Belden 8402

Zaczęty przez MAC, Czerwiec 28, 2016, 10:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: malg w Styczeń 14, 2017, 13:31A Ty grasz przez STEP-UP - bo nie pamiętam.
I jęsli tak, to wpinałeś go przed czy po STEP-UP
Za.
Gramofon SUT łączę srebrem. Generalnie cały tor analogowy mam na srebrze.

malg

Cytat: masza w Styczeń 14, 2017, 14:24
Cytat: malg w Styczeń 14, 2017, 13:31A Ty grasz przez STEP-UP - bo nie pamiętam.
I jeśli tak, to wpinałeś go przed czy po STEP-UP
Za.

Tak się spodziewałem, bo niska pojemnosć jest potrzebna przed pre



kawosz

Chętnie sprzedam . Wtyki prolink . 2x 1 metr . Lutowany kierunkowo . Po cenie komponentów .

szczemirek

Cytat: kawosz w Luty 04, 2017, 23:55Chętnie sprzedam . Wtyki prolink . 2x 1 metr . Lutowany kierunkowo . Po cenie komponentów .

Bierę!

Grzegorz274

Zachęcony lekturami i waszymi opiniami na temat 8402 zapragnąłem być posiadaczem takiego kabelka. Czy zamiast stosować go z powodu jego nadmiaru jako np. kable grzewcze w podłodze lub sznur do suszenia bielizny któryś z kolegów nie wolał by odsprzedać mi odcinka 2 mb lub 2x1 mb no ewentualnie 1,5 mb lub 2x0,75 mb  :)

MAC

#205
Mam na zbyciu ale już zakonfekcjonowane porządnymi i niedrogimi wtykami.
Mogę odsprzedać po kosztach.

O takie

http://www.ebay.pl/itm/301907450173

rollins

Szukam 8402 odcinek 6 m lub 2 x3m.

Melepeta

Aż tyle? Głośniki nim chcesz łączyć?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rollins


Grzegorz274

Na All.. jest od wczoraj cała szpula 8402 jak by coś.

Stefan2s

Witam, a u mnie z Beldenami to było tak:
Belden 8402 zastąpił interkonekt Tarę Labs Vector 2 między Audio-gd 1.32 i Leben 300F.
- Wtyki WBT, kabel lutowany jako kierunkowy, oplot
Belden 9497 zastąpił kable Kimber 4TC między w/w Lebenem i Chario Delphinus.
- Druty zarobione cyną, oplot
Pzdr
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

malg

Cytat: Stefan2s w Wrzesień 12, 2017, 12:51
Belden 9497 zastąpił kable Kimber 4TC między w/w Lebenem i Chario Delphinus.
- Druty zarobione cyną, oplot
Pzdr

Spróbuj podwójnego beldena zajrzyj tutaj:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1253.msg123172#msg123172
jak to jest zrobione


Stefan2s

Spróbuj podwójnego beldena zajrzyj tutaj:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1253.msg123172#msg123172
jak to jest zrobione


Dziękuję. Na pewno spróbuję tego rozwiązania, chociaż myślę, że basu może być ciut za dużo. Na razie jestem pod wrażeniem jak dobrze te obydwa Beldeny wpasowały się w mój system.
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

amati74

Cytat: Stefan2s w Wrzesień 12, 2017, 12:51
Witam, a u mnie z Beldenami to było tak:
Belden 8402 zastąpił interkonekt Tarę Labs Vector 2 między Audio-gd 1.32 i Leben 300F.
- Wtyki WBT, kabel lutowany jako kierunkowy, oplot
Belden 9497 zastąpił kable Kimber 4TC między w/w Lebenem i Chario Delphinus.
- Druty zarobione cyną, oplot
Pzdr
A jak zrobiles oplot ?

Stefan2s

Cytat: amati74 w Wrzesień 13, 2017, 22:59
Cytat: Stefan2s w Wrzesień 12, 2017, 12:51
Witam, a u mnie z Beldenami to było tak:
Belden 8402 zastąpił interkonekt Tarę Labs Vector 2 między Audio-gd 1.32 i Leben 300F.
- Wtyki WBT, kabel lutowany jako kierunkowy, oplot
Belden 9497 zastąpił kable Kimber 4TC między w/w Lebenem i Chario Delphinus.
- Druty zarobione cyną, oplot
Pzdr
A jak zrobiles oplot ?

Kupiłem oplot poliestrowy z plecionki 5 mm i wsunąłem do niego kabel...
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

Piterski

Frywolny narzeka na brak wpisów,a testu wkładek i innych audiofilskich tematów sam już nie rozwija.

Więc ja nadal merytorycznie. Przytargałem od Grzesia podwójnego Beldena. Porównań z pojedynczym nie robiłem, ale porównywałem z kablami Bartek. Belden jest szczuplejszy i z większą przestrzenią, Bartki mają mięsisty bas i lepiej nasyconą średnicę. Wyraźnie to słychać na żeńskich wokalach. Brakuje im jednak tej spektakularnej przestrzeni. Po kilku próbach połączyłem mojego Bartka z pojedynczym Beldenem.
Efekt jest bardzo dobry bo jest przestrzennie i dźwięk jest nasycony. Pewnie są jakieś wady tego rozwiania ale na razie ich nie zauważam lub zachłystałem się uzyskanym efektem.

Posłucham dłużej i zdam relacje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Co to kabel Bartek?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Dawno dawno temu w odległej galaktyce .... było takie forum Lukarnet.pl
Wtedy to do Marka Dyby, który nie był jeszcze recenzentem sprzętu audio trafiły kable zrobione przez jednego z forumowiczów Bartka.
Zagrały na tyle dobrze za tak niewielkie pieniądze, że kilka osób zostało ich właścicielami. U jednego z audiofila pogoniły Mita z jego magicznymi puszkami. Z tego co wiem na pewno to jest to miedź w bardzo sztywnych kablach. Może je kiedyś rozbiorę to zobaczę co się kryje w środku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

lok

Może komuś zalegają w szufladzie takie kable i chciałby się ich pozbyć. Chętnie nabędę takie kable.

kazan

Cytat: lok w Maj 04, 2018, 11:38
Może komuś zalegają w szufladzie takie kable i chciałby się ich pozbyć. Chętnie nabędę takie kable.
Krystek , mam go . Daj znać na pw to się jakoś dogadamy :)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

lok

Szukam dalej. Potrzebuje interkonektu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

marekw 76

Nabyłem kiedys od Arka taki kabel i nigdy nie byłem do końca do niego przekonany... Aż kilka dni temu kupiłem nowy/uzywany cd- Lectora cdp 07TL i tutaj strzal w przyslowiową 10!
Bylo genialnie. Ale właśnie, było ponieważ musialem lekkie przestawienie sprzętu zrobić i teraz ten który mam czyli 2x0,75 jest za krótki😢 a na innym juz tak fajnie nie jest... potrzebuję odcinki po 1m ktos coś?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Rafael912

Kabel jest swietny i spokojnie moze soe mierzyc z markową konkurencja do jakiś 1,5 tysz zlotych. Oczywiscie scena, bas czy neutralbosc kabli jak Gold Eclipse, PSC Silver/Gold  czy Straight Wire Crescendo to pulap dla niego nieosiaglany, jednak tu mowimy o kablach ktorych cena w uzywce jest kilkaset razy wyzsza. Jedyne odczywalne odstepstwo od neutralnosci to lekkie podkreslenie srednicy co slychac na wiekszej  dzwiecznosci niektorych damskich wokali.

Zastanawiam sie tylko nad oryginalnoscia 90% tych pochodzacych z portali aukcyjnych, ktore nie maja nadruku na kablu.  Wtedy oczywiscie sprzedawcy umieszczaja fotke bebna z oznaczwniem kabla, pytanie czy kabel pochodzil z tego bebna. Belden to firma typowo pro wiec raczej nie mialaby interesu w ukrywaniu oznaczenia kabla, szczegolnie o tak charakterystycznej budowie.

Poza tym ten ktory mam to autentyczny vintage upolowany na ebay z lukwidacji jakiegos amertkanskiego studia - jak go otworzylem to prawie bylem w stanie poczuc jakie fajki lubil realizator i wiedzialem, ze. studio bylo w rzadko wietrzonej piwnicy :-)  Niemniej wyziebianie na tarasie przywrocilo wlasciwy balans wechowy :-)

Jestemy z kolega (ktory kupil ten kabel z nowych dostaw) umowieni na odsluchy i weryfikacje czy wiek kabla i ew jego budowa sprzed ery eko wplynelo na brzmienie.

frywolny trucht

Moja kobieca intuicja podpowiada mi, że ten kabel jest zbyt tani, a zbyt złożony, by było warto komukolwiek go podrabiać. Szczególnie gdy kupuje się w USA. Pewnie jest możliwe, by Amerykanin kupił w Chinach kilometr podrabianego, ale ja bym raczej szukał tematu w sposobie nadruku oznaczenia. Że zwyczajnie fabryka drukowała raz na czarno, raz niemal niewidocznie. Szczególnie jak się oglądało na zdjęciach. Ile roboty jest w podrobieniu druta, a ile w nadrukowaniu nazwy? Kupić maszyny, żeby mieć na plecionkę ekranującą i te bawełniane warkoczyki, a nie mieć pomysłu na nadruk?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Rafael912

Problem moze byc z importem lewego Beldena bo to juz moze zainteresowac slyzby celne, oni dostc dokladnie wiedza do kogo maleza jakie znaki handlowe i skad taki towar moze pochodzic. Przekonala sie o tym np Tara Labs, ktora sciagala z Chin ksble twierdzac, ze sa made in USA :-)

A podrabia sie to co jest proste i sie sprzedaje.