Standy i kolce pod kolumny

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 09, 2014, 22:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Bo fantazja, bo fantazja, bo fantazja jest od tego....  ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Cytat: drizzt w Lipiec 04, 2015, 10:35
Płyty chodnikowe w salonie... Ja wysiadam i to kilka przystanków wcześniej :D

Jednemu wystarczą płyty chodnikowe, a drugi musi mieć granit lub marmur. Efekt końcowy taki sam.

Drizzt

Cytat: Jakub w Lipiec 04, 2015, 10:40granit lub marmur. Efekt końcowy taki sam.


Tzn. jak w rodzinnym grobowcu :) ja wychodzę z założenia, że mój dom to najpierw przestrzeń mieszkalna a potem słuchalna. Jednym słowem musi to jakoś wyglądać i nie prowokować pukania w czoło u rodziny i znajomych i tę rolę spełniają dedykowane standy a nie spełnia jej beton, pumeks, marmur ani granit.

Jakub

Cytat: drizzt w Lipiec 04, 2015, 10:48
Cytat: Jakub w Lipiec 04, 2015, 10:40granit lub marmur. Efekt końcowy taki sam.


Tzn. jak w rodzinnym grobowcu :) ja wychodzę z założenia, że mój dom to najpierw przestrzeń mieszkalna a potem słuchalna. Jednym słowem musi to jakoś wyglądać i nie prowokować pukania w czoło u rodziny i znajomych i tę rolę spełniają dedykowane standy a nie spełnia jej beton, pumeks, marmur ani granit.

Jedni się pukają, a inni cmokają. Wszystkim nie dogodzisz.

frywolny trucht

Cytat: MAC w Lipiec 04, 2015, 00:13Nie. Z Pompejów nie.
Byłem. Nie ma.

Oj jest. Trzeba tylko uważać, żeby ze szkieletem nie wyciąć   ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: drizzt w Lipiec 04, 2015, 10:35
Płyty chodnikowe w salonie... Ja wysiadam i to kilka przystanków wcześniej :D
He he he ja też mam płyty chodnikowe w "salonie" Pmcomp podpatrzył u mnie i .......wybrał dla siebie  wersję big max vintage superior haj end alleluja. -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Drizzt

 :P
Cytat: miniabyr w Lipiec 04, 2015, 11:08
Cytat: drizzt w Lipiec 04, 2015, 10:35
Płyty chodnikowe w salonie... Ja wysiadam i to kilka przystanków wcześniej :D
He he he ja też mam płyty chodnikowe w "salonie" Pmcomp podpatrzył u mnie i .......wybrał dla siebie  wersję big max vintage superior haj end alleluja. -)

Jak gra, czujesz się z tym dobrze i masz pomieszczenie wyizolowane od szyderczych spojrzeń niewiernych to czemu nie  :P

miniabyr

Rzeczywiście gra ,ale nie jest to wynik voodoo . W prosty sposób odseparowałem kolumnę od mojej podłogi na legarach . I tak po prawdzie źle to nie wygląda. Plus pumeks  pod płytami  i gra muzyka .A koszt zupełnie nie audiofilski.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Drizzt

O voodoo tutaj raczej nie ma mowy, chodzi tylko o wygląd całości, który przy takich kombinacjach potrafi czasem powalić, zależnie od fantazji właściciela, co nie raz widziałem :D

Powiem szczerze, że Skylan z firmowym wypełnieniem + qbricks izoluje od podłogi doskonale - nie czuję pod dłonią żadnych drgań nawet przy głośnym graniu.

miniabyr

No  u mnie nie jest łatwo ,z powodu legarów i dech podłogowych. Mimo tak"prostackiego" podejścia ,u mnie zdaje takie rozwiązanie egzamin.Niestety nie dane mi było porównać mojego rozwiązania z niczym innym. Może przyjdzie na to pora ,kiedy zrobię remont podłogi.....a czeka mnie to już niebawem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Ja wierzę że to "gra" jednak jest to dla mnie łamanie konwencji estetycznej. Co dalej? Kolega mi opowiadał o głośnikach zamontowanych w kartonie... Ponoć grają cudnie...  ;-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


pmcomp

#62
Cytat: drizzt w Lipiec 04, 2015, 10:35
Płyty chodnikowe w salonie... Ja wysiadam i to kilka przystanków wcześniej :D

Zawsze możesz dać granit. Co sie komu podoba.

A pomalowany na czarno pumeks za ok. 10 zł/kpl pod nózkami gratów wygląda lepiej niż ałdjofeelskie podstawki z metalu, sracu czy czego tam jeszcze za cene od 500 zł/kpl do tysięcy zł/kpl.

Pozdro

Keef98

Mnie by z domu wygnali za takie coś ;) Nikt Wam nie daje za to opeeru?

pmcomp

Cytat: Keef98 w Lipiec 04, 2015, 12:47
Mnie by z domu wygnali za takie coś ;) Nikt Wam nie daje za to opeeru?

To jest kwestia hierarchii w stadzie. Samiec Alfa zarabia kasę to rządzi ;)  :-*  8).

BTW surowy beton z drewnem bardzo dobrze się komponuje. Niestety bloczków pod JBLe nie znalazłem w surowym betonie stąd te kropki jak lastriko na nagrobku  :-*.

Pozdro

Keef98

Eee... A Wam wyrzutów nie robią? Typu za te np. kable miałabym Lauboutiny?
Akurat kamień mi się podoba, ale dziwna baba jestem ;)  A to pozostałość z domków w Minecrafcie :P

gratefullde

Cytat: pmcomp w Lipiec 04, 2015, 12:49
Cytat: Keef98 w Lipiec 04, 2015, 12:47
Mnie by z domu wygnali za takie coś ;) Nikt Wam nie daje za to opeeru?

To jest kwestia hierarchii w stadzie. Samiec Alfa zarabia kasę to rządzi ;)  :-*  8).

BTW surowy beton z drewnem bardzo dobrze się komponuje. Niestety bloczków pod JBLe nie znalazłem w surowym betonie stąd te kropki jak lastriko na nagrobku  :-*.

Pozdro
Ludzkość zdaje się poszła już dalej...  Stadne zachowania tylko w pisie, wyrznąć watahę itp. ;-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Drizzt

#67
Cytat: pmcomp w Lipiec 04, 2015, 12:45
Cytat: drizzt w Lipiec 04, 2015, 10:35
Płyty chodnikowe w salonie... Ja wysiadam i to kilka przystanków wcześniej :D

Zawsze możesz dać granit. Co sie komu podoba.

A pomalowany na czarno pumeks za ok. 10 zł/kpl pod nózkami gratów wygląda lepiej niż ałdjofeelskie podstawki z metalu, sracu czy czego tam jeszcze za cene od 500 zł/kpl do tysięcy zł/kpl.

Pozdro

Również takich wynalazków nie stosuję bo nie dość, że paskudne i drogie to tu już dodatkowo z impetem wkraczamy w krainę voodoo czego o betonie nie odważyłbym się powiedzieć.

Chodzi tylko o estetykę całości, możesz powiedzieć, że nie jestem w stanie postawić grania na pierwszym miejscu ale jakbym patrzył na betony i pumeksy to i zaraz gorzej by mi grało :) jak wiadomo człowiek słucha również oczami.

A granit to dopiero po śmierci, wybór konkretnego ustroju zostawię rodzinie.

MAC

Nie dać się zwariować Panowie. Nie dać się.

To zostało stworzone dla nas jako narzędzie do słuchania muzyki a nie my dla tego czegoś jako obiektu jakiegoś idiotycznego kultu.

Apeluję o opamiętanie  :)

miniabyr

Przy tej temperaturze nie da  się opamietać :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Drizzt

Cytat: Keef98 w Lipiec 04, 2015, 12:47
Mnie by z domu wygnali za takie coś ;) Nikt Wam nie daje za to opeeru?

Nie ma kto :P

Cytat: miniabyr w Lipiec 04, 2015, 13:42
Przy tej temperaturze nie da  się opamietać :P

Dokładnie :)

gratefullde

Cytat: miniabyr w Lipiec 04, 2015, 13:42
Przy tej temperaturze nie da  się opamietać [emoji14]
Znalazłem szczepionkę na upał.  :-) Żona jednak martwi się o mnie ;-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Ja ma w domu przemiłe 21 stopni  8)
Chyba zapuszczę diabełki bo zimno domownikom zaczyna się robić  ;D

gratefullde

Mierze temp i jest normalna 36,6....,
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Ja mam 27 i roście . Jak nie kupię jakiegoś klimatyzatora to zwariuje  :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !