Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Tu też ładnie

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Maj 08, 2016, 19:49
Tu też ładnie


Benedykt musi mieć audiofilskie aparaty słuchowe ,siedzi w takiej odległosci  od sceny , że zastanawiam sie czy coś do niego dolatuje  z tego co dzieje się na scenie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Z racji akustyki może nie jest tak źle. Zaprawdę, posadzili go w odpowiednim miejscu, raczej  ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: gratefullde w Maj 08, 2016, 19:40dlatego chodzę w obuwiu wiązanym gdyż poniewóż inaczej musiał bym boso stąpać

To jeszcze podwiązki na skarpety bo z braku możliwości wypadnięcia z kapci mogą ulec zrolowaniu  :)

gratefullde

Cytat: masza w Maj 08, 2016, 20:01mogą ulec zrolowaniu 

racja, gdyz uwierać mogą, o odciski nie trudno zatem.

Ładnie mi tu dziś gra. Podniosłe nastroje. Choć i lekko frywolne co Mozartowi przypisuję. Ale ten Bach.... potęga :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Ta płyta posłużyła do testu Benza M. Gold. Mnie się podoba. Bardzo, bardzo fajna... :)


vasa

No proszę. Na pierwszej stronie nic tylko zespoły rockowe z zamierzchłej historii, jazz i tylko jazz, uwentualnie metalmaniacs :(
Trochu kultury by sie zdało :-\
Ponieważ ostatnio nerwowy jakiś jestem to postanowiłem sobie kompres na duszę przyłożyć. A nawet dwa kompresy :)
Muzyczka balsamiczna, radosna, działająca na mnie niezwykle kojąco. Dla jazzomaniaków alternatywa dla kojąco śpiewających dam.
Próbka tu:

I jeszcze tu:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

A ja polecam wgłebić się w muzykę chóralną XX wieku.

Dysonanse w muzyce wokalnej brzmią zupełnie innaczej niż w instrumentalnej, znacznie łagodniej, stąd też piękne i złożone harmonie.

Polecam posłuchać, ostatni kawałek znalazł się w oskarowym filmie Grande Bellezza.

https://www.youtube.com/watch?v=FOwRW8ee4S8
https://www.youtube.com/watch?v=x0__tgrjTkc
https://www.youtube.com/watch?v=FO8DqDWBzLI

Jak się wkleja linki z YT żeby były widoczne?
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: tomasz_pianista w Maj 18, 2016, 21:59Jak się wkleja linki z YT żeby były widoczne?
Klikasz w to
Wklejasz link, np taki: [you tube]https://www.youtube.com/watch?v=FO8DqDWBzLI[/you tube]
A następnie usuwasz "s" z "https" [you tube]http://www.youtube.com/watch?v=FO8DqDWBzLI[/you tube]
Efekt wygląda tak:


*w przykładowych linkach wstawiłem spację żeby się wyświetlały  [you tube]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Enescu na trąbkę i fortepian. Zapętliłem.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Czerwiec 13, 2016, 23:30
Enescu na trąbkę i fortepian. Zapętliłem.


Świetna jest.
A na dodatek kawał baby :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

I repertuar bardzo ciekawy, a do tego nagranie koncertowe.

Francaix: Sonatine
Enescu: Legende
Goedicke: Concert Etude op. 49
Maxwell Davies: Farewell to Stromness
Hindemith: Sonate für Trompete & Klavier
Ravel: Minuett aus der Sonatine
Poster / Balsom: The Thoughts of Dr. May
Martinu: Sonatine für Trompete & Klavier
Bernstein: Rondo for Lifey
Gershwin: Someone to Watch Over Me
Kern: The Way You Look Tonight

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Przyszedł box z symfoniami Czajkowskiego pod Karajanem.
Chodzę wokół niego jak pies koło jeża.
Mam jakiś strasznie nabożny stosunek do symfonii.
Musi być spokój, cisza, półmrok i możliwość wysłuchania całości bo inaczej to jest świętokradztwo.

Też tak macie?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Czerwiec 28, 2016, 20:04Też tak macie?

Dla mnie muzyka poważna to jest nabożeństwo, w oderwaniu do tego zlepku dźwięków, które nazywa się muzyką a którego słucham na co dzień. Dlatego cisza, spokój są bezwzględnie potrzebne. Inaczej jestem tylko zagubioną parą uszu w świecie prawdziwej muzyki.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Czerwiec 28, 2016, 20:12jestem tylko zagubioną parą uszu w świecie prawdziwej muzyki.
Cóż za niezwykle poetyckie ujęcie.

Ale, ale.
Ty przecież inżynier jesteś :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Czerwiec 28, 2016, 20:53Ty przecież inżynier jesteś

Nie jestem :) 

To, że znalazłem się tu gdzie jestem to bardziej intuicja niż wykształcenie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: vasa w Czerwiec 28, 2016, 20:04Też tak macie?
Mnie przeszło . Ale pozostało ,że kiedy słucham to nie zajmuje sie niczym innym . Nie potrafię słuchać jakiejś dużej formy (np. symfonii) i myć okna w domu . Tak nie przystoi .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Czerwiec 28, 2016, 21:11kiedy słucham to nie zajmuje sie niczym innym . Nie potrafię słuchać jakiejś dużej formy (np. symfonii) i myć okna w domu . Tak nie przystoi .
Czyli zasada ta sama tylko natężenie inne.

Chyba nie ma sensu z tym walczyć ???
Puszczę symfonię i nie będę mył okien  :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Ważne aby przyjemność była . Kurcze mam dziwny stosunek do tzw. klasyki. Przez wiele lat praktycznie nie słuchałem  niczego innego niz "klasyki"  Od jakiegoś czasu  ta klasyka przejadła mi się tak , że przez 2 lata praktycznie nie gościła na moim talerzu . Z małymi wyjątkami .Te wyjątki to średniowiecze ,Bach ,Czajkowski i awangarda . Rozsmakowałem się w "odlotach"  ,które działają na mnie bardzo pozytywnie. Chcę wiecej i więcej. Awangarda mnie uspakaja  ;D a Haydn ,Mozart,Brahms  irytuje  . Zobaczymy kiedy wrócę do stanu równowagi. ........................Wieczór czas na fantastyczną kameralistykę . Andrzej Panufnik i jego kameralistyka . Fantastyczne składy kwartetu  oraz sekstetu  smyczkowego . Polecam .To wpół drogi miedzy "klasyką" a awangardą . :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

To takie trochę mniej poważnie ale polecam dziś  dotarł  winyl i sobie słucham .

Jakub

Jakie wydanie Concierto de Aranjues (czy jak to się pisze) polecicie?

Titanic

Polecam Romero z Marinerem
Klasyk i wyśmienite brzmienie
Moja ulubiona płyta [emoji3]



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Przyszedł dziś box z operą Thais Masseneta.

Opera raczej mało znana, ale jeden kawałek zna chyba każdy, przeważnie nie znając źródła :)

Płyta w perfekcyjnym stanie to i słuchało się miło.
Ja jednak wciąż jestem zauroczony francuską grand opera z jej niesamowitym nadmiarem wszystkiego; aktorów, orkiestracji, rozbudowanej, wieloaktowej struktury i ogólnej przesady :D
Moim zdaniem to był szczyt osiągnięć muzyki klasycznej. A może i muzyki w ogóle ???
Teraz, panie, takiej muzyki już nie robią :( Jakieś marne popłuczyny sterowane przez księgowego :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Księgowy

Księgowego  :o :o :o
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

vasa

Cytat: Księgowy w Wrzesień 14, 2016, 23:23Księgowego   
Te o których piszę są z małej litery  :D :D :D 8)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.