Menu główne

Luxman PD-284

Zaczęty przez amati74, Październik 02, 2017, 13:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Panie no to wszystko Pan masz .  ;D . http://winyle.pl/plyty-testowe/4714-plyta-testowa-dr-feickert-adjust-7-inch-test-record.html . A tej to już nie ma ze 3 miechy . chciałem sobie kupić i dupa  :(

amati74

Czasem wpienia mnie to że mieszkam poz polska bo wszystkie zakupy i przesyłki z Polski wychodzą dwa razy drożej wrrrr


I te wznowienia polish jazz [emoji448]. Te upragnione te

amati74

A tu u mnie jak już pisałem elemowi pan w sklepie sprawdzał mi jakość plyty na crosley'u z za małym talerzem

christo

Cytat: amati74 w Listopad 08, 2017, 00:12Czasem wpienia mnie to że mieszkam poz polska bo wszystkie zakupy i przesyłki z Polski wychodzą dwa razy drożej wrrrr
No popatrz... A ja płytę testową kupowałem z UK... O taką:

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

amati74

Cytat: christo w Listopad 08, 2017, 10:48
Cytat: amati74 w Listopad 08, 2017, 00:12Czasem wpienia mnie to że mieszkam poz polska bo wszystkie zakupy i przesyłki z Polski wychodzą dwa razy drożej wrrrr
No popatrz... A ja płytę testową kupowałem z UK... O taką:


Dasz namiar?

christo

Cytat: amati74 w Listopad 08, 2017, 10:54Dasz namiar?
W sensie..? Na co? Na płytę? Kupiłem ją kilka lat temu. Wpisz sobie hi-fi sound stereo test record w wyszukiwarkę ebay'a lub na discogs - wyników od zaje...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

amati74

Miałem na myśli to że u siębie nie mogę sobie iść do sklepu i kupić potrzebnych mi rzeczy nieraz nawet na jebaju jest adnotacją "nie wysyłamy do Northern Ireland"

amati74

Ok poszukam, będę walczył [emoji16]

amati74

Ok uruchomiłem luxa z goldringiem skalibrowalem ramię i wkładkę na ile umialem i powiem że gra to bardzo dobrze a że ja nie jestem hajendowiec to ja nie słyszę problemu ze goldring mało podatny jest mnie się narazie podoba

amati74

Nie mogę tylko znaleźć jaki producent luxa przewiduje ustawienie dla tego ramienia

amati74

Słucham teraz Tadzia Soyki na luxmanie I nie ma sybilantow a płyta brzmi tak że aż mi się morda śmieje, dla mnie super, a głos  Soyki bajka

amati74

Muszę tylko jeszcze się wsłuchać w scenę czy dobrze ustawiłem antyskejting

cdt

Cytat: amati74 w Listopad 10, 2017, 18:21Ok uruchomiłem luxa z goldringiem skalibrowalem ramię i wkładkę na ile umialem i powiem że gra to bardzo dobrze a że ja nie jestem hajendowiec to ja nie słyszę problemu ze goldring mało podatny jest mnie się narazie podoba

I tego się trzymaj :) Zrobiłeś podstwawę ?

amati74

Cytat: cdt w Listopad 10, 2017, 19:32
Cytat: amati74 w Listopad 10, 2017, 18:21Ok uruchomiłem luxa z goldringiem skalibrowalem ramię i wkładkę na ile umialem i powiem że gra to bardzo dobrze a że ja nie jestem hajendowiec to ja nie słyszę problemu ze goldring mało podatny jest mnie się narazie podoba

I tego się trzymaj :) Zrobiłeś podstwawę ?
[emoji16]

amati74

Chciał bym zapytać czym się objawia niezgodność podatności wkładki z ramieniem ale nie chodzi mi że jest niezgodność w hertzach tylko jak by ktoś mógł to wytłumaczyć nie audiofilowi ale zwyklemu słuchaczowi takie i takie dźwięki , albo takie i taki problem
Dziękuję i proszę o wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do mojej osoby[emoji41]

rudy-102

Lekkie ramię - wysoka podatność.
Ciężkie ramię - niska podatność.

O jaką wkładkę ci chodzi?

amati74

Cytat: rudy-102 w Listopad 17, 2017, 14:58
Lekkie ramię - wysoka podatność.
Ciężkie ramię - niska podatność.

O jaką wkładkę ci chodzi?
Czy kolega Rudy dokładnie przeczytał pytanie? [emoji39]
Ja wiem ze mam niezgodną wkładkę z ramieniem, ale chciałbym wiedzieć czym się objawia dźwiękowo takia niezgodność, mam lekkie ramię i wkładkę z niską podatnością, dynamic compliance 10

rudy-102

Cytat: amati74 w Listopad 17, 2017, 15:34Czy kolega Rudy dokładnie przeczytał pytanie?
Nie pse pani.

OK. To będzie chyba tak wyglądało. Jeśli będziesz miał źle dobraną wkładkę do ramienia to możesz to usłyszeć w postaci:
1. Przy lekkim ramieniu i wkładce o małej podatności dźwięk będzie suchy, poza tym igła będzie miała problemy ze śledzeniem rowka i nawet przy odpowiednim docisku może przeskakiwać i psuć płyty. Mogą poza tym powstawać różne niedogodności w postaci sybilantów.
2. Przy ciężkim ramieniu i wkładce dużej podatności dźwięk może być mulasty, poza tym możesz uszkodzić zawieszenie igły.
3. W obydwu przypadkach mogą powstawać niepożądane rezonanse, których być może nie usłyszysz bezpośrednio w postaci dźwięku, ale będę wpływały degradująco na odtwarzaną muzykę.

P.S.
Mądrzejszych proszę o korektę jeśli bzdur nawypisywałem.

rudy-102

Cytat: amati74 w Listopad 17, 2017, 15:34mam lekkie ramię i wkładkę z niską podatnością, dynamic compliance 10
Powinieneś dociążyć ramie.

amati74

O I to była konkretna odpowiedź, muszę w tabelach poszukać ile muszę odciążyć. Może Mariusz mi pomoże bo ja mało matematyczny jestem.

rudy-102

Cytat: amati74 w Listopad 17, 2017, 15:53O I to była konkretna odpowiedź,
Tylko nie wiem, czy prawdziwa :) :D

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102


amati74

Hahaha I wyjdź z klasy

amati74

#374
Po zamontowaniu podstawy antywibracyjnej muzyka z luxmana gra świetnie a Czesław Bartkowski jest u mnie w salonie i gra tylko dla mnie a ja mu polewam od czasu do czasu