Słyszący z Lublina, czyli Melepety audio ględzenie

Zaczęty przez Melepeta, Styczeń 25, 2020, 17:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

traumeel

No, z silnikiem do młockarni to pojechałeś!  ;)

Pamiętam z dzieciństwa, że taki silnik, pas i młockarnia, albo krajzega (obojętne, co tam było na końcu) mega mnie fascynowały!  ::)

Kangie

Ogóż to! Sprzęt typu śrutownik bijakowy robi robotę! :)

traumeel

Swoją drogą: jakich kolumn trzeba, by wiernie oddały niezapomniane, złowrogie i pełne mocy mruczenie takiego silnika...

Melepeta

Ten jest mały. Mam jeszcze na wsi takiego maciupka 10,5kW :) W tym śrutowniku był oryginalnie zamontowany. Nie wiem co to miało mielić. Kamienie?  :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Wczoraj na suficie wylądowały panele.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Tak na oko.
Wpadły mi w ręce używane w dobrej cenie, to wziąłem i zamontowałem.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67


Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Dzisiaj posłuchałem i jest dobrze. Wpływ pozytywny, ale nie jakiś bardzo duży. Nieznacznie poprawiła się scena. Góra i wyższa średnica troszkę zostały utemperowane, bo potrafiły w niektórych momentach być zbyt natarczywe. Jak na taniofilską inwestycję za 180zł, to jestem bardzo zadowolony. Chociaż nakładki na płytę CD w podobnych pieniądzach wniosły o niebo więcej. To jednak wynika z faktu, że akustyka u mnie już wcześniej była przyzwoita.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Old Man Kensey

Brawo Ty 🙂 ja mam podobne panele u siebie, tyle że na ścianie. I podobne też wrażenia, jest jakby nieco ciszej i spokojniej. Ponadto całkiem fajnie to wygląda.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Melepeta

#287
Dzisiaj kurier paczkę przyniósł. A w paczce taki zawodnik.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

#288
Cytat: Melepeta w Czerwiec 25, 2020, 20:45
Dzisiaj kurier paczkę przyniósł. A w paczce taki zawodnik.
I jak tam wrażenia?
Ja miałem kiedyś przetwornik Audiolaba, tego jeszcze angielskiego....
Był dobry.... Ale długo nie wytrzymał...
Ciekawy jestem Twoich wrażeń w stosunku do Marantza Cd-94....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Dopiero go z paczki wyjąłem. Podłączyłem tylko do sprawdzenia, czy działa. Jak już posłucham i porównam, to napiszę.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

#294
Dziś to zaraz trzeba iść spać, bo jutro do pracy. A kupiłem, bo był u mnie kiedyś ktoś z podobnym. Chwilę posłuchałem i grał na tyle ciekawie, że chciałem go posłuchać na spokojnie i porównać z modyfikowanym Philipsem CD960. No to kupiłem. Jak będę miał czas, to posłucham, porównam. A potem się zobaczy. Może zostanie, może sprzedam.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Cytat: Melepeta w Czerwiec 25, 2020, 21:34Dziś to zaraz trzeba iść spać, bo jutro do pracy
No tak, ja jutro mam wolne, to se gadam jak przybłęda...
Proszę o wybaczenie.....
😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Cytat: Melepeta w Czerwiec 25, 2020, 21:43
Wybaczone zostało  ;)
I uśmiech na mej twarzy wywołałeś....
Miło tak.... 😀😀😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

#298
No i się udało dziś troszkę posłuchać. Nie miałem tylko czasu porównać jak toto gra na różnych ustawieniach filtrów. A jest ich tam kilka. Wybrałem po prostu jeden, który na pierwszy rzut uchem wypadał najlepiej. I na tym ustawieniu słuchałem. Cóż można powiedzieć. Po pierwsze jest czuły na obrócenie wtyczki kabla zasilającego w gniazdku. Trzeba spróbować obrócić wtyczkę schuko, bo gra różnie zależnie od położenia. Jak już ustalimy poprawne podłączenie zasilania, to warto go dociążyć. Ja położyłem na niego płytę granitową circa 12kg. Z tym gra wyraźnie lepiej. Wadą jest natomiast to, że nie akceptuje nakładek na płytę CD. Nawet z jedną nie chciał czytać płyty.
A jak gra?
Naprawdę dobrze jak za te pieniądze. Chociaż do modyfikowanego Philipsa CD960 brakuje mu sporo. Nie buduje tak sceny w głąb jak Philips. Tu raczej dzieje się rzecz na linii kolumn. Bas nie jest taki precyzyjny, ale w Philipsie też nie był bez nakładek na płytę. Ogólna separacja instrumentów też nie to co z Philipsa. No ale tego mogłem się spodziewać. Gdybym nie porównywał do Philipsa, to wypada bardzo dobrze. Oczywiście biorąc pod uwagę jego cenę. Do nie grzebanego Philipsa czy Marantza nawet nie będę porównywał. Szkoda czasu. Ten wypadnie lepiej. 
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Fajny koncert na DVD
James McMurtry
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.