Menu główne

Malinowe granie

Zaczęty przez christo, Październik 18, 2016, 08:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: bum1234 w Czerwiec 28, 2017, 18:13mogło skończyć elektronikę na PW

zwyczajnie, chcieli się go pozbyć ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

bloom

#276
Kumpel porównał daphile z malina i z tego co pamiętam pisał coś o scenie że była bardziej szersza, może na weekend się z nim spotkam więc dopiszę coś więcej.
Z tego co pamiętam na magnetofonie nie słucha,  więc coś w tym może być  8)
ps. malina grała z dedykowanego zasilacza

moon

Cytat: gratefullde w Czerwiec 28, 2017, 17:20
Cytat: moon w Czerwiec 28, 2017, 17:00
Cytat: moon w Maj 04, 2017, 14:36
ja mam wifi i tez mi sie nie udalo, chociaz niby dobrze skonfigurowane;)

noz kurna, w koncu sie udalo
Brawo Ty 😀

;) niemozliwe, zeby to nie dzialalo, wiec uparcie drazylem, akurat wczoraj mielismy atak ransomware, wiec mozna bylo isc do domu, wiec sie wzialem za maline;) wczoraj jednak sukces byl polowiczny i raz dzialalo raz nie, teraz postawilem dzisiaj nowa wersje 3.7 moode, te platna juz, skonfigurowalem statyczne ip itp. i wreszcie konkret, zadnych problemow, nastepny krok to chyba za jakis czas kupie zasilacz u Tomanka.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

emulator dla Rpi

https://eltechs.com/product/exagear-desktop/

With Eltechs ExaGear Desktop you can run any desktop applications that are not compatible with Raspberry Pi, Odroid, and other ARM-based devices.

zaciekawilo mnie, jesli da sie odpalic na tym chrome, a potem bandcamp, to nie musialbym strumieniowac przez bubble upnp z komorki.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tigus27

Hej

Mam 2 pytania :
Gdzie w naszym kraju można kupić DigiOne ?
Czy system Moode obsługuje DigiOne ?

Pozdrawiam
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

axolotl

Nie kupisz digione w pl.
Najnowsza wersja moode obsluguje  digione, przynajmniej tak wynika z release notes.

tigus27

Rozumiem że  to tylko kwestia czas
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

dankam

#282
Witam
myślę, że w tym wątku są najbardziej zainteresowani tematem więc pozwolę sobie napisać. Gdyby to przeszkadzało to poproszę moderację o usunięcie.
Mam na zbyciu dosyć unikalne jeszcze zestawienie allo isolator z hifiberry digi+ pro  z dolutowanym złączem BNC z hifiberry , wszystko zasilane z baterii ( 2 komplety w zestawie ).
Na terenie trojmaista mogę podwieźć i pomóc skonfigurować.

Edit: cena to  399 zł +kw zdjęcia jutro.

vasa

Takie informacje to z ceną i zdjęciami prosimy.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dankam

Cytat: dankam w Wrzesień 13, 2017, 23:16
Witam
myślę, że w tym wątku są najbardziej zainteresowani tematem więc pozwolę sobie napisać. Gdyby to przeszkadzało to poproszę moderację o usunięcie.
Mam na zbyciu dosyć unikalne jeszcze zestawienie allo isolator z hifiberry digi+ pro  z dolutowanym złączem BNC z hifiberry , wszystko zasilane z baterii ( 2 komplety w zestawie ).
Na terenie trojmaista mogę podwieźć i pomóc skonfigurować.

Edit: cena to  399 zł +kw zdjęcia jutro.
No i fotka.
Co prawda z telefonu ale widać co jest przedmiotem ogloszenia.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka


dankam

To też może kogoś zainteresować.
Allo Digione + kabel BNC
460 zł + KW


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

tigus27

Co nie podoba sie granie DigiOne ?
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

kazan

Troszke wysoka ta cena   
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

dankam

Kupilem ostatnio kali i digione i wygrywa polaczenie przez i2s z digi pro + isolator + baterie choć digione po bnc byl bliski. Gdyby mial i2s to by został ;)

Kup taki zestaw i zobacz na konto ile Twoj bank za cala transakcję weznie wtedy się wypowiadaj. Cena jest nizsza niż taki komplet kupiony bezposrednio w allo.


Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka


dankam

Muszisz patrzec na ceny dla EU wtedy masz 121 + 8 + 11 transport wg kursu kupna a nie sredniego + prowizja banku za przewalutowanie. Uwierz taniej nie kupisz.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka


tigus27

To po RCA źle gra ? tak zapytam z ciekawości
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

dankam

Nie mam kabla rca aby sprawdzic

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka


moon

#292
pewnie nikt nie korzysta na Malinie z moode i ma zainstalowane Spotify wg tej metody?:)

https://github.com/Fornoth/spotify-connect-web/releases/download

nieaktualne.

mam obsluge Spotify na malinie:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dankam

Po co spotify jak tam jest tylko mp3 320kbs.
Za 40 zł masz jakość CD w Tidal.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

moon

moja luba korzysta z tego czasem w telefonie, wiec skonfigurowalem maline, zeby gralo w domu. nie widze sensu placenia 40pln za muzyke, za duzo wydaje na winyle, zeby jeszcze za cyfre placic.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

absolute magnitude

#295
Cytat: tatachabera w Maj 18, 2017, 18:09Ciekawe jak wypada malinka w porównaniu do serwera Synology w roli transportu. Synology na tą chwilę ma jedną dużą przewagę -bezproblemowy, intuicyjny interfejs Plug&Play.

Bardzo dobrze. Krótko testuję, pisałem tutaj http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=909.150, ale powiem tak. Dźwiękowo - to raczej zależy tylko od sposobu połączenia, bo dźwięk z Synology do daca po usb jest słabszy niż przez konwerter usb>coax. To słychać, więc z maliną i pcb z wyjściem coax jest szansa na poprawę. Malina po usb nic nowego nie wniesie.
Funkcjonalnie - chyba porzucę DiskStation na rzecz MinimServer, a i DS Audio przestaje być potrzebne gdy chce się streamować Tidala.

Tak sobie przypominam, że Synology po usb potrafi sypnąć piachem, a to naprawdę słabe jest.
Chyba słyszałem to zripowanym CD "Florilegium Secundum" Muffata wydanym przez L'Oiseau-Lyre, ale to już ostre brzmienia są ;)

absolute magnitude

Cytat: gratefullde w Maj 03, 2017, 16:23
Zdecydowałem się na zakup MoOde na stronie firmowej: http://moodeaudio.org/

Płatność PayPal, nie jest realizowana automatycznie więc uzbrójmy się w cierpliwość. U mnie trwało to ok 4 godzin zanim otrzymałem klucz do rozpakowania pliku instalacyjnego. Warto zatem zrobić to odpowiednio wcześniej.Ja nie mam jeszcze maliny ale już jestem przygotowany do jej uruchomienia :)

Moode jest jednak darmowe. Właśnie popełniłem instalację V4.0 Beta 12
Trochę długo trwa to z Image Builder, natomiast ręczna metoda to tylko dla geeków.
Moode działa piknie z Hiface. TIDAL gra!
Żegnaj Volumio :'(

Ciekawi mnie Master Quality Audio. Czy da się ugryźć z raspberry?
Czy tylko podłączenie macbooka do daca by mieć streaming MQA? Jak odtwarzacie MQA?
Załączam screen na zachętę do dyskusji.
Lista albumów MQA pod tym linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/10VtON9VjMAt3uyHC2-Oo2MjIa3orv9DKZfwiRQKmTAA/edit#gid=945476039

moon

chyba beta wersji 4 jest darmowa, za 3.7 placilem, teraz nie musze wprowadzac kodu przy aktualizacji, wiec pewnie jak wyjdzie wersja kompletna to chyba powinna byc platna.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

axolotl

Malina ma ogromne mozliwosci.
Jedynie co jest denerwujace to to , ze czlowiek nigdy nie jest do konca zadowolony.
A jak bedzie gralo jak doloze daca, a jak przy hacie jako transport, a moze isolator cos zmieni?

U mnie tak wlasnie bylo.

Jak zaczynamy sie bawic to wychodzi na to ze za ta kase mozemy kupic pelnoprawny streamer audio, ktory zapewne nie zagra gorzej.
Trzeba jeszcze doliczyc jakis fon, tablet do sterowania, przyda sie tez ladna obudowa i robi sie 1500 zl....... a i dalej jest cos nie tak.

Posprzedawalem kabelki, hifi berry digi+ i zostawilem sama maline zasilana z powerbanka.
Jako ze malina nie gra najlepiej po usb wpinam do niej encore mdsd i jest duuuzo lepiej. Smiga jako transport cyfrowy.

Jakby ktos mial ochote to mam fajna obudowe , zmiesci sie malina i dodatkowa plytka do niej.

absolute magnitude

#299
Wiadomo. Lepiej nie świrować i nie pchać niepotrzebnie w koszty. Dlatego zrezygnowałem z dodatkowych pcb - skoro jest Hiface Two, który działa  :P
Zastanawiam się tylko nad zasilaniem, albo Ifi iPower, albo Tomanek.