przetwornikeim Stelach i Denon daje radę. Miło się tyeog słucha, z bardzo solidnytm dołem i górą ok. A ile przy tym zabawy:) DVDaudio i sacd - r. Łyka wszystko:)

kawosz

Ja mam Pioneera PD-50 i to jak na swoją cenę jest dobre urządzenie . Ostatnio to więcej się kurzy niż gra . Ma dobry przetwornik i funkcję pure audio która po włączeniu naprawdę dużo daje . Nie jest to wprawdzie tak jak z analogu ale różnica jest wyraźnie słyszalna na plus . Odtwarza CD SACD i DVD Audio

maciek1

U mnie sprzęty kurzyły się chyba z pięć lat - analog władał wyłącznie. Ale pewnego dnia... włączyłem i zastanowiłem się czego mi brakuje? I nie tylko nie brakowało, ale jak ładnie zagrało:) A co do denona, to koniecznie chciałem aby sprzęt odtwarzał płyty nagrywane dvd-audio, w tym obrazy sacd i gęste pliki. Ten model odtwarza pięknie wszystko i ślicznie brzmi, bardzo miękko, bez cyfrowych wyostrzeń. Pure audio direct ma w kilku wersjach także i możliwośc odtwarzania hdcd - a tych mam kilka również. A skoro było o cenie, to nowy, w czasie kiedy wchodził na rynek 9chyba 12 lat temu) to kosztował u nas 6.700zł. Sporo kasy to było wtedy (i jest nadal:)

GregWatson

No i w końcu wymieniłem starego poczciwego Technicsa SL-PS770A na NADa C545BEE. Gra zdecydowanie lepiej - jest wyraźniejszy i ma pazur przy czym potrafi wyeksponować detale czego do tej pory nie było. Jest co prawda z wyglądu trochę ascetyczny ale i o wiele niższy od Technicsa. Bardzo ładnie komponuje się z C356BEE. Może szarpnę się kiedyś na wyższy model jak mi CDków przybędzie.

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

A wychodzisz z niego po analogu czy po cyfrze na DACa?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Luty 19, 2016, 13:14Optyk na DACa.
To daj krótkie porównanie pomiędzy tymi dwoma opcjami.

No, nie musi być krótkie :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Znam dwa przypadki z  NAD C 525 BEE (to chyba poprzednik tego), gdzie odwarzacze miały problem z czytaniem płyt.

GregWatson

Nie jest to może CD wysokich lotów ale oferta była nie do odrzucenia. Wersja prawie kartonowa jak ze sklepu, zabrakło tylko oryginalnego kartonu, reszta włącznie z pilotem jest a wygląda jak nówka. Dopiero go sprawdzam jak gra. Śmieszne bo może mam z 15 CD-ków.  :) Ale później jak już się trochę oswoję to pofigluję z połączeniami.  :)

Jak na razie czyta ładnie nagrywane na byle jakim nośniku. Później będę wrzucał oryginały potarmoszone przez gąsienicę czołgową. Technics coś tam odczytywał, przeskakiwało ale co druga ścieżka była.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Cytat: GregWatson w Luty 19, 2016, 13:14Optyk na DACa.
"Szare" odtwarzacze NADa nie są dobrymi transportami do DACa .

frei

Cytat: muda44 w Luty 19, 2016, 16:01
Cytat: GregWatson w Luty 19, 2016, 13:14Optyk na DACa.
"Szare" odtwarzacze NADa nie są dobrymi transportami do DACa .
Czemu tak uważasz? Ja mam teraz podłączonego NADa C546 BEE pod DACa Hegla HD20 i gra to wszystko dokładnie tak samo jak przy podmianie tego Nada na CD-S3000 Yamahy za 20 tyś... Kompletnie nie słyszałem żadnej różnicy i w końcu odpuściłem zakup droższego CD.
A słucham sobie na: Vienna Acoustics Liszt / AKG K701 + Yamaha A-S3000 + CD NAD 546 / Teac TN-300 (AT440MBL) / Bluesound Node 2 (Tidal) + DAC Hegel HD20 + Kable: Nordost Purple Flare / RCA Audioquest Colorado / XLR Audioquest Earth / Melodika MDP20

GregWatson

Jak na razie spisuje się bardzo dobrze. Czytałem opinie napisane przez "fachowców" i wielu kwestiach się nie zgodzę. Czasem nawet nie warto sugerować się tym co opisują w "poważnych" magazynach audio.

Czasem lepiej słuchać muzyki niż czytać magazyny.
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Cytat: frei w Luty 19, 2016, 19:07Czemu tak uważasz?
Wiele lat doświadczeń i prób .
Kup sobie na próbę Marantza CD52 i podepnij go coaxialem pod DACa .
Nawet drogie odtwarzacze w większości mają niskiej klasy tor sygnałowy do wyjścia cyfrowego .
Spróbuj i sam się przekonaj.
Druga sprawa to Vienny należą do kolumn " upiększających " brzmienie a nie do ultra precyzyjnych gdzie słychać każdą zmianę .


Cytat: GregWatson w Luty 19, 2016, 19:18Jak na razie spisuje się bardzo dobrze.
Będzie ale już sam toslink ogranicza jakość brzmienia ( nie rozwijając tematu ) więc to dobrze jest tylko dobrze ;)