Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

traumeel

#1825
Przede wszystkim inny repertuar.

PS. Obawiam się, że lockdown narodowy dorżnie nieliczne kina studyjne. Na przykładzie lubianej przeze mnie  lubelskiej Bajki rzecz wygląda bardzo nieciekawie.

Keef98

No niby tak, akurat filmów w stylu "Midway" nie oglądam, bo mają tandetne efekty specjalnie, już stare "Gwiezdne wojny" ("Nowa nadzieja" - "Powrót jedi") wyglądają lepiej 🙄

Piterski

Cytat: Keef98 w Grudzień 29, 2020, 17:34
No niby tak, akurat filmów w stylu "Midway" nie oglądam, bo mają tandetne efekty specjalnie, już stare "Gwiezdne wojny" ("Nowa nadzieja" - "Powrót jedi") wyglądają lepiej 🙄
Bo nie robili tego za pomocą komputerów tak jak to robią teraz z filmami i muzyką. Czyli zazwyczaj byle jak.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bipo

Cytat: Piterski w Grudzień 29, 2020, 12:54
Dla mnie nadal to tylko 65", a to jest przy takich produkcjach jak oglądanie Panoramy Racławickiej na znaczku pocztowym.
Mam kolegę, który ma i duży telewizor i ekran z rzutnikiem i żaden telewizor nie zapewni takiego efektu jak duży ekran kinowy lub jego namiastka czyli rzutnik.
Dlatego jako, że lubię efekty specjalne to wszelkie tego typu filmy oglądam w kinie, nawet Dumkierka czy Interstellar inaczej ogląda się na dużym ekranie. Bonda też się odbiera inaczej oglądając go w prawdziwym kinie. Skala ma znaczenie :)
Dobre kino domowe tak jak dobry Hi-End da przyjemność z oglądania czy słuchania koncertu ale nie zastąpi oryginału czyli kina i filharmonii.
Filmy wojenne i katastroficzne na dużą ekranie robią efekt WOW, dostrzegamy i widzimy detale których na małym TV niestety nie zobaczymy.
Ostatnio zakończyłem Władcę pierścieni i Hobbita w wersji 4k. Na dużym ekranie i w nowej palecie barw te filmy oglądałem jakby pierwszy raz je widział...:-)
Pamiętasz Piotrek, że masz zaklepany seans... :-)

Therion

Cytat: Piterski w Grudzień 29, 2020, 14:13
Nie zamierzam Was na siłę do niczego przekonywać ale choćbyś siadł 10cm przed telewizorem to magii kina mieć nie będziesz :P


Nie wiem, jak Wy z angielskim, pewnie wszyscy biegle, ja niestety wiele pozapominałem i jestem zmuszony w kinie czytać dialogi a wówczas umyka mi sporo widoków.
Poza tym. Trzeba sie wybrac, trzeba przeczekać reklamy.... Bywałem w najlepszych kinach Wwy (nie bylem jeszcze tylko w Blue City). Nie zawsze załapiesz sie na miejsce po srodku. I zawsze nap*** dźwiękiem przesadzonym - są podkręcone efekty i dialogi jak dla głuchych.

Na oledzie mam zawsze miejsce posrodku, oczami i tak ledwie obejmuję cały ekran, czyli jak w kinie. Jest lektor, zatem moge sie skupić na widokach. Nie ma reklam, popcornu. Mogę zapauzować i nalac sobie wina.

To tak zgrubsza.

Wolę to niz kino, tym bardziej, ze kolory oleda i jego kontrast wbijają w fotel. Wpadnij kiedys Piotrku, nastawimy coś, zrozumiesz dlaczego moze sie podobać.

Pewnie tez z powodu oleda podobają mi sie filmy, ktorych Wy nie cenicie. Czasami plany robią taką robotę, że akcja schodzi na plan dalszy.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Cytat: Moriarty w Grudzień 29, 2020, 09:38"Billy Elliot"

Noooooooo. Dzięki. Takie kino dla plebejuszy też jest wporzo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Listopad 21, 2020, 18:18Ja jeszcze w temacie Gambitu Królowej
Przed chwilą skończyłem oglądać wszystkie odcinki na raz :) 
Głównym wątkiem są szachy  :o  co to za gra???  te pionki i koniki , prościzna  ;)
Pozdrawiam S.CH.

miniabyr

O kurde dokument na Netflix o prawdziwej zbrodni . Już pierwsze 15 minut wbija w fotel - nie tego się spodziewacie po dokumencie .Serial  Evil Genius
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Therion

#1833
Oglądam sceny batalistyczne na oledzie. W HDR jakoś ekran jest z odcieniem ponurej zieleni, jakby twórcy stylizowali film na stary. Plus lekkie ziarno.

EDIT:

Widze, że ten kolor i ziarno jest na wszystkich filmach na HBO.

Mimo to, wrażenia sa fajne. Widowiskowość jak na możliwości oleda to jednak tylko jakieś 6 na 10pkt.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Cytat: Bipo w Grudzień 29, 2020, 21:13Pamiętasz Piotrek, że masz zaklepany seans... :-)
Jasne że pamiętam, tylko przez tą pandemię to wszystko się ciągnie jak flaki z olejem.
Jak będziesz planował seans Tenet to bardzo chętnie obejrzę go jeszcze raz.

Cytat: Therion w Grudzień 29, 2020, 21:59Nie wiem, jak Wy z angielskim, pewnie wszyscy biegle, ja niestety wiele pozapominałem i jestem zmuszony w kinie czytać dialogi a wówczas umyka mi sporo widoków.
[...] Nie zawsze załapiesz sie na miejsce po srodku. I zawsze nap*** dźwiękiem przesadzonym - są podkręcone efekty i dialogi jak dla głuchych.

Na oledzie mam zawsze miejsce posrodku, oczami i tak ledwie obejmuję cały ekran, czyli jak w kinie. Jest lektor, zatem moge sie skupić na widokach. Nie ma reklam, popcornu. Mogę zapauzować i nalac sobie wina.

To tak zgrubsza.

Wolę to niz kino, tym bardziej, ze kolory oleda i jego kontrast wbijają w fotel. Wpadnij kiedys Piotrku, nastawimy coś, zrozumiesz dlaczego moze sie podobać.

Pewnie tez z powodu oleda podobają mi sie filmy, ktorych Wy nie cenicie. Czasami plany robią taką robotę, że akcja schodzi na plan dalszy.

Adam ja doskonale rozumiem uciążliwości kina typu reklamy i czasem przesadzony poziom dźwięku czy konieczność przestawienia się na czytanie napisów, ale coś za coś bo ścieżka dźwiękowa w oryginalnym języku jest zazwyczaj znacznie lepsza, a jak film ciekawy to można wybrać się na seans więcej niż raz lub obejrzeć za jakiś czas w domu.
Z miejscem jest tak, że zawsze mam je pośrodku i na wygodnym fotelu VIP bo kupuje bilet z wyprzedzeniem i z konkretnym miejscem, a dodatkowo teraz w okresie obostrzeń to i tak nikt koło mnie nie siadał z popkornem.

Jak się skończy to szaleństwo to chętnie Cię odwiedzę, ciekaw jestem bowiem prezentacji audio jaką masz w domu i jak Ci grają Twoje wkładki.
Jak będzie okazja zobaczyć OLED w akcji, bez obrazów testowych jak to ma miejsce w sklepach, to też chętnie skorzystam.
Ja też oglądam filmy na telewizorze, mniejszym bo tylko na 46" plazmie Panasonica (szybko żałowałem, że nie kupiłem 55") ale podoba mi się jej płynność.
Kiedyś sąsiad pokazał mi obraz na LCD z ostrością taka, że ziarna pisaku było widać na pustyni ale nie podszedł mi taki obraz, był dla mnie zbyt przerysowany.
Mój Panasonic pomimo wielu lat ma tak mały przebieg, że nie czuje potrzeby wymiany go na nowy model telewizora. Mógłbym się co najwyżej pokusić o jego profesjonalną kalibrację.
Teraz kiedy na gwiazdkę podpiąłem do niego konsolę Nvidia, pewnie będzie częściej w użyciu bo mam dostęp do szerszej gamy filmów, a TV z założenia nie oglądam więc się plazma nie napracowała i nie wypaliła jak oled Frywolnego.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: Therion w Styczeń 02, 2021, 17:44Widowiskowość jak na możliwości oleda to jednak tylko jakieś 6 na 10pkt
Adamie obawiam się, że niestety ale ten film pod tym względem generalnie jest zrobiony słabo jak na możliwości jakie daje współczesna technika filmowa.
Może jednak jest tu za dużo komputerów, a za mało pracy u podstaw?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

HDR to sztuczny twór... Nienaturalnie powiększa przestrzeń tonalna. Wyłącz to badziewie, to będzie lepiej. Poza tym, platformy obniżyły jakość filmów. Ze względu na obciążenie i ograniczenie przepustowości netu.  Więc jak chcesz dobrze, to kup BR... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

Cytat: EmilioE w Grudzień 28, 2020, 19:46Amerykańskie kino z powiewającą flagą, pełne komputerowych efektów specjalnych. Bitwa o Midway tak podana... W latach 80-tych łykaliśmy takie wykwity z wypiekami bo wokół było przaśnie.  Ale obecnie to jest tak sztampowe, że ta zapowiedź dokładnie pokazuje, że z kinem to nie ma nic wspólnego. Pojeść popkornu, żłopnąć coli, chwycić laskę za kolanko - ot, rozrywka rednecków.

niestety, te komputery mocno w oczy walą, chwilami za mocno. ogólnie może być, ale szału nie ma.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: brbr w Grudzień 29, 2020, 10:07Hm, jest gdzieś dostępny spis 'znikających' filmów?

upflix.pl
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Old Man Kensey

Trochę wstyd się przyznać, ale co mi tam ;) przed zniknięciem zdołałem obejrzeć na Netflix calutką serię "Harry Potter". Pierwsze trzy widziałem w kawałkach gdzieś w komercyjnych stacjach i prawdę mówiąc, jakoś mnie to nigdy nie pociągało. Obejrzałem bardziej z ciekawości i w celu zrozumienia, co też ludzie w tym widzą... Nie to, abym piał z zachwytu, ale zaprawdę, bardzo przyzwoite kino ze świetną obsadą aktorską (Emma Thompson! Gary Oldman!! Alan Rickman!!!) i niezłymi efektami. Scenariusz też nie jest taki prosty i dziecinny, jakby to można było wnioskować na pierwszy rzut oka; nie ma tutaj przesadnej głębi i egzystencjalnych treści, w końcu to film dla młodzieży, lecz po odfiltrowaniu czarodziejskiej :D warstwy oglądałem serię z przyjemnością.

Aha, to wszystko powyżej tyczy się części IV i dalszych. Pierwsze trzy to można z maluchami w niedzielny poranek obejrzeć, dalej już ostrożniej: jest coraz mroczniej, straszniej (tak, tak, można się nawet zlęknąć), i ktoś umiera. Do tego jak niekiedy huknie znienacka, to jest fajna zabawa!

Chyba na starość faktycznie człek dziecinnieje, haha  ;D
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

ziko369

Cytat: Old Man Kensey w Styczeń 04, 2021, 18:58Chyba na starość faktycznie człek dziecinnieje, haha 
Ja tam Przyjacielu cały czas nie dorośleje...lubię takie filmy, nie kręcą mnie za to filmy o pieprzonej ludzkiej rzeczywistości, mrocznej naturze i podniecanie się handlarzami śmiercią typu Eskobar, robienie z takich ludzi bohaterów wręcz..mnie wkurwia 😤

Piterski

Po obejrzeniu cyklu "Harry Potter" to nawet przeczytałem całą powieść. Coś mi się obiło o uszy, że ona doroślała wraz z dziećmi autorki dlatego z każdym tomem staje się taka bardziej mroczna i "dorosła".

Korzystając z okazji obejrzałem Matrix i Wiedźmina. Ten pierwszy się dla mnie nie zestarzała zaś drugi jak się ogląda to trzeba zapomnieć o książkowym pierwowzorze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

"Far from the Madding Crowd"
Pierwszy film od Queens Gambit który uważam za ŁADNY [emoji3526]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Obejrzałem czy też raczej zmęczyłem :-\ dziś Irlandczyka.

Jestem też po pierwszym odcinku Czarnobyla i czuje się nim przygnębiony.
Zieje z niego totalitarnym terrorem  :-[
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

christo

Death to 2020 na Netfliksie. Podsumowanie tego popieprzonego roku.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

miniabyr

Z polskiego podwórka . Smutny ten dokument . Nigdy za  K. Krawczykiem nie przepadałem i chyba muzycznie to nie polubię ,ale dokument ciekawy .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Therion

Cytat: Piterski w Styczeń 03, 2021, 15:04
Jak się skończy to szaleństwo to chętnie Cię odwiedzę, ciekaw jestem bowiem prezentacji audio jaką masz w domu i jak Ci grają Twoje wkładki.

Zapraszam, choć moje wkladki na tym forum to takie VW Passaty. Mnie zachwycają, ale Wy zwykle macie wyzszy poziom wymagań. I kolumny, ktore mogłyby być lepsze. Już wiem, co chcę YB Zonda, tylko musze się zebrac, pojechać, posłuchać. Pozamykam tematy i to zrobię.
Odwlekać nie można, bo jesteśmy przed remontem mieszkania albo jego zmianą a wówczas będę szukał dźwięku od początku.


Cytat: miniabyr w Styczeń 07, 2021, 19:55
Nigdy za  K. Krawczykiem nie przepadałem i chyba muzycznie to nie polubię ,ale dokument ciekawy .


Chetnie obejrzę, bo kiedyś zorganizowałem imprezę dla jakiejś firmy i go zaprosiłem. Za grosze, bo to było jeszcze przed sukcesem z Bregovicem. Przyjechał 2h wcześniej, ja nie miałem co robić, to cale te 2h przegadaliśmy. Pamietam, że mial jakiś wypadek, opowiadał o tym, że uwierzył w cuda i Boga.
Prywatnie, to sympatyczny gość.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GB

Cytat: miniabyr w Styczeń 07, 2021, 19:55
Z polskiego podwórka . Smutny ten dokument . Nigdy za  K. Krawczykiem nie przepadałem i chyba muzycznie to nie polubię ,ale dokument ciekawy .

W poprawnej telewizji w święta puszczali. Też, muzyka jego nie przemawia do mnie, poza kilkoma kawałkami, ale film ciekawy.

Jest wątek wypadku i pojednania z Bogiem.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Film niedostępny
Ten film jest już niedostępny, ponieważ powiązane z nim konto YouTube zostało usunięte
.

czyli nie zdążyłem. Tak poza tym:

Szadź- serial ITI- smutek, szkoda czasu. Im bliżej końca tym bardziej klasa C. Szkoda, że Maciej Stuhr utknął w takich produkcjach. Niby gra OK, ale scenariusz i realizacja wiążą mu ręce, a właściwie zostawiają nagiego w skarpetkach.

https://www.youtube.com/watch?v=_AxuqCJi35w

Król- serial Canal+- zaczyna się mętnie, niemrawo, rozkręca i wciąga, by zniszczyć jakimś absurdalnym zakończeniem. Takim wysilonym, nienaturalnym. Plus za aktorów, grę aktorską, inscenizacje. Widać, że budżet pozwolił zapełnić, zaaranżować sensowne wnętrza, czy stroje. Ocena- w sumie można. Scenariusz poległ, ale gra aktorów dobra.

https://www.youtube.com/watch?v=-hdO3Anrto4

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

zakonczenie Krola nie ma zwiazku z ksiazka, chyba ze to jest zaczerpniete z "Krolestwa", ktorego jeszcze nie czytalem.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand