John Coltrane A love Supreme to już 50 lat

Zaczęty przez gratefullde, Grudzień 07, 2015, 10:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41


MarkN

Zdradzę Wam jedną z tajemnic w kontekście jazzu na płytach - wszystko co jest firmowane znaczkiem

... jest warte uwagi.


gratefullde

Cytat: MarkN w Styczeń 08, 2016, 21:34
Zdradzę Wam jedną z tajemnic w kontekście jazzu na płytach - wszystko co jest firmowane znaczkiem
Mariuszszsz... konkurs ;)

... jest warte uwagi.



Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MarkN

Jaki konkurs? Co się dzieje? Nic nie wiem?

wojtek41



gratefullde

Cytat: MarkN w Styczeń 08, 2016, 21:56Jaki konkurs? Co się dzieje? Nic nie wiem?

Zrób na konkurs. Mamy taki dział, który jest od zwodzenia relatywnego użytkowników podatnych muzycznie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Styczeń 08, 2016, 17:27
Od 12.02.2016 będzie można kupić trzypłytowy "A Love Supreme: The Complete Master"



Właśnie dostałem maila od jpc. Wysłali.

rudy-102

Te monofoniczne dodatki całkiem ciekawe.

wojtek41


rudy-102

Od kilku dni, ale tak jakoś na raty słucham.

elem

W Polsce ma być dostępne za tydzień.
Rudy, czy na LP jest koncert, który jest na wydaniu 3CD?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Na razie przeszedłem przez pierwsze dwie płyty. Dziś wieczorem chyba w końcu całość sobie zapodam. Może na słuchawka, żeby żona nie marudziła.
Według mnie koncertu tam nie ma.
Tu masz playlist:

    1
    A Love Supreme, Pt. I - Acknowledgement (Album Version)
    2
    A Love Supreme, Pt. II - Resolution (Album Version)
    3
    A Love Supreme, Pt. Iii - Pursuance (Album Version)
    4
    A Love Supreme, Pt. IV - Psalm (Album Version)

    1
    A Love Supreme, Pt. Iii - Pursuance (Original Mono Reference Master)
    2
    A Love Supreme, Pt. IV - Psalm (Original Mono Reference Master)
    3
    A Love Supreme, Pt. I - Acknowledgement (Vocal Overdub 2) (Mono)
    4
    A Love Supreme, Pt. I - Acknowledgement (Vocal Overdub 3) (Mono)
    5
    A Love Supreme Pt. II - Resolution (Alternate Take) (Mono)
    6
    A Love Supreme Pt. II - Resolution (Alternate Take 2) (Mono)
    7
    A Love Supreme, Pt. IV - Psalm (Undubbed Version) (Mono)

    1
    A Love Supreme Pt. I - Acknowledgement (Take 1/Alternate)
    2
    A Love Supreme Pt. I - Acknowledgement (Take 2/Alternate)
    3
    A Love Supreme Pt. I - Acknowledgement (Take 3/Breakdown With Studio Dialogue)
    4
    A Love Supreme Pt. I - Acknowledgement (Take 4/Alternate)
    5
    A Love Supreme Pt. I - Acknowledgement (Take 5/False Start)
    6
    A Love Supreme Pt. I - Acknowledgement (Take 6/Alternate)


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Księgowy

Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

elem

ta jest ok, choć znam lepsze źródła ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Lepsze źródła są poszukiwane  ::)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


rudy-102

Przesłuchałem. Żona pukała się cały czas w czoło.
To wydawnictwo to coś dla twardzieli. W sumie bardzo ciekawe usłyszeć jak podchodzili do tematu.
Żona nie wytrzymała. :)

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Luty 19, 2016, 20:54
Przesłuchałem. Żona pukała się cały czas w czoło.
To wydawnictwo to coś dla twardzieli. W sumie bardzo ciekawe usłyszeć jak podchodzili do tematu.
Żona nie wytrzymała. :)

Posłuchaj Offering :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Zamówiłem dzisiaj w Music Corner za 159zł.

rudy-102

Tak dla czystej przyjemności z muzyki wystarczy normalna płyta. Reszta to program studiów z coltranologii :).

Jakub

Pewnie tak, natomiast mam nadzieję, że mastering właściwego albumu jest tu na poziomie, bo to w końcu oficjalne wznowienie. Tyle teraz wysypało różnych Doli, Wax Time'ów i innych ruskich labeli, że strach cokolwiek kupować przez internet.

Wydanie z epoki jeszcze kiedyś sobie kupię.

MarkN

Moi drodzy; jazz to nie tylko standardy, przyjemny swingujący rytm i lekkostrawne tradycyjne formy - jazz to ponad stuletnia historia, tradycje muzyki europejskiej, amerykański swing, blues, styl i time...  jazz to również skomplikowana i ciężka muzyka, poszukiwania, kreatywność, styl życia, miejsca, książki, biografie... duchowość, nadzieja, wiara, rewolucja. Jazz, to Parker, Gillespie, Coltrane, Davis, Ornette Coleman, McLaughlin, i wcześniej Young, Hawkins, Ellington, Beiderbicke, Bessie Smith i Louis Armstrong. Ale jazz to również Anthony Braxton, Muhal R. Abrams, AEOC jak i całe chicagowskie AACM - czyli kawał kreatywnej i skomplikowanej muzyki, niejednokrotnie ciężko przyswajalnej przez zwykłych standardowych słuchaczy poruszających się po orbicie tradycji i lekkostrawnych standardów. A gdzie Cecil Taylor, Bill Dixon, Davis S.Ware... i inni? To jest dopiero kosmos! Naprawdę, proszę mi wierzyć, że A Love Supreme nie jest żadną ciężką muzyką i z perspektywy czasu można tę muzykę potraktować jako standard - zupełnie na luzie. Pomijając aspekt wiary, poświęcenia i umiłowamia Boga nie ma tam nic, co mogłoby być jakieś niezrozumiałe i niestrawne jak na dzisiejsze czasy. Trzeba też pamiętać, że John Coltrane był jednym z niewielu muzyków, którzy drogę jazzu przeszli od początku do końca - czyli krótko mówiąc, od tradycji mainstreamu do ekstremalnego free, do miejsca, w którym na przykład Ornette Coleman by od razu! A Love Supreme jest pięknym albumem, ale w życiu nie powiedziałbym, że jest to ciężka muzyka, albo jakieś odlotowe free.


rudy-102

Cytat: MarkN w Luty 21, 2016, 21:48A Love Supreme jest pięknym albumem, ale w życiu nie powiedziałbym, że jest to ciężka muzyka, albo jakieś odlotowe free.
Tego nie mówiłem ja, tylko moja żona. Po prostu kobieta nie wytrzymała jak słyszała piąte, czy szóste podejście do tematu pod rząd. :)
Mi się podoba, tylko jak napisałem częściej będę słuchał część pierwszą.