Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Mam zwykły talerz aluminiowy, ale jak tak patrzę, zaczyna mnie swędzieć na jakiś kanapkowy :)

Andrzeju, Andrzeju. Wypuściłeś wersję o nazwie "szczeniak" bodajże. Taki z niższą plintą. Był nagrodą w konkursie hifidelity. Czy to jednostkowy wybryk, czy regularna oferta? To samo pytanie dotyczy tego metalowego.

panerai_47

już jest. wart absolutnie każdej wydanej złotówki. na gównianej wkładce rega gra tak, że kapcie spadają.
podejrzewam, że jest nawet w stanie zajebiście zagrac na igle od maszyny do szycia :)
Panie Andrzeju, bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.


frywolny trucht

Wkładka Regi została ci po ich gramofonie?  Którym? Jak w takim razie czytasz różnice brzmieniowe?

panerai_47

wkładkę rega pożyczył mi kolega.
Porównywaliśmy u Pana Andrzeja wkładkę rega z goldring 2500, jakiś powalających różnic nie było.
Wczesniej miałem pro jecta 5.1  i wkładke ortofon red, pre teżbyło pro jecta box II
powiem krótko, pro ject 5.1 to shit.

andrzej analogowy

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 19, 2014, 12:40
Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 19, 2014, 12:40Andrzeju, Andrzeju. Wypuściłeś wersję o nazwie "szczeniak" bodajże. Taki z niższą plintą. Był nagrodą w konkursie hifidelity. Czy to jednostkowy wybryk, czy regularna oferta? To samo pytanie dotyczy tego metalowego.
Wersje powstają trochę z nudów,a trochę po to aby zrealizować sugestie kolegów.Metalowy powstał , ponieważ zbudowany na podobnej zasadzie grał u kolegi od 6 lat i zawsze wydawało mi się,że w pewnych aspektach dźwięku gra inaczej.No to musiałem spróbować....Szczeniak istniał wcześniej w 2 egz,ale nie cieszył się popularnością mimo filigranowej budowy i dźwięku porównywalnego z wersją normalną.

panerai_47

słucham płyty Fugazi, Marillion. po prostu wyrwało mnie z butów. stare wydanie z lat 80-tych. na AF gra rewelacyjnie, nigdy ta płyta tak nie brzmiała na PJ 5.1 czy rega 3. Szczerze powiedziawaszy, dla AF nie ma źle wydanych płyt

wojtek41

Panerai_47. Pogratulowac -)

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

panerai_47

na razie wkładka rega bias 2 i pre artcesories dj preII.
zamierzam kupic wkladke goldring 1042 a pre phono bedzie darkula
rega planar P3 na tej wkładce i z tym pre phono można powiedzić, że nie grała

GregWatson

Jak PJ 5.1 rozkłada na łopatki no to musi być rzeczywiście rewelka. PJ 5.1 kręcił mi się w głowie też ale od dłuższego czasu zastanawiam się nad AF.
Trochę tego i trochę tamtego też.

panerai_47

wg mnie szkoda kasy na PJ 5.1
wtedy miałem wkładke ortofon 2M red. tak dla ścisłości.
a przy okazji AF wygląda obłędnie, a PJ 5.1  nie wygląda :)

wojtek41

Nie ujmujac nic AF, mialem kiedys PJ  5,1 z wkladka Ortofon Salsa. Gralo bardzo sympatycznie...)
Natomiast AF, w czarnym fortepianowym z 2 ramionami.......Jeszcze troche...)

GregWatson

No, nie dwa ramiona w AF to już w ogóle "kisiel w majtkach" normalnie. W jakich granicach cenowych się takie cacko porusza?
Trochę tego i trochę tamtego też.

panerai_47

a tak szczerze to zamówiłem AF totalnie w ciemno. na podstawie opinii kolegów z forum.
Designe AF zawsze mi sie podobał.  to co usłyszałem, przerosło moje oczekiwania. Oczywiście wazna jest jakośc całego toru. Teraz słucham JMJ Concert in China. kurcze nawet zródła pozorne dzwięków sie pojawiają, szok.

panerai_47

nie jestem upoważniony do podawania cen, pytaj Pana Andrzeja. w każdym bądź razie taniej niż PJ 5.1

wojtek41

O cenie nic powiedziec nie moge. Zwlaszcza, ze cos nowego z ramionami Andrzej wymyslil...) Mnie zalezy na wkladkach MC. Wiec...Bede musial przyjac cene z pokora...)

GregWatson

Jasna sprawa. Dalej z ciekawości będę przyglądał się temu tematowi, zresztą nie tylko tu. Myślę że przyjdzie taki czas kiedy to zapukam do telefonu Pana Andrzeja.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

Ja ten czas odmierzam...) Tak sie z ciekawosci zastanawiam, jaka bedzie roznica w dzwieku miedzy AF z 14" ramieniem pod MC, a obecnym Systemdek III z ramieniem Stax UA 9...? Nieziemsko jestem ciekawy....)

andrzej analogowy

Ceny są stałe i niezmienne od 3 lat.Wersja podstawowa w drewnie kosztuje 3000 zł.Piano 4000 zł.Dodatkowe ramię do ciężkich MC /normalne MC można zainstalować do ramienia standardowego/ to niestety koszt 1800 zł.Piszę niestety,ponieważ jest tam dużo elementów z kosztowną obróbką mechaniczną i galwaniczną i nie mam jak tej ceny obniżyć.Jest to cena dla posiadaczy AF. Dla innych- negocjacje indywidualne..Sprzedaż na raty przy pomocy Allegro i ich systemu ratalnego..Nie jestem VAT więc jedynie paragon z kasy fiskalnej jako potwierdzenie...

frywolny trucht

Na czym polegają przeróbki ramienia pod twarde MC?
Ostatnio znalazłem gramofon, który ma płynną regulację masy efektywnej poprzez przesuwanie obrączki na ramieniu wg skali na ramieniu wyrysowanej:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=120.0

Co o tym myślisz?

andrzej analogowy

Ramiona AF, klasyczne-węglowe i aluminiowe są wykonane z lekkich materiałów.Pozwala to na uzyskanie niskiej masy efektywnej.Wartości tej masy w zależności od zastosowanych komponentów zawierają się w przedziale 10-13 gramów.Dodatkowy ciężarek o którym piszesz wpływa bardziej na rezonanse własne niż na samą masę.Robiłem takie próby,ale wpływ znacznego ciężaru na rurce powodował znaczne spowolnienie dźwięku .Określenie może nietechniczne ale tak najprościej to opisać.Dół i góra były pozbawione smaczków a całość niebezpiecznie zbliżała się do tego co oferowały fabryczne sprzęty,czyli do uśredniania przekazu.A z tym walczyłem od początku.Pewne zmiany masy osiągam stosując mocowania wkładek o różnej wadze.Ramię do wkładek o małej podatności musi mieć masę efektywną o wyższej wartości.Stosuję wtedy mosiądz.Po pierwszych próbach zdecydowałem się na pokrywanie elementów mosiężnych powłokami galwanicznymi.Daje to ochronę przed korozją i znacząco podnosi walory estetyczne.Ta konstrukcja z racji kosztów materiału oraz obróbki jest powiedzmy sobie jasno nieopłacalna w małych seriach.Wykonanie gotowego ramienia zajmuje mi ok 8 godzin.Mniej więcej tyle co montaż   całego gramofonu.Detale wysyłam do galwanizerni oddalonej o 60 km.Muszę tam dojechać i czarem oraz urokiem osobistym przekonać,by: zrobili te kilka detali w miarę szybko,a poza tym żeby nie pomylili się, bo wadliwej  powłoki z mosiądzu nie da  się prosto usunąć..Oczywiście nawet nie wspominam,że detale muszę wstępnie wypolerować sam , aby nie dopłacać do ich roboty..Takie tam problemy producenckie..Ramię ma masę efektywną od 16 do 24 gramów..Ponieważ pojawiły się informacje o reaktywowaniu marki UNITRA informuję,że zostałem poproszony o wykonanie prototypu gramofonu,który-być może- wejdzie do produkcji i znajdzie się w Ich ofercie.Więcej na ten temat będzie można powiedzieć po wakacjach.

GregWatson

Cytat: andrzej analogowy w Czerwiec 25, 2014, 08:15Ceny są stałe i niezmienne od 3 lat.Wersja podstawowa w drewnie kosztuje 3000 zł.Piano 4000 zł.Dodatkowe ramię do ciężkich MC /normalne MC można zainstalować do ramienia standardowego/ to niestety koszt 1800 zł.

Panie Andrzeju a spytam się jeszcze: ile czasu trzeba poświęcić na stworzenie takiego gramofonu ? czyli jak długi jest czas oczekiwanie na gotowy gramofon od momentu jego zamówienia ?

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

#97
Jak rozumem, by było dobrze z ramionami wg ciebie jest jak z oponami wg mnie?
To znaczy są zimowe na zimę, letnie na lato i uniwersalne do niczego?

Ja mam ramię aluminiowe, typowe, plastikowa śrubka mocująca uchwyt. Wymiana uchwytu wkładki  na cięższy i metalową śrubkę do jakiej wartości jest w stanie podnieść masę efektywną?
Czym różni się konstrukcyjnie nowe ramię do twardych wkładek jakie zaprezentowałeś ostatnio ( nie tutaj) jako wolnostojące?
Tak podpytuję bo niedługo stanę przed dylematem zmiany wkładki, chętnie bym spróbował MC, ale stawianie drugiego ramienia nieco mnie przeraża.


pzdr



andrzej analogowy

Zmiana śrubki na metalową to podniesienie masy o ok 1 gram.Blaszka do której mocuje się wkładkę z alu na mosiądz to kolejne 1,5 do 2 gramów.I to jest kres możliwości.W przypadku MC o masie wkładki do 10 gramów i podatności większej od 15 mieścimy się w rezonansach całości- wkładka plus ramię-w przedziale do 10 Hz.W tym przedziale są : większość wysokopoziomowych oraz te popularne AT , Sumiko i kilka innych. Dla wkładek typu Denon 103 to już nie wystarcza..W ciężkim ramieniu stosuję kilka drobnych zmian w łożyskowaniu- nie będę pisał o szczegółach bo  to już trochę tajemnica producenta,czyli mnie.Aktualnie - jak pisałem pracuję nad kilkoma projektami przyszłościowymi i realizuję zamówienia z maja.Zwykle wyrabiam się w 4 tygodniach od dogadania szczegółów.W sierpniu planuję wakacje i chcę mieć luzik na słuchanie nowych płyt,więc jedynie przygotuję komponenty do kolejnych realizacji..A

jjacek

Ortofon 2M Black vs Goldring 2500 proszę o opinie posiadaczy  tych wkładek na temat ... która z nich po prostu lepiej pasuje do gramofonu i aluminiowego ramienia Ad Fontes?