Jakie kondensatory do zwrotnicy?

Zaczęty przez Jakub, Kwiecień 21, 2015, 22:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Mam małą zagwozdkę z doborem kondensatorów do zwrotnicy. Nie wiem jakie kupić. Muszę wymienić kondensatory w zwrotnicach kolumn, które niedawno kupiłem, bo te co są, są już bardzo wiekowe - pomimo tego kolumny grają wręcz zjawiskowo (może zatem dać sobie spokój?).

Zwrotnica jest bardzo prosta - dwa kondensatory (0,33uF, 6uF), cewka i potencjometr. Z racji niewielkiej ilości elementów do wymiany, mogę sobie pozwolić na takie nieco 'bardziejsze' komponenty.



6uF już wiem, że muszę złożyć z 2,7uF i 3,3uF.

Oryginalne kondensatory to foliowy WIMA 0,33uF i Bipolar ROE 6uF.

Myślałem o Mundorfach MCap na 6 uF i EVO Oil 0,33. Zastanawiam się też nad czerwonymi Jantzenami, ale nie wiem, czy to nie będzie już przerost formy nad treścią.

Może macie jakieś propozycje?

kangie

Cytat: Jakub w Kwiecień 21, 2015, 22:06Muszę wymienić kondensatory w zwrotnicach kolumn, które niedawno kupiłem, bo te co są, są już bardzo wiekowe - pomimo tego kolumny grają wręcz zjawiskowo (może zatem dać sobie spokój?).
Jeśli grają zjawiskowo, to nie ruszaj, bo zepsujesz ;)

piotrektychy

Jantzen Superior to dobre kondensatory, koszt ok 250 zł więc na kolana nie kładzie, możesz z nimi spróbować.
To zakładka DIY, śmiało do roboty, przy okazji opiszesz jakie wprowadziły zmiany. Jak Ci nie spasują możesz wlutować z powrotem stare kondy ;)  Ja w swoich zwrotnicach mam Silver i nie zamieniłbym ich na żadne inne, powodzenia w eksperymentach !

szary

Czy ktoś z Was ma na zbyciu po 2 dobre kondensatory 3,3uF, 6,8uF, 22uF i 47uF? Najchętniej bym pożyczył /kupił z możliwością zwrotu.
Chciałbym spróbować, czy wymiana poprawi brzmienie starych kolumn.

pmcomp

Cytat: kangie w Kwiecień 22, 2015, 07:17
Cytat: Jakub w Kwiecień 21, 2015, 22:06Muszę wymienić kondensatory w zwrotnicach kolumn, które niedawno kupiłem, bo te co są, są już bardzo wiekowe - pomimo tego kolumny grają wręcz zjawiskowo (może zatem dać sobie spokój?).
Jeśli grają zjawiskowo, to nie ruszaj, bo zepsujesz ;)


Raczej nie zepsuje. Oba kondy są baardzo słabe. Zawsze może wrócić.

Piterski

Cytat: szary w Wrzesień 21, 2016, 22:07
Czy ktoś z Was ma na zbyciu po 2 dobre kondensatory 3,3uF, 6,8uF, 22uF i 47uF? Najchętniej bym pożyczył /kupił z możliwością zwrotu.
Chciałbym spróbować, czy wymiana poprawi brzmienie starych kolumn.

Dodam że Marcin to porządny gość godny zaufania.

Przygotowałem mu wyprowadzenia na zaciski tak, że nie musi niczego lutować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szary

Dzięki, Piter, za rekomendację.
I dodanie ważnej informacji o zaciskach, dzięki którym mógłbym zamontować i wymontować kondy bez śladów użycia.
Jesteś jak zawsze niezawodny  ;D

Jak by ktoś chciał sprzedać dobre jakościowo kondy w dobrej cenie, to też proszę o wiadomość. Mam kolegę, który mi doradzi  ;)

miniabyr

No niestety nie mam żadnej wartości kon. którą potrzebujesz.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !