Dociążenie kolumn

Zaczęty przez amati74, Styczeń 29, 2017, 23:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Proszę kolegów o jakąś poradę czy warto jest dociążyc kolumny Tannoy DC6 czy poprawi to w jakiś znaczący sposób ich brzmienie oraz czy warto zainwestować w kolce drewniane przyklejane nie wkręcane, obecnie stoją na dołączonych do kolumn gumowych półkulach
Myślę o takich kolcach


amati74

Lyset

Dociazyc czy odciazyc?
Czy moze za duzo wina wypilem?   ;D
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

amati74

Sorka słownik psikusa zrobił

amati74


Lyset

Czyli ze chcesz zeby grawitacja byla silniejsza?
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

amati74

Czytałem kiedyś że Dociążone kolumny jakoś lepiej grają widziałem dosc ciężkie ładne posążki w sklepie, więc pomyślałem że może to coś poprawi w brzmieniu ale jak się mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu 

amati74

vasa

Obstalowałem kiedyś dwa solidne kawałki piaskowca do położenia ma Tannoy Mercury M2.
Mam je nadal. Ale jakiejś spektakularnej poprawy nie zanotowałem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: vasa w Styczeń 30, 2017, 00:16
Obstalowałem kiedyś dwa solidne kawałki piaskowca do położenia ma Tannoy Mercury M2.
Mam je nadal. Ale jakiejś spektakularnej poprawy nie zanotowałem.
No cóż, czasem nie pomaga nic, a skoro masz  Mercury 2 to może powiedz jak one grają bo z wyglądu całkiem ładne.
PS a co z kolcami o których pisalem

amati74


vasa

Cytat: amati74 w Styczeń 30, 2017, 00:23
Cytat: vasa w Styczeń 30, 2017, 00:16
Obstalowałem kiedyś dwa solidne kawałki piaskowca do położenia ma Tannoy Mercury M2.
Mam je nadal. Ale jakiejś spektakularnej poprawy nie zanotowałem.
No cóż, czasem nie pomaga nic, a skoro masz  Mercury 2 to może powiedz jak one grają bo z wyglądu całkiem ładne.
PS a co z kolcami o których pisalem
Tannoy Mercury to złe kolumny są :)
Takie wypromowane przez gazetki nic.
Uważam że te kolumienki to moje frycowe zapłacone bożkowi audiofilizmu w zamian za frajdę jaką mi sprawia od lat ;D
Co do kolców. Ja stosuję talerzyki lub bluetac. W zależności od celu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rockandroll

Cytat: amati74 w Styczeń 29, 2017, 23:20
Proszę kolegów o jakąś poradę czy warto jest dociążyc kolumny Tannoy DC6 czy poprawi to w jakiś znaczący sposób ich brzmienie oraz czy warto zainwestować w kolce drewniane przyklejane nie wkręcane, obecnie stoją na dołączonych do kolumn gumowych półkulach
Sprawdź rozmiar otworów na kolce. Zamiast podklejać można dodać płytę którą śrubami przymocujemy do kolumny a dopiero w nią wkręcimy kolce. Może być to kamień lub konglomerat.

amati74

Cytat: vasa w Styczeń 30, 2017, 00:35
Cytat: amati74 w Styczeń 30, 2017, 00:23
Cytat: vasa w Styczeń 30, 2017, 00:16
Obstalowałem kiedyś dwa solidne kawałki piaskowca do położenia ma Tannoy Mercury M2.
Mam je nadal. Ale jakiejś spektakularnej poprawy nie zanotowałem.
No cóż, czasem nie pomaga nic, a skoro masz  Mercury 2 to może powiedz jak one grają bo z wyglądu całkiem ładne.
PS a co z kolcami o których pisalem
Tannoy Mercury to złe kolumny są :)
Takie wypromowane przez gazetki nic.
Uważam że te kolumienki to moje frycowe zapłacone bożkowi audiofilizmu w zamian za frajdę jaką mi sprawia od lat ;D
Co do kolców. Ja stosuję talerzyki lub bluetac. W zależności od celu.
Ty szahraju podstępny, znaczy się że fajne[emoji2] te Mercury

amati74


kawosz

Cytat: vasa w Styczeń 30, 2017, 00:16Obstalowałem kiedyś dwa solidne kawałki piaskowca do położenia ma Tannoy Mercury M2.
Mam je nadal. Ale jakiejś spektakularnej poprawy nie zanotowałem.
Bo za lekkie były :D :P . Tannoye to kolumna grająca obudową . Stawiam że lepiej nie poprawiać fabryki :P . Ale mogę się mylić

amati74

#11
Cytat: rockandroll w Styczeń 30, 2017, 00:38
Cytat: amati74 w Styczeń 29, 2017, 23:20
Proszę kolegów o jakąś poradę czy warto jest dociążyc kolumny Tannoy DC6 czy poprawi to w jakiś znaczący sposób ich brzmienie oraz czy warto zainwestować w kolce drewniane przyklejane nie wkręcane, obecnie stoją na dołączonych do kolumn gumowych półkulach
Sprawdź rozmiar otworów na kolce. Zamiast podklejać można dodać płytę którą śrubami przymocujemy do kolumny a dopiero w nią wkręcimy kolce. Może być to kamień lub konglomerat.
W tych kolumnach nie ma otworów na kolce, a przynajmniej ich nie widziałem to  małe kolumny bookshelf speakers. Wiem że kolumny to pewnie nazwa na wyrost ale cóż.


amati74

Piterski

Ułóż na nich stosik ciężkich czasopism i sam się przekonasz czy warto coś próbować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: Piterski w Styczeń 30, 2017, 09:11
Ułóż na nich stosik ciężkich czasopism i sam się przekonasz czy warto coś próbować.
Myślę że mógłbym sobie wmówić że jest lepiej [emoji2]

amati74


Piterski

Wcale nie wykluczone, ale posłuchaj tak przynajmniej z kilka dni, a potem je zdejmij. Jak się zaczynamy ocierać o granice percepcji to nie ma sobie co tym zawracać głowy ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Miałem Tannoy Revolution Signature DC6. Przerabiałem w nich różne ustawienia. Na podkładkach z korka grały słabo a na stalowych krążkach bardzo fajnie. Dociążenie płytami granitowymi o wadze ok. 12kg każda, powodowało, że dźwięk stawał się większy. Jakby z podłogówek. Bez tego był jakiś taki mały. Instrumenty nie miały masy.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

amati74

Cytat: Melepeta w Styczeń 30, 2017, 14:03
Miałem Tannoy Revolution Signature DC6. Przerabiałem w nich różne ustawienia. Na podkładkach z korka grały słabo a na stalowych krążkach bardzo fajnie. Dociążenie płytami granitowymi o wadze ok. 12kg każda, powodowało, że dźwięk stawał się większy. Jakby z podłogówek. Bez tego był jakiś taki mały. Instrumenty nie miały masy.
No właśnie ja tak odczuwam ich granie jako małe, skromne, takie ciut ciut brakuje mi właśnie tej wielkości podłogowek, jednocześnie taki troszkę wycofany jest ten dźwięk. Może więc spróbuję je dociążyc i dam kolce na talezykach.

amati74

amati74

Kolego Melepeta masz może jakieś fotki DC6 signature  jak to wyglądało z tymi kolcami i w jaki sposób ułożyłes  te kamienie na kolumnach czy na jakiejś szmatce czy w jakiś inny sposób. Powidz mi proszę czy w tych twoich kolumnach były otwory na kolce i jakie kolce tam zamontowales może mi jakieś polecisz. Dzieki

amati74

amati74

Jeśli to nie tajemnica mogę wiedzieć na jakie kolumny zmieniłeś te DC6 sign.

amati74


Melepeta

Tannoye zmieniłem na Quadral Aurum-7, ale to na krótko. Potem były DIY. W Tannoy-ach nie było otworów na kolce, ja zastosowałem podkładki takie jak na zdjęciu. To są płytki regulacyjne zaworów w silniku Renault. Pod płytami granitowymi mam podklejoną cienką piankę. Obecne kolumny też dociążam, mimo że ważą bez mała 30kg.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa

Ustroje akustyczne - mistrzostwo świata  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Niezłe te klocki tylko wielkie strasznie, a i standy fajne, ja chyba w takim razie poszukam kolców metalowych z taśma dwustronna i do tego dokupie talerzyki. Myślałem żeby może zamówić takie granitowe obciążniki ale w kształcie piramidy myślę że fajnie by to wyglądało, standow mieć na razie nie mogę do puki mebli nie zmienię. Ok w takim razie dzięki za poradę

amati74

amati74

Cytat: vasa w Styczeń 30, 2017, 22:07
Ustroje akustyczne - mistrzostwo świata  ;D
Drogi kolego inwencja twórcza no i fantazja jest ważna, ale jeśli to zagrało mocniej to cel uświęca środki, dzięki tym granitowymi ustrojom kolumny nabrały szlachetnosci

amati74


vasa



Cytat: amati74 w Styczeń 30, 2017, 22:46
Cytat: vasa w Styczeń 30, 2017, 22:07
Ustroje akustyczne - mistrzostwo świata  ;D
Drogi kolego inwencja twórcza no i fantazja jest ważna, ale jeśli to zagrało mocniej to cel uświęca środki, dzięki tym granitowymi ustrojom kolumny nabrały szlachetnosci

amati74
Ale  ja nie o granicie, ja o wręcz przeciwnie  ;D

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

amati74
Vasa
Ale  ja nie o granicie, ja o wręcz przeciwnie  ;D
A to pewnie i tym krokodylu no no piękna sztuka i reszta misiów jako panele akustyczne[emoji12]

amati74