Osłuchane ! Polecane !

Zaczęty przez miniabyr, Październik 29, 2017, 16:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Cytat: masza w Listopad 13, 2017, 11:59
A poza tym co to jest za firma, która nie wystawia faktur?
Jakaś totalna ściema i kontrabanda. Ja wole kupować w normalnych sklepach, gdzie dostaję dowód zakupu.
Pewnie po prostu firma nie jest VATowcem, więc dowód zakupu dostaniesz, ale nie będzie to faktura jeno paragon.

MAC

A widzisz, o tym nie pomyślałem  ???

McGyver

Jednak w opisie są brednie. Na przykład to:
CytatTo rodzaj poliwęglanu.
Ma podobne właściwości dielektryczne jak aluminium.
Nie wiem czy autor chciał przez to powiedzieć że aluminium jest (prawie) równie dobrym izolatorem elektrycznym jak plastik, czy raczej że plastik przewodzi prąd (prawie) tak samo dobrze jak aluminium  :(

Therion

#28
Qcze, nowe doswiadczenie! Mam kabel aluminowy, zaraz go wetknę w gniazdko, sprawdzę czy mnie kopnie.

...


Wróciłem,  nie ma prądu na dzielnicy. Niepotrzebnie stałem boso na terakocie. Włosy jeszcze sie dymią. Jakoś może rozczeszę. Aluminum jednak nie jest dielektrykiem.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

amati74

Cytat: McGyver w Listopad 13, 2017, 12:56
Jednak w opisie są brednie. Na przykład to:
CytatTo rodzaj poliwęglanu.
Ma podobne właściwości dielektryczne jak aluminium.
Nie wiem czy autor chciał przez to powiedzieć że aluminium jest (prawie) równie dobrym izolatorem elektrycznym jak plastik, czy raczej że plastik przewodzi prąd (prawie) tak samo dobrze jak aluminium  :(
McG dobre podsumowanie opisu

MAC

Cytat: McGyver w Listopad 13, 2017, 12:28
Cytat: masza w Listopad 13, 2017, 11:59
A poza tym co to jest za firma, która nie wystawia faktur?
Jakaś totalna ściema i kontrabanda. Ja wole kupować w normalnych sklepach, gdzie dostaję dowód zakupu.
Pewnie po prostu firma nie jest VATowcem, więc dowód zakupu dostaniesz, ale nie będzie to faktura jeno paragon.


Ktoś im się jednak do dupy dobierze.

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/mf-skontaktujemy-sie-z-podatnikami-vat-ktorzy-nie-wystawiaja-faktur,815085.html

McGyver

Cytat: masza w Luty 14, 2018, 19:01
Cytat: McGyver w Listopad 13, 2017, 12:28
Cytat: masza w Listopad 13, 2017, 11:59
A poza tym co to jest za firma, która nie wystawia faktur?
Jakaś totalna ściema i kontrabanda. Ja wole kupować w normalnych sklepach, gdzie dostaję dowód zakupu.
Pewnie po prostu firma nie jest VATowcem, więc dowód zakupu dostaniesz, ale nie będzie to faktura jeno paragon.


Ktoś im się jednak do dupy dobierze.

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/mf-skontaktujemy-sie-z-podatnikami-vat-ktorzy-nie-wystawiaja-faktur,815085.html

Pod warunkiem że są VATowcami.

MAC

No tak, jak sam tytuł artykułu wskazuje.

elem

Firma, która nie jest płatnikiem VAT też ma obowiązek wystawić fakturę, jesli dokonuje sprzedaży innej firmie lub osobie prawnej.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-wystawiana-przez-nievatowcow
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: elem w Luty 14, 2018, 20:26
Firma, która nie jest płatnikiem VAT też ma obowiązek wystawić fakturę, jesli dokonuje sprzedaży innej firmie lub osobie prawnej.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-wystawiana-przez-nievatowcow
Ale mi faktura:

Cytat
Co istotne, faktury nievatowca zgodnie z art. 106e ust. 4 pkt 3 nie będą zawierać informacji o:
stawce podatku,
sumie wartości sprzedaży netto, z podziałem na sprzedaż objętą poszczególnymi stawkami podatku i sprzedaż zwolnioną od podatku,
kwocie podatku od sumy wartości sprzedaży netto, z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku.


czyli w praktyce taka faktura różni się od zwykłego rachunku jedynie ... nazwą.

elem

No tak, ale obowiązek jest :) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


McGyver

Pierwsze i drugie mają piny wykonane z mosiądzu pozłacanego. Nie różnią się niczym prócz obudowy.
Trzecie mają piny z miedzi pozłacanej a nie z mosiądzu, więc są lepszej jakości.

rudy-102

Cytat: McGyver w Listopad 02, 2018, 16:53Trzecie mają piny z miedzi pozłacanej
Mam te Viborgi , tylko że w nagiej wersji bez pozłacania. Z czystym sercem mogę polecić.
Mosiężnych moim zdaniem nie warto kupować. Lepiej zapłacić więcej za pełną miedź.

rudy-102


McGyver

Goła miedź powoduje pewną upierdliwość. Otóż czernieje toto niemożebnie, i co trochę trza czyścić.

rudy-102

Od roku nic jeszcze nie poczerniało, ale po dziesięciu może być już inaczej. :)

rudy-102

Aha. Jeszcze jedno. Słychać różnicę między wtyczką mosiężną i miedzianą. Warto dopłacić.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Listopad 02, 2018, 19:37Słychać różnicę

facepalm
Vasa - dajże spokój z tymi wątpliwościami i sięgnij chociażby do lektur klasycznych np: "Jankowi to i widły grały"
Da się ?


dino

Cytat: Bartolo w Listopad 02, 2018, 23:51na Aliexpres pewnie będzie jeszcze taniej...
Made in USa na Aliexpress ?
Sprzedane przez
    Audio Accessary
    China (Shanghai)

thomas_XLR

Cytat: McGyver w Listopad 02, 2018, 16:53
Pierwsze i drugie mają piny wykonane z mosiądzu pozłacanego. Nie różnią się niczym prócz obudowy.
Trzecie mają piny z miedzi pozłacanej a nie z mosiądzu, więc są lepszej jakości.

Dzięki za odpowiedź.

Na pierwszy rzut oka pozycja 1 i 3 można by rzec , że są identyczne poza naklejką "Viborg" oraz informacją na zdjęciu ...99,99 Pure Copper .
Z kolei przed chwilą dostałem informację zwrotną od sprzedawcy "maj - frendów" :

...IEC plug 99.99% Pure Copper 24K Gold Plated ?

Hi friend
yes,  99.998% pure copper ,
thank

Myślami jestem bliski wyboru 3 pozycji czyli "Viborg Pure Copper 99,998%" bo mają być obniżki w sprzedaży na Ali..res (11.11.2018r i po przecenie 37$ za komplet )  ale czy warto przepłacać 23 $ (do tych tańszych po 15$) skoro tak twierdzi sprzedawca , że te "no name" też są identyczne?
Wolałbym tą różnicę przeznaczyć na lepszy kabel zasilający. I tu się rodzi kolejne pytanie jaki kabelek polecisz ?

Pozdrawiam

thomas_XLR

Zadałem ponownie sprzedającemu pytanie o wykonanie wtyczek zasilających tych za 15$ (podobnych do Viborga) i tym razem sprzedawca zaprzeczył poprzednim informacjom jakoby materiał użyty do wykonania (rdzeń konektorów) był wykonany z miedzi .  Faktycznie  wykonany jest z mosiądzu.
Byleby sprzedać "bubel", kasę zabrać niech się później kupujący martwi. Jako sprostowanie napisze , że "sorry mój przyjacielu za błędną informację".  Dotyczy https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-one-pairs-24K-Gold-Plated-Schuko-AC-power-plug-IEC-power-connector/32705304959.html

...Are you sure the core of connectors in this set of plugs is made of 99.99% pure copper metal (as in the picture) or all brass? I expect a final answer before making a purchase decision.

....Hi friend
sorry for that
this power plug is brass
thanks

Tak więc decyzja jest ostateczna : zakup kompletu wtyczek Viborg-ów za 37$ , 99,99% pure copper. Ponownie proszę forumowiczów o informację jaki kabel zasilający zakupić do tych wtyczek? Przeznaczenie kabla - do DAC (opam/lampa)

thomas_XLR

Wreszcie dojechały!!! Viborg Pure Copper Gold Plated EU , 1 pcs.
Jeszcze odpowiedni kabelek zasilający np. DIY Helix  (zgodnie z wytycznymi DIY Power Cables - The "POWER HELIX") ze strony http://image99.net/blog/files/be8de0c383c5434907610d6b55049e69-75.html i muzyczka będzie grała. ;D