Onkyo Integra M-200, P-200 - petarda mocy i dźwięku

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 19, 2020, 21:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Od kilkudziesięciu dni jestem właścicielem Integry Onkyo M-200 (5090,509) jak i przedwzmacniacza Onkyo P-200 (3090,309) w wersji dedykowanej czyli z blaszkami nazwiska i imienia właściciela zestawu. W tym wypadku to audiofil z Niemiec. Jak zwykle płakał jak sprzedawał.
To jeden z najwyższych modeli Onkyo swego czasu sprzedawany za grubą kasę. Tym bardziej się cieszę że bardzo ciężko dostępny na naszym rynku sprzętu audio.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Do zestawu dopięte są:
deck Onkyo TA-2570
odtwarzacz CD DX-6770
tuner T-9090 mk II
Całość wspaniale się komponuje a co najważniejsze dźwięk jest niesamowity. Chwilowo podłączony do Kefów Q5 powodują opad szczęki do podłogi.

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

O kurcze ale kawał sprzętu... Grześ może Cię nawiedze w tygodniu?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Zapraszam na odsłuchy. Końcówkę chcę wysłać do serwisu bo wymaga fachowego oka. Ale generalnie gra i rzuca szczenkami po podłodze.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Pytanko do bardziej doświadczonych. Obecne jakkolwiek bardzo dobre to jednak ma jedną wadę a mianowicie trochę mało wejść. Chciałbym więcej sprzętów podpiąć. Macie jakieś doświadczenia i pomysły? - drugi pre czy jak?
Trochę tego i trochę tamtego też.

christo

Cytat: GregWatson w Listopad 22, 2020, 19:37Chciałbym więcej sprzętów podpiąć. Macie jakieś doświadczenia i pomysły? - drugi pre czy jak?
Trzeba wyspawać sobie prosty selektor wejść. Najprościej - kupujesz obudowę, garść gniazd i jakąś ELMĘ. Bardziej zaawansowane - na przekaźnikach. Tyle że tu już musisz mieć jakieś zasilanie.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

wiki

Cytat: GregWatson w Listopad 22, 2020, 19:37
Pytanko do bardziej doświadczonych. Obecne jakkolwiek bardzo dobre to jednak ma jedną wadę a mianowicie trochę mało wejść. Chciałbym więcej sprzętów podpiąć. Macie jakieś doświadczenia i pomysły? - drugi pre czy jak?

4 wejścia zwykle i 2 gramofonowe to mało?

Jeżeli to za mało to potrzebujesz jakiś rozdzielnik RCA, z tego co pamiętam to masza ma i prezentował tu na forum. 1 wejście i 3 lub 4 wyjscia sterowane ręcznym przełącznikiem.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i teraz w całości.  Pokazuje póki jest patefon.

Trochę tego i trochę tamtego też.

masza19

Nie sprzedawaj go. Całość wygląda fantastycznie  U+1F44D

GregWatson

Do tego zestawu był taki drapak z możliwością wymiany ramion. Ale on kosztuje. ..

Trochę tego i trochę tamtego też.

Pboczek

Greg, sprzedaj oba i kup taki jak być powinien w Onkyo.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

PX100m...
Wiem gdzie można kupić NOWY!
20k euro chcą  :)
Bez ramienia, sam werk.

GregWatson

Nie, nie. Może w innym wcieleniu.  I tak mam sporo.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Nie sprzedawaj tego Onkyo, to razem wygląda lepiej niż sądziłem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Vintage-fan

Super ten zestaw wygląda. Sam jestem zwolennikiem zestawów dzielonych vintage. Jeśli chodzi o onkyo to model m510 jest naprawdę ładny tylko te ceny

GregWatson

No cóż,  z tego co wiem wyprodukowano tego tylko 100 sztuk.
Trochę tego i trochę tamtego też.