John Coltrane A love Supreme to już 50 lat

Zaczęty przez gratefullde, Grudzień 07, 2015, 10:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

zdecydowałem się jednak na wersjE CD  ::)- dużo wiecej muzyki ;D

Michał


rudy-102

Nie. Cena 18,99 € za pojedynczy LP to jeszcze dolna półka cenowa. 22,99€ za 4 cd to rzeczywiście tanio. Mnie osobiście denerwuje tylko, ze na LP dostajemy tylko wycinek materiału dostępnego na CD.
Kupię sobie LP i jak się okaże, że jest to super materiał do dokupię cedeboksa.

elem

Cena 4CDs ustalona przez Sony Polska mocno przesadzona.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: elem w Marzec 21, 2018, 07:28
Cena 4CDs ustalona przez Sony Polska mocno przesadzona.
Bardzo mocno przesadzona. W amazonie za połowę

elem

Prawie. Musisz wziąć pod uwagę, że VAT w Polsce jest o 4% wyższy niż w DE. Doliczą do rachunku.
Tak czy siak, 110 zł to jest uczciwa cena.  Ciekawostka -  zestaw empetrójek droższy niż 4Cds :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Cytat: rudy-102 w Marzec 21, 2018, 07:14
Nie. Cena 18,99 € za pojedynczy LP to jeszcze dolna półka cenowa. 22,99€ za 4 cd to rzeczywiście tanio. Mnie osobiście denerwuje tylko, ze na LP dostajemy tylko wycinek materiału dostępnego na CD.
Kupię sobie LP i jak się okaże, że jest to super materiał do dokupię cedeboksa.
Tak,bo to jest vs czteropak,nieporównywalnie mniejsza ilość muzyki.

rudy-102

Cytat: elem w Marzec 21, 2018, 07:54Ciekawostka -  zestaw empetrójek droższy niż 4Cds :)
Podatek za niszczenie muzyki ;).

rudy-102

Czy jest wśród nas jakiś szczęśliwy posiadacz tego wydania?

Coltrane '58: The Prestige Recordings


gratefullde

Wygląda na to, że wydawnictwo przygotowane modelowo. Podejrzewam, że wtopy nie bedzie, jeśli ktoś zdecyduje się na zakup. Ciekawe jaka cena, muszę poszukać.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


rudy-102

To samo w cedekach dostaniesz za ~ 60€.


gratefullde

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 19, 2019, 09:10Okolice 200€.

Trochę kosztuje... ale to rzecz kolekcjonerska, nie ma co się dziwić. Trzeba by do Tomasza uderzyć z zapytaniem ale podejrzewam, że dużo taniej nie będzie...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 19, 2019, 09:11To samo w cedekach dostaniesz za ~ 60€.

irytująca, mała książeczka.... to już lepiej sobie pliki kupić i oprawę graficzną wyświetlić na ekranie komputera ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

drizzt

#140
Mam tylko Coltrane '63 ale chyba dziś nabędę '58. Oczywiście na CD. Mam wszystko co tam jest (płyty Soultrane, Standard Coltrane, Stardust, Bahia i Dakar) ale to i tak bardzo fajne wydawnictwo z chronologicznie ułożonymi wszystkimi sesjami z 1958 roku i bardzo dobrym dźwiękiem. Irytujące to jest przekładanie 16 stron na LP i te wielkie, gniotące się płachty zamiast normalnych książeczek  :P
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

gratefullde

Cytat: drizzt w Czerwiec 19, 2019, 10:37Irytujące to jest przekładanie 16 stron na LP i te wielkie, gniotące się płachty zamiast normalnych książeczek 

Co kto lubi, mam sporo albumów np. z malarstwem i do nich czesto wracam, zupełnie nie wyobrażam sobie ich w wersji mini ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

drizzt

#142
A to prawda, ale albumy zwykle mają twarde okładki i to je różni od płacht, które zwykle są dokładane do wydawnictw LP. Dzięki temu albumy zupełnie inaczej się przegląda i nie gniotą się tak jak płachty. Być może zresztą tak jest w przypadku Coltrane '58 na LP ale nie wiem czy książeczka jest tam wszyta w ten album z twardymi okładkami, w którym znajdują się koperty na winyle czy tylko wrzucona tam luzem.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Bartolo

Cytat: drizzt w Czerwiec 19, 2019, 11:30Być może zresztą tak jest w przypadku Coltrane '58 na LP ale nie wiem czy książeczka jest tam wszyta w ten album z twardymi okładkami, w którym znajdują się koperty na winyle czy tylko wrzucona tam luzem.
Wygląda na całość z okładką i "kieszonkami" na LP..
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

drizzt

Wydanie wygląda pięknie i właśnie je zamówiłem. Jak przyjdzie to napiszę co i jak. Dawno miałem to zamówić ale się nie składało, dzięki za inspirację  :np:
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

drizzt

#145
Coltrane '58 dzisiaj przyszedł, właśnie słucham. Świetnie brzmią te odświeżone nagrania, jak wynika z nalepki zremasterowane z oryginalnych analogowych taśm. Kolejność utworów ułożona według sesji nagraniowych, choć bez żadnych out-takes sprawia, że słucha się ciekawiej niż z płyt z epoki gdzie nagrania z różnych sesji były bezładnie przemieszane. Bardzo ciekawa 75-stronicowa książka ze zdjęciami i historią sesji autorstwa Ashleya Kahna. Bardzo solidne i ładne wydanie w twardych, płóciennych okładkach.

W sumie box zawiera wszystkie sesje, jakie Coltrane nagrał dla Prestige w 1958 roku, które wcześniej znalazły się, chaotycznie przemieszane, na 10 albumach, spośród których zresztą większość została wydana przez Prestige dopiero w latach 60'tych, dla spieniężenia popularności Coltrane'a, który już wówczas od dawna nagrywał dla Altantic Records, a potem dla Impulse! Utwory pochodzą z następujących albumów wydanych przez Prestige:

- Lush Life
- The Last Trane
- The Believer
- Soultrane
- Kenny Burrell & John Coltrane
- Settin' the Pace
- Black Pearls
- Standard Coltrane
- Bahia
- Stardust

Polecam, chyba że ktoś już ma 16-płytowy box ,,The Prestige Recordings" wydany w latach 90'tych. W tym wypadku zakup Coltrane '58 nie ma sensu, ponieważ jego zawartość stanowi ostatnie 5 płyt boxa ,,The Prestige Recordings", w nieco tylko zmienionej kolejności.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Moriarty

Cytat: drizzt w Czerwiec 22, 2019, 19:23Polecam, chyba że ktoś już ma 16-płytowy box ,,The Prestige Recordings" wydany w latach 90'tych. W tym wypadku zakup Coltrane '58 nie ma sensu, ponieważ jego zawartość stanowi ostatnie 5 płyt boxa ,,The Prestige Recordings", w nieco tylko zmienionej kolejności.

No więc podobno taki zakup ma jednak sens. Gdzieś czytałem, że "Coltrane '58" brzmi znacznie lepiej od pudełka z prestiżówkami. Lepszy mastering, może zgrywanie wprost z taśm-matek - pojęcia nie mam, ale jakoby różnica jest wyraźnie słyszalna.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

drizzt

To bardzo możliwe, bo nagrania z nowego boxu brzmią świetnie ale nie mam jak porównać bo nie mam 16-płytowego boxa Prestige. Mogę jedynie porównać do oddzielnie wydanych płyt, bo większość mam.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

rudy-102


drizzt

Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!