Menu główne

Malinowe granie

Zaczęty przez christo, Październik 18, 2016, 08:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

osiek

Cytat: daris666 w Sierpień 22, 2018, 20:29


Testowaliśmy digi + pro i grało lepiej po usb.
A ja testowałem i grało lepiej przez coax w digi+ pro. I2s jeszcze nie, bo nie mam na czym. Ale i tak pewnie więcej zależy od aplikacji konkretnego wejścia w DAĆ.

daris666

#326
Cytat: osiek w Sierpień 22, 2018, 21:26
Ale i tak pewnie więcej zależy od aplikacji konkretnego wejścia w DAĆ.

Też tak słyszałem. Ważny jest odbiornik. Przetestuję to jeszcze raz.


Tu do poczytania.

https://volumio.org/forum/sound-quality-limitations-raspberry-i2s-dacs-t2391.html

daris666


osiek

Jakbym się chciał bawić w i2s to pewnie zacząłbym od Kali. Wspomniałem zreszta wyżej., ze to dobra metoda na pełny i2s w malinie.

daris666

Cytat: osiek w Sierpień 22, 2018, 23:15
Jakbym się chciał bawić w i2s to pewnie zacząłbym od Kali. Wspomniałem zreszta wyżej., ze to dobra metoda na pełny i2s w malinie.

Lepiej zostać przy USB ?

absolute magnitude

#330
Czy używa ktoś na malinie resamplingu SoX?
Na screenach config na przykładzie Tidala, co wchodzi i wychodzi po upsamplingu w cyferkach (Tidal natywnie z maliny, smartfon jest tylko pilotem).
Muszę więcej posłuchać bez i z SoX. Włączam i wyłączam, słucham. Jakby lepiej, wygładzenie.
Jak wasze wrażenia? Ma sens takie upsamplowanie?



zalun

W jaki sposob to wypuszczasz?
I generalnie - jak lepiej to czemu nie? Ja tam purysta nie jestem. Dopuscilbym equalizer w swoim systemie.

absolute magnitude

Coaxialem. Malina > Hiface Two > Burson. Ciekawe, gdy ustawiałem sox 24/196 (bo to max. dla hiface i Bursona), to malina pokazywała output stream = 32 bity.
Sprawdzę czy na tej wersji systemu malina zobaczy bursiego po usb, bo chyba się nie widziały. A, winyle stoją i kurzą się. Czasem tylko jakieś mono pójdzie ;)


krzysiow122

Witam - w ostatnich dniach miałem możliwość posłuchania w swoim systemie Bluesound Node2.

Kupił je mój znajomy i uradowany przyjechał do mojego kolegi, zrobili odsłuchy i pełni radości, że tak fajnie gra wpadli do mnie na chwilę bo nie mieli do czego porównać. 

Po wpięciu do systemu i ustawieniu sieci, można przejść do słuchania. Słuchaliśmy Spotify bo na razie kolega nie ma jeszcze wykupionego Tidal'a. Streamer (kupiony za 1999 zł) grał bardzo poprawnie i w zasadzie nie było się do czego przyczepić. Do jego obsługi jest specjalna aplikacja (o której dowiedziałem się już po testach) a my puszczaliśmy bezpośrednio z aplikacji Spotify na smartphon'a. Ja natomiast puszczałem sygnał Spotify z "gołej malinki" po USB lub Daphile też po USB do mojego chińskiego  DAC'a na PCM 1794. Jak wspomniałem Bluesound grał pięknie do czasu porównania go do moich strumieniowców.

Niestety, zarówno malina jak i daphile, zagrały dużo lepiej. Była wyraźna zmiana, więcej detali, lepsze wybrzmienia instrumentów, większa scena i dynamika. 

Napisałem ten teks dla tych, którzy nie raz zadają pytania "czy warto iść w malinę lub daphile"?  - Powiem tak, za tak małe pieniądze warto, bo oba urządzenia porównałem już do kilku streamerów (najdroższy to miałem jakiś Cambridge ... ) i żaden z nich nie zagrał lepiej. Według mnie to jest tu tylko wybór systemu odtwarzania i obsługi -  Volumio, Moode, Daphile oraz aplikacji do ich obsługi, jakość jest w miarę podobna, a do wszystkiego można się przyzwyczaić i polubić.

Na koniec puściłem im kilka płyt winylowych, bo właśnie nabyłem nowy preamp i odkrywam niektóre płyty na nowo, lepsze wybrzmienie, więcej szczegółów. No i wtedy wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że nie ma to jak muza z winyla, ale mimo wszystko uważam, że warto strumieniować dla wygody i chociaż by poznawania nowych płyt.

Pozdrawiam.
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

axolotl

Ludzie zapominaja o jednej rzeczy.

Malina to tylko transport, muza zagra tak jak ja przetworzy dac i wypusci.
Mialem maline sama a pozniej za nakladka hifibery.

Gralo to swietnie. A matrix mini dac robil swoja robote.

Jak tylko wyjdzie malina 4 to bez zastanowienia ja kupuje.

kazan

A ten Bluesound grał też u ciebie jako transport czy tylko jako pełny streamer ? ... bo jeśli to drugie , to tylko sobie porównanie samych dac'ów zrobiłeś
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Hubertrs

Moja malina gra juz dwa lata i jako transport jest rewelacyjna, mam na niej Myvolumio i zero problemow

krzysiow122

Bluesound grał jako streamer z własnym dac'em- właśnie już po fakcie pomyślałem o tym, że trzeba było podłączyć go pod mojego daca jako transport. Więc potraktujmy to jako komplet, który ktoś podłącza do swojego wzmacniacza i słucha.
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

dino

Czy ktoś się bawił Banana Pi ?
Mam na stole wersje dual core z wyjściem SPDIF.

dino

Poprawka to wyjście ....AV (audio video). Czyli  >:D


dino

Dobrzy ludzie przynieśli i myślałem, że pojedyncze wyjście RCA to będzie od razu SDIF a tu zonk.
Jest wyjście ale w modelu pro. Trzeba brać z pina i dorabiać dopasowanie.

axolotl

I wszystko pozamiatane.
Nie wiem czy wiecie ale wyszla malina 4. Warto sie nia zainteresowac bo teraz ma wszystko czego potrzeba do szczescia audiofila ;)

osiek

A czego to nie miała 3 co ma 4 a jest tak konieczne do szczescia w audio?

axolotl


osiek

Chyba tylko ;) Bo chociaż zasilanie USB-c, pełnoprawny Ethernet 1Gb, złącza USB 3.0, zdublowane wyjścia HDMI, więcej RAMu, podwójne pasmo WiFi to fajne sprawy, to chyba żadne z nich nie stanowi o wyższości nowego modelu w audio.

Wymieniać 3 na 4 nie ma sensu. A przy zakupie jako pierwszej maliny to pewnie lepiej mieć nowa niż stara bo kosztuje tyle samo.

jjacek

Ja gram na Allo - Odtwarzaczu BOSS 1.2  (RPi3+karta BOSS DAC v1.2  OS-Volumio )  .

jjacek

#347
Obecnie testuje taki gotowy odtwarzacz Allo - BOSS 2 Player. Jest prosty , ma jakiegos pilota ale nie korzystam - sterowanie z tele.  Mam dostep do polskiego radia internetowego i dysku z muzyka niczego innego nie potrzebuje... aaa co wazne jest to  "budzetowe " urzadzenie" tak ze : -niska cena sporo zabawy i radosci . Jest dobrze oceniany , nawet bardzo. :)
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/allo-boss2-review-stereo-streamer.22916/

mirek24

#348
Mój zestaw słuchawkowy:

Raspberry 3B + HiFi DAC+
Tomanek
Trilogy 931
Sennheiser HD800 (sdr mod)
NAS - nie widać

moOde Player - bo darmowy AirPlay, a za Volumio trzeba płacić.

pozdrawiam