Okki Nokki- półautomatyczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 19:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Tak, w NG jest mowa o wciskaniu tłoka aby na aksamitnych ustach pojawił się płyn.
Wtedy Fi VAC-SWEEP czyszczą rowa  ;D

W załączniku instrukcje różnych modeli. Ja szukałem najprostszego.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 29, 2016, 12:21
Przejrzałem instrukcję obsługi ON i PJ. W obu ramię służy tylko do wytworzenia podciśnienia w celu usunięcia płynu i brudu. Czyli to, czy ktoś smyra aksamitkami ramienia płytę, czy nie- to indywidualna wariacja w bliżej nieokreślonym celu ;)

http://okkinokki.com/manuals/Manual_OkkiNokki_web.pdf
http://www.project-audio.com/inhalt/en/manual/manual_vc-s.pdf

Popatrzę jeszcze co tam w NG piszo.


Ja po aplikacji płynu kładę ramię i "aksamitka"parę obrotów w przód i parę w tył cześci płytę. Płyty lśnią i ja jestem mega zadowolony. Poprzednio miałem model NG 1,jest to odkurzacz z kółkiem,ponieważ wszystkie,ale to wszystkie czynności,poza odsysaniem,trzeba robić ręcznie,w PJ ręcznie aplikuję tylko płyn,nie zamieniłbym się na ten model NG z obecnie posiadanej maszynki nigdy w życiu. Jak kiedyś będę bardzo bogaty :) to zakupię Matrixa Clearaudio i tyle.

Piterski

Cytat: jamówię w Wrzesień 29, 2016, 10:38
Piterski trudno się z Tobą dyskutuje,ja znam obie myjki w przeciwieństwie do Ciebie i ocywiście ponieważ nie handluję armaturą,to kupiłem ProJecta.

Obawiam się ze trudno to się dyskutuje nie ze mną tylko z Tobą niestety. Próbujesz teraz przemawiać do mnie jak mentor nie dopuszczający przeciwnego zdania. Nawet nie czytasz uważnie co napisałem, a już wiesz jaką podjąłem decyzje. Nie podoba mi się taki ton Twojej wypowiedzi pod moim adresem.

Ja nie widzę żadnej przewagi technologicznej w wykonaniu tego PJ na automatycznych obrabiarkach.
Stąd takie wtrącenie (może niefortunne) o technologicznym bełkocie producentów, a w pracy widzę go dość często, do mnie nie przemawia.

Owszem bardziej mi się podoba obudowa i garażowe wykonanie współczesnej ON, a Ty porównujesz ją do tej pierwszej paździerzowej wersji. Nie piszę że PJ jest zły ale też z mechanicznego punktu widzenia dziwi mnie stwierdzenie, że usztywnienie powłoki w centrum usztywni ją na krawędziach.

Krzysztof nie wierzy, że włoski szczoteczki czyszczą rowki w płycie, a to po prostu czuć. Pewnie że nie wnikną do samego dna ale grubsze zanieczyszczenia rusza i jest szansa, że płyn spenetruje rowek głębiej.

Kluczem jest samo odsysanie i tu faktycznie nic się nie wygnie. Już wcześniej napisałem, że może właśnie przeceniam konieczność czyszczenia płyty szczoteczką, a dla bardzo brudnych wystarczy to zrobić na boku bo w czasie późniejszej pielęgnacji jest to już nie potrzebne.

Ja dyskutuje wymieniając się argumentami, a nie broniąc zaciekle tylko swoich jedynie słusznych wyborów.
To tyle w kwestii ON, PJ, NG czy Clear Audio, każdy wybierz na co go stać i co mu będzie odpowiadało.
żadne z tych urządzeń nie ma wad dyskwalifikujących je z listy potencjalnych zakupów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

#153
Cytat: Piterski w Wrzesień 29, 2016, 13:55
Cytat: jamówię w Wrzesień 29, 2016, 10:38
Piterski trudno się z Tobą dyskutuje,ja znam obie myjki w przeciwieństwie do Ciebie i ocywiście ponieważ nie handluję armaturą,to kupiłem ProJecta.

Obawiam się ze trudno to się dyskutuje nie ze mną tylko z Tobą niestety. Próbujesz teraz przemawiać do mnie jak mentor nie dopuszczający przeciwnego zdania. Nawet nie czytasz uważnie co napisałem, a już wiesz jaką podjąłem decyzje. Nie podoba mi się taki ton Twojej wypowiedzi pod moim adresem.

Ja nie widzę żadnej przewagi technologicznej w wykonaniu tego PJ na automatycznych obrabiarkach.
Stąd takie wtrącenie (może niefortunne) o technologicznym bełkocie producentów, a w pracy widzę go dość często, do mnie nie przemawia.

Owszem bardziej mi się podoba obudowa i garażowe wykonanie współczesnej ON, a Ty porównujesz ją do tej pierwszej paździerzowej wersji. Nie piszę że PJ jest zły ale też z mechanicznego punktu widzenia dziwi mnie stwierdzenie, że usztywnienie powłoki w centrum usztywni ją na krawędziach.

Krzysztof nie wierzy, że włoski szczoteczki czyszczą rowki w płycie, a to po prostu czuć. Pewnie że nie wnikną do samego dna ale grubsze zanieczyszczenia rusza i jest szansa, że płyn spenetruje rowek głębiej.

Kluczem jest samo odsysanie i tu faktycznie nic się nie wygnie. Już wcześniej napisałem, że może właśnie przeceniam konieczność czyszczenia płyty szczoteczką, a dla bardzo brudnych wystarczy to zrobić na boku bo w czasie późniejszej pielęgnacji jest to już nie potrzebne.

Ja dyskutuje wymieniając się argumentami, a nie broniąc zaciekle tylko swoich jedynie słusznych wyborów.
To tyle w kwestii ON, PJ, NG czy Clear Audio, każdy wybierz na co go stać i co mu będzie odpowiadało.
żadne z tych urządzeń nie ma wad dyskwalifikujących je z listy potencjalnych zakupów.



Argumentami???[wymoderowano personalną zaczepkę] kiedy miałeś obie myjki,aby móc to porównać?ja rozumiem Wersal i grzeczną wymianę zdań,tylko jak rozmawiać z kimś,kto twierdzi,że PJ go nie przekonuję nie mając,poza internetem,żadnego kontaktu z tym urządzeniem?wybacz Piterski,[wymoderowano personalną zaczepkę],w zwiazku z tym ode mnie już w tym temacie nie oczekuj rad,zdobywaj doświadczenie sam,eot.

paul_67

:)     Najlepsza myjka jest moja bo:
1.Najtańsza z półautomatów z odkurzaczem 1400 W na pokładzie;
2.Myje;
3.Wykonana przeze mnie (co też jest ważne i daje satysfakcję) :)

kawosz

Najlepszą ma Tomek  ;D może umyć bigos  ;D ;) .

MAC

Co Wy tam wiecie o myciu winyli.
Do tego służy.... parówka?  :o




miniabyr

#157
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Po umyciu ilu płyt gość z filmiku wylał tyle płynu z myjki? Ja po umyciu kilkudziesięciu wycisnąłem tyle co kot napłakał :)

miniabyr

Myslę że to jest tylko poglądowo  i pokazuje jak się myjke obsługuje. Proszę mi pokazać róznice w umytej płycie  na myjkach  ON,NG ,PJ. i innych .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Wrzesień 29, 2016, 16:51Proszę mi pokazać róznice w umytej płycie  na myjkach  ON,NG ,PJ. i innych .

Zapewnie nie ma. Wszystkie myją. Rozchodzi się, którą najwygodniej.
I z trzech wymienionych to będzie NG z tym, że nowa cena jest nieakceptowalna.

jamówię

Cytat: miniabyr w Wrzesień 29, 2016, 16:51
Myslę że to jest tylko poglądowo  i pokazuje jak się myjke obsługuje. Proszę mi pokazać róznice w umytej płycie  na myjkach  ON,NG ,PJ. i innych .


Brawo ten Pan!dokładnie różnic brak,ja postawiłem na jakość wykonania i serwis. Dziękuję :)

jamówię

Cytat: masza w Wrzesień 29, 2016, 16:53
Cytat: miniabyr w Wrzesień 29, 2016, 16:51Proszę mi pokazać róznice w umytej płycie  na myjkach  ON,NG ,PJ. i innych .

Zapewnie nie ma. Wszystkie myją. Rozchodzi się, którą najwygodniej.
I z trzech wymienionych to będzie NG z tym, że nowa cena jest nieakceptowalna.


No i zapomniałem,że przy Okki istnieje ryzyko zamoczenia labela.

miniabyr

Cytat: jamówię w Wrzesień 29, 2016, 17:42No i zapomniałem,że przy Okki istnieje ryzyko zamoczenia labela.
Tak ,to jest prawda i trzeba na to zwrócić uwagę . Ja się już nauczyłem dozować na ON płyn i taki problem jest wyeliminowany. Ale jest to ewidentny minus  na pralkach z talerzem i dozowaniem ręcznym płynu,
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

maciek1

Panowie, już pytałem, ale chyba żaden nie pomógł:) Z czego sa wykonane obudowy? W ON mk2 chyba z aluminium tak? A w PJ?

miniabyr

Cytat: maciek1 w Wrzesień 29, 2016, 18:34
Panowie, już pytałem, ale chyba żaden nie pomógł:) Z czego sa wykonane obudowy? W ON mk2 chyba z aluminium tak? A w PJ?
W mojej ON mkIII z aluminium.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

W najnowszej ON to jest jakiś sandwich a PJ to chyba MDF,ale pewności mi brak.

paul_67

Cytat: jamówię w Wrzesień 29, 2016, 17:40Brawo ten Pan!dokładnie różnic brak,ja postawiłem na jakość wykonania i serwis. Dziękuję :)
Lepsza jest PJ ze względu na chociażby mały talerz.Nie rozumiem jak można kłaść świeżo umytą płytę na powierzchnie, na której przed chwilą leżała zakurzona strona.Nie po to się ją myje.

MAC


paul_67

Cytat: masza w Wrzesień 29, 2016, 19:08Czeba umyć talerz za każdym razem :)
I po kiego ta dodatkowa robota? A  co zrobić z płytą jednostronnie umytą? Trzymać w zębach?  :)

MAC


paul_67


jamówię

Trzeba przyznać,że jest to argument,nie pomyślałem o tym

frywolny trucht

Cytat: miniabyr w Wrzesień 29, 2016, 16:51Myslę że to jest tylko poglądowo  i pokazuje jak się myjke obsługuje. Proszę mi pokazać róznice w umytej płycie  na myjkach  ON,NG ,PJ. i innych .

A Knosti, z racji kąpieli,a nie śmiesznego smyrania pyndzelkiem, lepiej odprowadzi ładunki elektrostatyczne :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93