Belden 8402

Zaczęty przez MAC, Czerwiec 28, 2016, 10:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Jeśli kupowaliście Beldena z tej aukcji

http://allegro.pl/belden-8402-i6292227154.html#thumb/1

to powiedzcie mi czy na kablu są napisy bo na zdjęciach nie wiszę.



Bo na znanej wszystkim stronie napisy na kablu są jak byk


jamówię

Ja na swoim Beldenie oczywiście mam napisy,ale mój intenser ciągnął z Japonii.

pmcomp

Jesli ktoś ma ochotę na tego Beldena to chętnie odstąpię.
Konfekcjonowany 2 metry.
Po cenie zakupu z USA.

Pozdro

frywolny trucht

Wg tego linka, puszczonego przez miniabyra: http://cheaptubeaudio.blogspot.com/2012/02/pic-from-second-japanese-article.html kabel 9497 powinien być na czarnym przewodzie oznaczony, a ja kupiłem bez oznaczeń tutaj: http://allegro.pl/belden-9497-kabel-glosnikowy-jbl-altec-shindo-i6298455007.html#imglayer czyli od tego samego sprzedawcy co ten Wasz brązowy. Niby wiec podróba, ale z kolei link jaki zapodał pmcomp pokazuje też kable bez oznaczeń: http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=belden%209497&rt=nc&LH_PrefLoc=2&_trksid=p2045573.m1684

Zgadza się też w moim i u jebajowych sprzedawców kierunek kręcenia. Niby lewy ( czyli ten niżej).
No i bądź tu mądry.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: pmcomp w Czerwiec 28, 2016, 11:42
Jesli ktoś ma ochotę na tego Beldena to chętnie odstąpię.
Konfekcjonowany 2 metry.
Po cenie zakupu z USA.

Pozdro

A pożyczysz najpierw na degustację?

MAC

Frywolny, to nie ten wątek  :)

frywolny trucht

Chodzi mi o to, że ten Wasz 8402 i bez napisów może być "prawdziwy".
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Ja dałem IC Ondrejowi żeby dorobił końcówki i sprawdził u siebie . Kupiłem 2 metry . Chyba nie miał napisów ale nie pamiętam .

gratefullde

Mam obydwa te Baldeny od Melepety, żaden z nich nie ma napisów.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Drogi nie był i na pewno lepszy niż sznurówka  ;D . A może się zgra z systemem . Swoja drogą to ciężkie i ryzykowne jest życie audiofila , niczym sapera  ;D :o

MAC

No to mam obawy co do oryginalności tych Beldenów z allegro.
Na stronie sklepu w US jest napis na kablu.

https://btpa.com/CA-0582.html




moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Może to są wersje sygnature edition ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Zastanawiam się czy o ten głośnikowy nie zapytać się bezpośrednio w Japonii.
Jak to jest z tym znakowaniem, tyle podróbek jest na rynku, że rożnie może być z tą oryginalnością.
Z drugiej strony ja mam IC TMR Ramses z pierwszej serii bez oznaczeń i producent się do niego przyznaje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Na IC są napisy. gratefullde przyjrzyj się. Pisałem Ci, że jest kierunkowy. Kierunek zgodnie z napisami.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Cytat: Melepeta w Czerwiec 28, 2016, 21:31
Na IC są napisy. gratefullde przyjrzyj się. Pisałem Ci, że jest kierunkowy. Kierunek zgodnie z napisami.

cholercia, sprawdzę, wzrok mam już nie teges...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Ja też. Okularki się kłaniają. A jak trzeba to i lupka.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Przemo

Próbowałem zrobić zdjęcie, ale g... widać... Napis jest, zresztą na brązowym czarna czcionka i tak słabo będzie widoczna.. Cytuję to, co nadrukowane: Belden 8042 60C VW-1 022416 0905 ROHS - mam z tego samego źródła z alle...

wieniu26

Witam


Ten chłopak ściąga trochę rzeczy z USA.
Raczej wszystko jest oryginalne.

pzdr

Melepeta

Rozmawiałem z nim telefonicznie kilka razy. Taki sam zakręceniec na punkcie audio, jak my tu wszyscy.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Przemo

Gra u mnie ten kabelek od jakichś dwóch dni i choc to mało czasu na wiarygodną opinię to wstydu nie ma... Jeśli istnieje coś takiego jak układanie się, czy tez "wygrzewanie" się kabli to znaczy, że z czasem może być jeszcze lepiej...

Też kilka słów zamieniłem ze sprzedawcą - sympatyczny kontakt. A do tego ma kolumny, których Mu zazdraszczam, bo jeśli nie przekłamuję to JBL 4343 bodajże..

elektroboy

#23
Cytat: kawosz w Czerwiec 28, 2016, 12:04
Ja dałem IC Ondrejowi żeby dorobił końcówki i sprawdził u siebie . Kupiłem 2 metry . Chyba nie miał napisów ale nie pamiętam .
napisy nie znalazłem, chyba że są czarne :) kabel (=9497) gra tak jak nowy, t.z. super! ;)


wieniu26

#24
Witam

Pamiętam jak wpiąłem nowy przewód, pierw bajka a po 20 min zrobiło się "ostro", teraz jej już całkiem inaczej :)
Chciałem zapytać czy mieliście podobne odczucia?