Moja kolekcja - co mam na talerzu

Zaczęty przez juter22, Lipiec 26, 2017, 21:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa



Cytat: Flip Back w Wrzesień 19, 2017, 18:38
Sympatyczny kolega wspomógł mnie takim urządzeniem. Nie ma co ściemniać to jest bardzo dobra rzecz!

Ano jest [emoji4]
W końcu każdy dochodzi do tego wniosku [emoji14]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Flip Back

Brum ogarnięty. Trafa rządzą!

Dziś rano połączyłem je z PH9 Audio Researcha. Dżizas takiego "soundu" w domu jeszcze nie miałem. Permanentne szukanie szczęki po podłodze :-)

Także resztki urlopu na maksa przeznaczam na zabawę z tym combo.

juter22

Wracamy do tematu 8) poniżej foto alubumu J.Cash'a prosto z obecnie trwającej oferty Biedronki

moon

chyba konczacej sie, w niektorych biedrach to nawet chyba juz wycofali
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

juter22

U mnie nadal pełny karton, akurat J.Cash był ostatni (były 2 sztuki), ale reszta tutułów nadal była dostępna.


juter22

No i przyjechałem tak wyczekiwany preamp do mnie... jak znajdę kilka chwil zrobię kilka fotek z unboxing'u.
8)

juter22

Jak obiecałem, tak robię.
Unboxing ARC Ref.5SE poniżej:


MAC

Coś pięknego... i jeszcze czarny  ::)
Jak ja się do niego ślinię od jakiegoś czasu  :)

Flip Back

Ref5! Miałem przyjemność gościć u siebie taki pre. O ranego jaki był płacz gdy odjeżdżał 😢 Masz już docelowe pre, to pewne. Gratuluje!

juter22

Dziś wieczór był sponsorowany przez Monolord oraz Ortofona TA-210 oraz SPU Royal N :)

moon

skad brales Monolord?  bo raczej sciaganie z Riding Easy tanio nie wychodzi.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

juter22

Cytat: moon w Październik 23, 2017, 11:26
skad brales Monolord?  bo raczej sciaganie z Riding Easy tanio nie wychodzi.
Nowy album z Holandii bo tam jest ich dystrybucja na EU (Riding Easy), nazywa się to Shiny Beast / Clear Spot  8)
Poprzedni w 1st press'ie kupiłem na discogs.com

moon

dzięki, poluje tylko w sumie na jedną rzecz
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

juter22

Miły wieczór a na talerzu dziś kilka perełek, w tym limitowany singiel o nr.262/500 w oprawie graficznej handmade :D
A na finał bo nie tylko winyl mam w kolekcji, na cd'ku Motorhead '1916'  8)

il cattivo

Juter, masz może więcej winylowych wydawnictw UFOMAMMUT? Co sądzisz o brzmieniu i ogólnie o jakości dźwięku tych wydań?
Nie wiem, jak ten singiel, bo nie słuchałem go z placka, ale ich albumy z winyli brzmią paskudnie! Tak, jakby kompletnie nie przejmowali się faktem, ze pod winyl przydałoby się zrobić osobny mastering. Bo kompakty grają w miarę OK, pomijając fakt, że cholernie głośno.
Zakupiłem na koncercie reedycję "Godlike Snake" na LP, no kurde dramat... Dynamiki tam nie uświadczysz żadnej. Oczywiście wielka nakleja, ze zremiksowane i zremasterowane z oryginalnych taśm. A miałem brać CD, fakk.
Na szczęście większość z ich twórczości posiadam na CD, ale do dziś nie mogę odżałować, że sprzedałem mój ulubiony "Idolum" po zakupie winyla.

MAC

A ja z niecierpliwością wyczekuję na skrobnięcie kilku słów o ARC 5SE bo nie ukrywam, że pożądam tego klocka od czasu jakiegoś   ::)

gratefullde

juter ma fajny gramofon :) Pre też zresztą :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

juter22

Cytat: il cattivo w Październik 29, 2017, 10:39
Juter, masz może więcej winylowych wydawnictw UFOMAMMUT? Co sądzisz o brzmieniu i ogólnie o jakości dźwięku tych wydań?
Niestety mogę mało powiedzieć bo mam tylko ten singiel (Warsheep) oraz nowy album (8)... wcześniejsze rzeczy znam tylko z plików z iTunes'a, a płyty również kupiłem u Nich na stoisku w Firlej po koncercie. 8 mi nawet podpisali :)

Cytat: masza w Październik 29, 2017, 10:42
A ja z niecierpliwością wyczekuję na skrobnięcie kilku słów o ARC 5SE bo nie ukrywam, że pożądam tego klocka od czasu jakiegoś   ::)
Powiem/napiszę tak, zmieniłem w ostatnim czasie kolumny, dwukrotnie pre liniowe, oraz zainstalowałem (wreszczie) 12-calowe ramię zakończone spu royal n. Wprowadziłem bardzo wiele zmian w torze i odnosząc się bezpośrednio do poprzednich elementów nie chciałbym nikogo/niczego skrzywdzić :)
Co do ARC Ref.5se mogę tylko powiedzieć tylko, że nie tylko dogoniłem króliczka, ale śmiem twierdzić, że złapałem go wraz z całą rodziną do trzeciego pokolenia wstecz i w przód  8)
Urządzenie warte każdej złotówki, robi przeokrutną robotę, scena (w każdym jej kierunku), detal, przestrzeń, wybrzmienia, dynamika, poprostu CIOS! i tyle w temacie.
Już wiem że głównym elementem limitującym przekaz to moje pre phono, ale mimo to jakość prezentowanego dźwięku jest mega lepsze niż z cd, mimo iż trzeba poziom głośności ustawić odpowiednio "wysoko".
Pełna rekomendacja z mojej strony.

cdt

To teraz czas gonić króliczka w domenie cyfrowej . To cd marantza ?

juter22

Cytat: cdt w Październik 29, 2017, 22:29
To teraz czas gonić króliczka w domenie cyfrowej . To cd marantza ?
Raczej nie, plany są na pre phono w pierwszej kolejności. Różnica zapewne wynika z ograniczeń nośnika...
Teraz gram Erik'a Truffaz'a i jest MEGA SUPER, ale włączę lp to jakby więcej tego dobra było ;)

juter22

Na dobranoc kilka lp i cd...a wieczór nie dobiegł końca  8)

cdt

Cytat: juter22 w Październik 29, 2017, 22:34Różnica zapewne wynika z ograniczeń nośnika...
Chyba jednak nie . Masz dobry przetwornik i pożądne ramie . Żeby to dogonić w cyfrze trzeba będzie trochę wydać .
Ograniczeniem może być na pewnym pułapie raczej winyl nie cd

juter22

Kilka nowości zdobytych na wczorajszym koncercie w Klubie Firlej, band nazywa się METZ i to był cios. Mega zajefajny mix noise/punk choć sami o sobie mówią pop-punk w co nie należy wierzyć bo to godni (po 20 latach) następcy Nirvany wraz ze Stevem Albinim za stołem mixerskiem na nowym albumie "Strange peace". Wszystko dodatkowo w świetnej poligrafii. Jak ktoś chce to dziś w Hydrozagadce w Wa-wie.
Pełna rekomendacja  8) 8) 8) 8)