TEAC VRDS

Zaczęty przez kawosz, Styczeń 14, 2017, 23:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Chodzi za mną wypróbowanie którego z modeli TEACA z tym napędem . Poczytałem jakiś czas temu wątek u konkurencji i jakoś nie chce mi wypaść z głowy . Pewnie już bym kupił ale inne wydatki audio całe szczęście mnie pohamowały :) . Miał ktoś z Was któryś z tych modeli np 25 kę

miniabyr

Miałem  transport Teac'a .Świetny ! Ale jest jeden problem i to poważny . Jak zepsuje się napęd to go nie wymienisz  ,bo już takich części nie dostaniesz .Ryzyko spore ,bo to leciwe urządzenie jest.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

To fakt tyle, że prawdopodobieństwo klęknięcia VRDSa jest jeszcze mniejsze niż CDPro od Philipsa.
Jeśli trafić takiego, który nie spadł z półki to może służyć jeszcze latami.

Drizzt

A jak sprawa wygląda z dostępnością części do Pioneera stable platter? Mój nigdy nie klęknął ale nie mam pojęcia co się może zepsuć i czy da się naprawić.

muda44

Cytat: kawosz w Styczeń 14, 2017, 23:04Chodzi za mną wypróbowanie którego z modeli TEACA z tym napędem . Poczytałem jakiś czas temu wątek u konkurencji i jakoś nie chce mi wypaść z głowy . Pewnie już bym kupił ale inne wydatki audio całe szczęście mnie pohamowały :) . Miał ktoś z Was któryś z tych modeli np 25 kę

25tki nie miałem . Nie są tanie i laserów nowych nie ma .
Do czego Ci ten odtwarzacz ?

Jako transport używam VRDS T1 i VRDS 7 . Do obydwu są dostępne w zasadzie wszystkie części łącznie z laserami .

VRDS moim zdaniem to taki bajer a same mechanizmy daleko odstają od Sony ES z tamtych lat .


muda44

Cytat: drizzt w Styczeń 15, 2017, 15:26A jak sprawa wygląda z dostępnością części do Pioneera stable platter? Mój nigdy nie klęknął ale nie mam pojęcia co się może zepsuć i czy da się naprawić.

Jaki model ?

Drizzt

Cytat: muda44 w Styczeń 15, 2017, 17:21
Cytat: drizzt w Styczeń 15, 2017, 15:26A jak sprawa wygląda z dostępnością części do Pioneera stable platter? Mój nigdy nie klęknął ale nie mam pojęcia co się może zepsuć i czy da się naprawić.

Jaki model ?


Advantage CD-1 czyli proto-Bladelius

muda44


Drizzt

No wiem; siedzi tam Pioneer Stable Platter PEA1343; czy to jest jeszcze naprawialne czy przycisk do papieru w razie klęknięcia?

muda44

Mając listę poszukaj gdzie był jeszcze montowany i kup takiego dawcę albo poszukaj samego lasera na ebay .
Inna sprawa kto ewentualnie go wymienia bo przykładowo w PD-7700 , 8700 , 9700 , 801 , 901 itd nie jest to takie łatwe ( wyregulować elektronikę )

McGyver

Cytat: muda44 w Styczeń 15, 2017, 17:21VRDS moim zdaniem to taki bajer a same mechanizmy daleko odstają od Sony ES z tamtych lat .
Zarówno w T1 jak i 7 jest mechanizm VRDS CMK-4 który jest najtańszą, plasticzaną implementacją idei VRDS. W tym wykonaniu to faktycznie tylko bajer, ale w wykonaniu CMK3 lub 3.2 to już zupełnie inna bajka i śmiało można go stawiać obok napędów z Sony ES.

McGyver

Cytat: drizzt w Styczeń 15, 2017, 22:50
No wiem; siedzi tam Pioneer Stable Platter PEA1343; czy to jest jeszcze naprawialne czy przycisk do papieru w razie klęknięcia?

W razie klęknięcia zagadaj do mnie, prawdopodobnie mam dawcę z takim laserem, a jeżeli nie będę miał, to namierzymy dawcę organów w dobrej kondycji i zrobimy przeszczep.