Finał

Zaczęty przez GregWatson, Styczeń 10, 2016, 14:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Eeeee. Słabo. Wtorek???

;D
Rudy obadaj co tam ciekawego w puli nagród i wybierz.
Gratuluję  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Miałem zbyt skomplikowany tryb myślenia :)
Myślałem, że chodzi o plagiaty i tym kierunku szukałem, ale po dzisiejszej podpowiedzi wychodziło tylko jedno.

gratefullde

W życiu bym na to nie wpadł. Że don to wiedziałem ale ten Wasyl...  Masakra. Pierwsze słyszę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

W dalszych podpowiedziach miały być cyganie.  :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Brawo Rudy  ;D

Greg, w jaki sposób ten artysta wpadł Ci do głowy jako temat konkursu na tym forum?  :o  ;D ;D ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

To są zupełne przypadki te wybory. Zazwyczaj jak coś mi wpadnie i w przeciągu kilku minut nic do tego nie wymyślę to idzie to na "śmieci". A jak coś podchodzi - to pomysły poszczególnych podpowiedzi wpadają od razu. Czasem przeszukuję swoją płytotekę i jak coś mi się skojarzy to leci. Ale tym razem było z głowy.


Trochę tego i trochę tamtego też.

Two-FacedGirl

Don Wasyl ;D
Rudy-102 gratulacje, w życiu bym na to nie wpadła.
Szczerze mówiąc byłam pewna że chodzi o Michała Bajora

Tak kombinowałam:
1.Edyta Górniak, Agata Młynarska
Debiutował w Opolu tak jak Górniak i Młynarska (Młynarska prowadziła wiele festiwali ale występ z wypadającymi boobies był jej opolskim debiutem :). Poza tym Bajor śpiewa teksty Młynarskiego...
2.Michaił Szołochow, Miguel de Cervantes
Michaił, Miguel, Michał !

I jeszcze ten "Błędny rycerz" Greg jak to możliwe że nie to nie Bajor ;) :D


Pozdrawiam

GregWatson

Właśnie to do siebie mają zagadki, każdy próbuje dorobić swoją ideologię myśląc że podobną miał twórca. Raz się udaje a raz nie. Ale zabawa jest przednia.  :) Przynajmniej tak mi się wydaje.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Two-FacedGirl

 
Cytat: GregWatson w Styczeń 13, 2016, 20:31
Właśnie to do siebie mają zagadki, każdy próbuje dorobić swoją ideologię myśląc że podobną miał twórca. Raz się udaje a raz nie. Ale zabawa jest przednia.  :) Przynajmniej tak mi się wydaje.
Greg, Twoje zagadki są świetne, główkowanie i fun w jednym :)
Czasem tylko umysł płata nam figla i zapędza w kozi róg. Wymyśliłam sobie że będzie to ktoś kto debiutował w Opolu i śpiewał teksty Młynarskiego i ciężko było wyjść poza ten schemat. Nie było szans żeby dotrzeć do Don Wasyla ;D
Pozdrawiam

rudy-102

Dziękuję wszystkim za gratulacje. :)

Keef98


GregWatson

Ale następne podpowiedzi były już ukierunkowane na cygana także byście na pewno wpadli.  :) Ale dzięki za wsparcie. To jest chyba wątek, który nas zdecydowanie odróżnia od innych. I bardzo fajnie. Taka swoista reklama forum. Zauważyłem, że bez względu na to kto prowadzi jest bardzo dużo podglądów i pewnie z innych forów też.

Bawmy się dalej jeśli inni lubią tu zaglądać.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Rudy gratuluje.
Czytałem biografie Górniak i wiedziałem,że jej ojciec grał u Wasyla ale nigdy bym nie wpadł,że o niego chodzi :o
Za głęboko szukałem ale to wina Grega ( drugie dno chciałem znaleśc). ;)
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

Cytat: merlin1973 w Styczeń 13, 2016, 21:30Za głęboko szukałem ale to wina Grega ( drugie dno chciałem znaleśc).
Dokładnie to samo było ze mną. Byłem przekonany, że chodzi o plagiaty i oszustwa. O piosence Górniak na Eurowizję coś się kiedyś mówiło, że może być plagiatem. Miguel de Cervantes raz został oszukany przez wydawcę, który pieniędzmi za wydanie "Don Quijote" podzielił się z drukarzem. Autor zastał goły. Jak książka okazała się przebojem to Cervantes zaczął pisać drugą część przygód, żeby przynajmniej tym razem coś zarobić. Zanim zdążył skończyć ktoś inny napisał i wydał drugą część. Szołochow większość swoich książek po prostu ukradł jakiemuś zupełnie nieznanemu pisarzowi, którego zamknięto i stracono w gułagu.
Tylko Agata mi do tego nie za bardzo pasowała, ale kto wie może ona też coś miała na sumieniu. Myślałem, że Greg to wie :) .
Szukałem jakiegoś muzyka, który miał podobne problemy, ale po trzeciej podpowiedzi było jasne, że to tylko gra skojarzeń :).

merlin1973

Myślałem też o MaDONna :)
DONatan :)
Ale Wasyla nie brałem pod uwage wogóle, nie lubię tej muzyki i jednego
fachowca audio o fizjonomii romskiej ;)
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

Cytat: merlin1973 w Styczeń 13, 2016, 22:12wogóle, nie lubię tej muzyki
:)
Ja też nie. Może Greg lubi? ;)
Cytat: merlin1973 w Styczeń 13, 2016, 22:12jednego
fachowca audio o fizjonomii romskiej ;)
Chyba wiem o kogo chodzi :)

GregWatson

Cytat: rudy-102 w Styczeń 13, 2016, 22:15Ja też nie. Może Greg lubi? ;)

Nawet nie wiem co tam śpiewa gość. :)


Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Cytat: rudy-102 w Styczeń 13, 2016, 22:15Chyba wiem o kogo chodzi
Ale nikomu nie mów :) bo już raz chciał do mnie przyjechac ale nie podałem mu adresu, a było to dawno na innym "forum" czyt.- bagnie :)
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Styczeń 13, 2016, 22:18Nawet nie wiem co tam śpiewa gość. :)
A potem się dziwisz, że nikt nie może zgadnąć. ;)

elem

Nie wrzucajcie wszystkiego do jednego wora. Cygańskie brass bandy są znakomite!


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Ale nikt tu nie deprecjonuje tego rodzaju muzyki, wszystko to rzecz gustu i upodobań. Zresztą nie tylko Romowie śpiewają taką muzykę a wiele innych wykonawców czy tez zespołów także u nas niech wspomnę chociaż Marylę Rodowicz.
Trochę tego i trochę tamtego też.