Tania i skuteczna platforma DIY

Zaczęty przez muda44, Sierpień 02, 2017, 16:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Oxygen

nie chcę Ciebie dobijać ale... :)
1. opis jest na innych aukcjach z innymi kolorami
2. w tej aukcji jest napisane, że otwory robi kupujący, jak sobie wyobrażasz robienie otworów pod np. zlewozmywak w kamieniu?
3. transport płyt granitowych jest kłopotliwy ze względu na ciężar i możliwość pęknięcia, a facet sprzedaje blaty po 3 metry za kilka stów, to się kupy nie trzyma
4. Spróbuj do niego napisać i zrezygnuj z aukcji ze względu na mylący opis przedmiotu. W sumie to takie naciąganie ludzi, niezbyt fajne.

tomekkk1

Darek to jest laminowana płyta wiórowa.
W takim lub podobnym rozmiarze dostaniesz granitową "deskę" do krojenia o grubości np. 15mm - mam takie dwie, pod oboma wzmacniaczami ;)

cdt

Oxygen dzięki za zwrócenie uwagi . Niczym mnie nie dobijasz .
Zadzwonię do nich jutro i się dopytam . W razie czego zrezygnuje . Nic nie płaciłem zamówiłem za pobraniem .
W rezerwie mam na osiedlu kamieniarza  :)

kefas

Ja słyszałem tez o takiej nazwie ,,kompozyt,, chyba który udaje granit wyglada tak samo ale jest lżejszy i łatwiejszy w obróbce

gratefullde

Darek, swoją pod gramofon kupowałem u Owcy, o którym Piotrek wspominał. Zrobił na wymiar i cudów to nie kosztowało. Polecam jak by co.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

kefas


Kangie

Możliwe, że to konglomerat kamienny, czyli "kamień" sztucznie pozyskiwany. Efekt wizualny sprawia że jest prawie taki sam jak naturalny kamień, koszty wytwarzania pewnie dużo mniejsze. Mój developer chwalił się swojego czasu, że parapety mamy z konglomeratu kamiennego. Zimne w dotyku, bardzo gładka powierzchnia. Miejscami widać pory. Wizualnie może się podobać. Niewątpliwy plus jest taki, że na naszym absolutnie nie widać kurzu ;)

Walory dźwiękowe? Nie sprawdzałem.

Jeśli zamówiony przez cdt okaże się MDfem lub wiórówką z okleiną, to oszustwo w biały dzień.

Piterski

Cytat: Kangie w Czerwiec 26, 2019, 11:15Jeśli zamówiony przez cdt okaże się MDfem lub wiórówką z okleiną, to oszustwo w biały dzień.
Takie sprytne niedoprecyzowanie, ale zobaczymy co Darek ustali.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Płyta wiórowa oklejana . Zrezygnowałem z zamówienia .

Kangie

#35
Podam przykład jaka była różnica w cenie produktu chińskiego vs. europejskiego.

Dobre 10 lat temu zamawiałem płytę kamienną kontrolno-pomiarową nadającą się pod wysokościomierz - do przeprowadzania prostych pomiarów. Wymiary 800x500x100mm. Dokładność wykonania nie musiała być wielka. Ot, kawałek płyty nie do celów kosmonautyki czy lotnictwa tylko zgrubnych pomiarów wykonywanych w narzędziowni. Dostałem dwie wyceny. Zamówiłem tańszy produkt z Chin (pozycja nr 4). Całkowicie spełnia oczekiwania. Nie jest zwichrowany, nie jest krzywy. Jest "wporzo". Nie kosztował wielokrotnie mniej niż jego "europejski" brat. Ale zawsze trochę grosiwa zostało w kieszeni na inne wydatki. Rzecz jasna do profesjonalnej izby pomiarów trzebaby zamówić droższy z odpowiednimi certyfikatami.

Należy zauważyć, że płyty z poz. 2 i 4 różnią się wymiarami. Europejska jest szersza i grubsza i tym samym pewnie cieższa.

kefas

Cytat: Kangie w Czerwiec 26, 2019, 11:15bardzo gładka powierzchnia
No właśnie podobno granit nie da sie tak idealnie wygładzić i po tym można poznać czy sprzedawca wciska nam konglomerat a każe płacić za granit który jest droższy ma większą gęstośc co podobno przedkłada się na dźwięk w przypadku platformy do audio

Old Man Kensey

To ja Wam pokażę swoją platformę, jest niedroga, łatwa w wykonaniu i nawet jakby działa...

Stolik z górną półką ze sklejki brzozowej 32 mm, pod nią na stalowych nogach stolika są elastomerowe podkładki pod pralkę pralkę. Na tej półce blat kamienny granitowy 20 mm, na nim ostatnia warstwa - sklejka z drzewa liściastego 16 mm. Granit od sklejek oddzielony paskami z uszczelek do okien (kupuję 3-komorowe i rozdzielam na pojedyncze). Aha, w nogach stolika wyprażony piasek.

Jak na Ad Fontes, który jest sztywny i nieodsprzęgany, tłumienie drgań jest całkiem przyzwoite. Kroków i stukania w podłogę nie słychać ;) Próbowałem jeszcze jedną sklejkę dołożyć, lecz wówczas chyba już zbyt miękki dźwięk się stawał.

Podobny układ mam pod kolumnami głośnikowymi, granit 50 mm + sklejka 16 mm na tych samych gumkach.

System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Kangie

#38
Cytat: kefas w Czerwiec 26, 2019, 13:41granit który jest droższy ma większą gęstośc co podobno przedkłada się na dźwięk w przypadku platformy do audio
Każdy materiał (ciało stałe) ma swoje częstotliwości rezonansowe umiejscowione gdzie indziej. Granit ma je gdzie indziej. MDF gdzie indziej. Sztuką jest dobrać materiał tak, aby nie wzbudzać tych częstotliwości, czyli ominąć je szerokim łukiem. Rozmawiałem kiedyś z doktorem nauk technicznych zajmujacych się akustyką i materiałami. Podpytywałem go o najlepszy materiał na plinty gramofonowe i czy lepszy MDF czy granit w przypadku konstrukcji nieodsprzęganej z silnikiem - montowanej na sztywno. Jedyne odsprzęganie to nóżkami od podłoża. Nie dał mi konkretnej i jednoznacznej odpowiedzi. Odpowiedział mi tylko tyle, że częstotliwości rezonansowe są gdzie indziej.

Bardzo dobre są konstrukcje kanapkowe czyli złożone z kilku różnych matariałów. Zwiększa się masa własna i zabawa z przesuwaniem rezonansowych w inne miejsca na wykresie ;)

kefas

Cytat: Kangie w Czerwiec 26, 2019, 13:52czy lepszy MDF czy granit
Pozostaje sprawdzenie co komu pasuje