Szeroko pojęta fantastyka, sci-fi etc.

Zaczęty przez Keef98, Styczeń 25, 2015, 21:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Cytat: Keef98 w Kwiecień 19, 2015, 21:29
Wolę kolumny niż takiego Matrixa, jak w filmie ;D

Podobają mi się te kolumny. Ile kosztują?
Nie wiem. Zadbane tanie nie sa.
Dzisiaj kupilem monitory B&W. Skladam rodzicom budzetowy zestaw i znalazlem od pierwszego wlasciciela. Praktycznie nowki. Ale to okaze sie jak przyjada.

kangie

Cytat: Keef98 w Kwiecień 19, 2015, 21:33
Ech... A zawsze chciałam wyglądać nienormalnie, idę na siłkę, zrobię tatuaż i pomaluję włosy na ognisty czerwony ;D Będzie dobrze?
A do czego Ci to potrzebne? Nie lepiej byc soba? :)

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

Keef98

Cytat: kangie w Kwiecień 19, 2015, 21:37
Cytat: Keef98 w Kwiecień 19, 2015, 21:33
Ech... A zawsze chciałam wyglądać nienormalnie, idę na siłkę, zrobię tatuaż i pomaluję włosy na ognisty czerwony ;D Będzie dobrze?
A do czego Ci to potrzebne? Nie lepiej byc soba? :)
Nie wiem, jak to powiedzieć, ale mi się to podoba. Nie mówię o przepakowanych łapach, ale o ładnie zarysowanych mięśniach. Może nie całe pióra czerwone, ale takie paski... Hmmm... A tatuaże bardzo lubię ;D

Cytat: merlin1973 w Kwiecień 19, 2015, 21:38
Pokaż  ;) ;) ;)
Co? Gębę bardziej wyboistą niż drogi w Polsce? Na Alpach są mniejsze różnice wysokości :P

kangie

Dość ciekawy wykład na temat: ,,Teleportacja: jeszcze fantastyka czy już rzeczywistość".

Wykład inaugurujący rok akademicki 2013/2014 wygłosił prof. zw. dr hab. Jerzy Łuczka z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii, laureat nagrody ,,Pro Scientia et Arte". Film przygotowany przez Telewizję internetową Uniwersytetu Śląskiego.


Wireless

Ooo - przydałby się może wątek pt. "Popularyzacja nauki". Mam swoich ulubieńców i ulubione książki (głównie fizyka i matematyka) :)
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Wrzucaj to w końcu to science, a "fiction" możemy pominąć ;)
Albo załóż temat i wrzucasz. :P

Ilu tu mamy ścisłowców? Naliczyłam (ze mną) czterech ;)

Wireless

No to znane rzeczy:

1. Hawking: "Krótka historia czasu". Absolutny top of the top :)
2. ten sam autor "Wszechświat w skorupce orzecha"
3. Penrose (tam już trochę matematyki jest)"Droga do rzeczywistości"
4. Kitty Ferguson "Ogień w równaniach"
5. Gribbin "W poszukiwaniu wielkiego wybuchu"
6. ten sam autor "Kotki Schrodingera"

To tak na szybko :)

Teraz akurat czytam "Wielki projekt" Hawkinga - i dochodzę do wniosku, że to świetna książka dla gimbusów :)
"Wmuszę" ją w moje córy :)
Pozdrawiam, Wireless

kangie

Polecam obejrzec i wysluchac wykladu. Rozbawil mnie do lez :)

Keef98

#109
Ile lat mają Twoje córki? Jest pewna seria Hawkinga dla dzieci o Jerzym, czytałam ją dość dawno.
"Krótką historię czasu" mam na półce ;D
Oprócz tego "Krótka historia prawie wszystkiego" oraz ta sama książka w wersji "dla dzieci", czyli "Naprawdę krótka historia prawie wszystkiego", miałam jeszcze ciekawą książkę o teorii strun, ale nie wiem, gdzie ją mam na półce :( + jeszcze jedna niezła książka.
Kangie, wykład faktycznie super ;D

kangie

Ja mam jedną córkę. Wczoraj skończyła 4 lata. Jak ten czas zapitala...

Keef98

Cytat: kangie w Maj 08, 2015, 17:28
Ja mam jedną córkę. Wczoraj skończyła 4 lata. Jak ten czas zapitala...
Zaraz zacznie pyskować :P

Wireless

Cytat: Keef98 w Maj 08, 2015, 17:23
Ile lat mają Twoje córki? Jest pewna seria Hawkinga dla dzieci o Jerzym, czytałam ją dość dawno.
"Krótką historię czasu" mam na półce ;D
Oprócz tego "Krótka historia prawie wszystkiego" oraz ta sama książka w wersji "dla dzieci", czyli "Naprawdę krótka historia prawie wszystkiego", miałam jeszcze ciekawą książkę o teorii strun, ale nie wiem, gdzie ją mam na półce :( + jeszcze jedna niezła książka.
Kangie, wykład faktycznie super ;D

Na "Jerzego" do już trochę za duże. Ale na tego Hawkinga, IMHO, w sam raz :)

Polecam Ci Gribbina - jego książki są b. lekko napisane - naprawdę fajnie się je czyta.
Pozdrawiam, Wireless

merlin1973

Cytat: kangie w Maj 08, 2015, 17:28Ja mam jedną córkę. Wczoraj skończyła 4 lata. Jak ten czas zapitala...
Ja mam syna za 2 tyg. skończy ...4 lata. :):):)
Pozdrawiam S.CH.

kangie

Cytat: Keef98 w Maj 08, 2015, 17:31
Cytat: kangie w Maj 08, 2015, 17:28
Ja mam jedną córkę. Wczoraj skończyła 4 lata. Jak ten czas zapitala...
Zaraz zacznie pyskować :P
Pyskuje od dwoch lat ;p

kangie

Cytat: merlin1973 w Maj 08, 2015, 17:34
Cytat: kangie w Maj 08, 2015, 17:28Ja mam jedną córkę. Wczoraj skończyła 4 lata. Jak ten czas zapitala...
Ja mam syna za 2 tyg. skończy ...4 lata. :):):)
No to trzeba bedzie to opic, Brachu :D

Keef98

Cytat: kangie w Maj 08, 2015, 17:36
Cytat: Keef98 w Maj 08, 2015, 17:31
Cytat: kangie w Maj 08, 2015, 17:28
Ja mam jedną córkę. Wczoraj skończyła 4 lata. Jak ten czas zapitala...
Zaraz zacznie pyskować :P
Pyskuje od dwoch lat ;p
Bystra dziewczyna ;D Możesz jej pogratulować :P

merlin1973

Cytat: kangie w Maj 08, 2015, 17:37No to trzeba bedzie to opic, Brachu :D
Chyba zacznę już dziś :):):)
Pozdrawiam S.CH.

Keef98


Keef98

Rozdział z "Wichrów zimy" (George RR Martin to jeszcze pisze) z Theonem (Fetorem).
http://westeros.pl/rozdzial-z-wichrow-zimy-theon-wersja-pl/

Keef98

Coraz lepiej z serialem, jak dziesiąty odcinek będzie podobny to obejrzę 6 sezon.
Ale jak uśmiercą jeszcze kogoś, kogo lubię i kto żyje w książce (Ser Dziadek ;)) to... >:(

Keef98

Uznałam, że nie ma sensu, aby zakładać temat o konwentach, ale pomyślałam, że to:
http://polcon2015.org/index.php?go2=event&id=88
Może być ciekawe.

MAC

No chyba [wulgaryzm] ten dział będzie odpowiedni  :o :o :o

Jak daleko posuną się ,,artyści" aby przyciągnąć uwagę widzów? Czy bieganie nago z palcem w dupie kolegi można jeszcze nazywać sztuką teatralną?
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o


Therion

a to się nie nazywa robieniem kariery w korpo?

a nie, to z językiem, sorry
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Jak to było z Gowinem i Czarneckim kiedy się w brzuchu Kaczyńskiego spotkali?
- Co, ciebie też połknął?
- Nie, ja drugą stroną wszedłem. [emoji52]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.