Onkyo Scepter 500

Zaczęty przez nook736, Marzec 15, 2018, 11:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Mogę tylko wydać z siebie ŁAŁA  :o :o :o :o Odlot . Jestem ciekawy jak to gra !!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

nook736

#26
Póki co je skręcamy ale mam nadzieję że do wieczora zagrają..

tomekkk1


vasa

Qrczę!
Odlot [emoji210]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: nook736 w Październik 07, 2018, 14:30Gotowe
Ode mnie masz nominację do "QJP".
Ale niech się komisja jeszcze wypowie :).

nook736

Bardzo dziękuję za słowa uznania ;)

nook736

Zwrotnica zastępcza do testów... Docelowa będzie wkrótce robiona. Dam znać jak skończę drugą, może jeszcze dzisiaj.

nook736


miniabyr

Hmmmm  QrwaJaPierdolę  czyli QJP . Kiedy ci szczęka opada (lub co innego) z pozytywnego wrażenia to mówisz coś podobnego . Trzeba posłuchać ! Powiem że na zwrotnicy nie oszczędzaj . Wiem to po swoich doświadczeniach.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

nook736

😂😂😂 QJP 🤣🤣🤣

W takim razie raz jeszcze dzięki...
Zwrotnice mam nadzieję że wykona Ondrej jak znajdzie odrobinę czasu. Mam już wspomniane i znane wam cewki Tschentscher, kondy k75 i w przyszłym tygodniu zamówię rezystory, najprawdopodobniej path audio. Jak się sprawdzą to może z czasem zamienię k75 na miflex kpcu..

nook736

#36
Zamówiłem dzisiaj na próbę parę autotransformatorów do zwrotnic. Póki co tylko na sredniotonowe.
To japońskie trafa produkowane przez ISO czyli firmę znaną kiedyś jako Tango. I teraz ciekawy fakt jakim jest ich cena. Włącznie z transportem lotniczym wyszło 309 euro za dwie sztuki. Porównywalne Fotexy R100 kosztują tyle za sztukę. Dojdzie do tego cło i vat ale uważam że warto. Trafa mają 20 odczepów co 1db.
Polecam to rozwiązanie wszystkim którzy chcą wyeliminować ze zwrotnicy rezystory lub pospolite potencjometry l-pad.
Mam już od dłuższego czasu niemieckie trafa Wernera Jaguscha ale myślę że Iso/Tango lepiej pasują do Onkyo choćby z uwagi na ich pochodzenie ;) 🗾

frywolny trucht

Nook, komputer odwraca twoje zdjęcia o 90 stopni w lewo. Ty tego na komórce nie widzisz. Gdybyś mógł je np. zmniejszając zapisać na kompie. Powiedzmy używając irfanview. Albo obracać o 90 stopni w prawo komórkę robiąc zdjęcie? ( nie wiem czy to pomoże) ;) Nie wiem co to za niezgodność między silnikiem forum, a oprogramowaniem komórek.


Poza tym- zajebioza.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

nook736


cdt

Zdrowo Ci zazdroszę tego projektu . Gratulacje .

Moriarty

No po prostu można się, za przeproszeniem, zsikać na sam widok, niczym płoche dziewczę na koncercie Beatlesów!  :o

Bardzo jestem ciekaw relacji, jak to gra.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

nook736

W tej chwili niewiele wam mogę powiedzieć na temat brzmienia.
Okazało się że moje obecne zwrotnice dosyć znacznie różnią się od docelowych. Inne podziały, brak bandpassow etc etc. Do tego przez jedną zwrotnicę bas gra zdecydowanie ciszej.
Nie zostaje nic innego jak czekać na ostateczną wersję.
W tej cheili gram na zastępczych zwrotnicach na autotrafach. Podział 800hz.
Zdam wam więcej relacji jak dostanę od Ondreja zwrotnice zgodne z oryginalnym schematem.

nook736

Dzisiaj dojechały autotrafa z Japonii. Arigato Iso 🇯🇵🇯🇵
Wykonane przepięknie, wszystko na miedzianej folii, chyba będą pasowały do reszty 😀

nook736

Ondrej też już działa ze zwrotnicami.. Jako że trafa mają aż 20 odczepów, raczej nie będzie potrzeby używania wszystkich. Mam 12 pozycyjne przełączniki, myślę że raczej do testów, jak znajdę odpowiedni odczep to po prostu dolutuję go na stałe.
Znalazłem jeszcze stare wbt 0702 platinum..

nook736

Dużymi krokami zbliżamy się do końca..

Piterski

Widzę w tym rękę Ondreja  ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nook736

Zgadza się.. Maestro wykonał kawał dobrej roboty. Kolumny grają od tygodnia. W skrócie powiem tylko że moje poszukiwania kolumn się skończyły...

nook736

Zostało tylko zamontować l-pady bo jak widzicie póki co wiszą jak ch..j na sznurku 😂😂 zwrotnica postanowiłem zamontować na tylnej ściance. Docelowo mój artysta-stolarz wykona ładne skrzynki od góry zakryte plexi..
No i kwestia mocowania tuby sredniotonowej... Póki co stoi na prowizzorycznej konstrukcji ze sklejki ale i to wkrótce zniknie

nook736

Dzisiaj z pomocą sympatycznego Pana z firmy ISO udało mi się podłączyć autotrafa. Dla rozwiania wątpliwości na temat tego czy są konieczne modyfikacje zwrotnic, wklejam jego maila:

Dear Mr Pawel



No need to modify your crossover network, SA-300 is only for attenuation,

-SA300 a direct replacement of normal attenuator? – YES.

Please refer to the attached example of wiring.



When you try to replace normal attenuator to SA-300,

You have to prepare a resistance equal to speaker impedance, and rotary switch or

alligator clip, that all.



Best regards

Osawa

Zrobiłem jak kazał i działa 💃🕺🤸‍♂️🔉🔊😃
Póki co mam zwykły rezystor 8.2ohm przed trafem ale zakupie coś lepszego.
Narazie je wygrzewam..