Stroboskop

Zaczęty przez paul_67, Styczeń 28, 2018, 15:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

ten zestaw to chyba do mierzenia bez plyty tylko sie nadaje? to rownie dobrze RPM calculator w sumie moze byc:)

mi sie kiedys marzyl taki, ktory na biezaco sprawdzi obroty, jak slucham, ale w malym pieniadzach to raczej marzenie scietej glowy.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Michał

#51
Tak bez płyty. Z płytą to mam oryginalny talerzyk z Lenco,który kładę na label.
A generalnie to z uwagi na działanie silnika w Lenco,jest mi to obojętne,zawsze trzyma obroty :)

Michał Trójmiasto

Moon - ale dlaczego średnia ta metoda z tachometrem? Kręci się talerz, puszczam promień lasera, mam odczyt. Co to za filozofia?

moon

mialem rozne odczyty, w zaleznosci z ktorej strony talerza mierzylem, moze kwestie odbicia swiatla
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Michał Trójmiasto

Rozumiem, ale duże były te odchyłki, czy też pomiar typu 34.1 obroty albo 33.2?

moon

wedlug Ciebie 0.8 to mala odchylka? nie pamietam juz ,byly roznice nawet jak wskazywalem laserem nieco wyzej lub nizej, i jeszcze trzeba to w rece trzymac przez dobrych kilka obrotow, wiec malo wygodne dla mnie sie stalo.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

paul_67

Ja myślałem raczej o czym stacjonarnym bez żadnego tam trzymania w łapkach i celowania w punkt.Osobna obudowa, wyświetlacz i pomiar ciągły przy włączonym gramofonie.

Michał Trójmiasto

Paul_67 - no to myślimy o tym samym 8)

a swoją drogą, co za problem postawić ten tachometr na plincie i kierować laser na dolną część talerza?

Oczywiście, tak, jak Paul, wolałbym coś osobnego i ze stałym pomiarem.

moon

Cytat: Michał Trójmiasto w Luty 09, 2018, 20:37a swoją drogą, co za problem postawić ten tachometr na plincie i kierować laser na dolną część talerza?

moj ma przycisk, ktory trzeba przytrzymac, zeby swiecil laser, nie ma swiatla ciaglego, a polozenie na plincie by nie pomoglo, bo strumien lasera bylby za nisko
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

chyba kiepskie parametry ma

Dokładność pomiarowa +-3 obr.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

paul_67

#61
Ten ma rozdzielczość 0.1 i jest tani.Dokładność +- 0,05
http://allegro.pl/tachometr-laserowy-lcd-obrotomierz-etui-ad32-i6875516324.html

moon

taki mam, trzeba trzymac przycisk przy pomiarze.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

paul_67

Cytat: moon w Luty 12, 2018, 10:35taki mam, trzeba trzymac przycisk przy pomiarze.
Przerobić dziada i dać zasilacz zamiast baterii :)
Moon jak wyglądają te paski odblaskowe?

malg

co tak namawiasz ? sprzedajesz go ?  ;D ;D

a poważnie:
kazdy ma swój patent, i uważa że jego metoda najlepsza

moon

Cytat: paul_67 w Luty 12, 2018, 10:37Moon jak wyglądają te paski odblaskowe?

to chyba z 'metra' sie tnie, szerokosc z centymetr, musialbym sprawdzic, bo zszczerze mowiac nie pamietam
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

paul_67

Cytat: malg w Luty 12, 2018, 23:40co tak namawiasz ? sprzedajesz go ?  ;D ;D
Nie namawiam i nie sprzedaje :)

malg

Cytat: Michał w Luty 09, 2018, 10:43
Doprawdy nie rozumiem,dlaczego nie chcecie kupić sobie tego zestawu za 40 zł. Poręczny,dokładny,tani i estetyczny. Co najważniejsze-działa. Po kiego budować jakieś strobosystemy?


Cytat: paul_67 w Luty 13, 2018, 17:40
Cytat: malg w Luty 12, 2018, 23:40co tak namawiasz ? sprzedajesz go ?  ;D ;D
Nie namawiam i nie sprzedaje :)

sorry, Paul,
ale ja myślałem że odnosze sie do tego co napisał chyba Michał, musialem coś pochrzanić, chyba strony mi się pomyliły


Pboczek

Muszę sobie sprawić tarczę i stroboskop. Dotychczas obywałem się bez, talerz kręcił się i było dobrze. Teraz jednak przesiadam się na inny gramofon i tu chciałbym sprawdzić czy obroty są takie jak należy.

Możecie napisać czego nie kupować, a co warto? Czy jest jakaś sensowna apka dla iphona i co jeszcze może mi rozwiązać sprawę?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ziko369


Pboczek

Ziko, instaluję i będę mierzył dzisiaj Thorensa. Sprawdzę na jakich obrotach słucham od kilku lat :D.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

33,21- 33,24, tak kręci się Thorens td318 wg apki.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite