Monobloki lampowe na lampach 6C33C-B (diabełek)

Zaczęty przez C.A.A.T, Styczeń 22, 2017, 17:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

C.A.A.T

Witam wszystkich
Przedstawiam konstrukcję swoich monobloków lampowych PHOENIX na kontrowersyjnych lampach 6C33C-B (diabełek)



Do opublikowania tego opisu swojej konstrukcji skłonił mnie fakt
iż jest to ciekawa lampa sonicznie stosowana przez kultową firmę (BAT) i (LAMM) plus kilka innych zagranicznych ale też rodzimych.
Cieszy się ona też wielkim uznaniem Społeczności konstrukcyjnej DIY.

Moje Monobloki lampowe sa bardzo detaliczne i ciekawe w przekazie, nareszcie można usłyszeć wszystko !
Jest to Lampowa "perełka" dla wymagających melomanów/audiofilów
Olbrzymia moc 40 Wat na kanał w czystej klasie (A) tak zwany SET ! bez sprzężenia zwrotnego
umożliwia napędzanie szerokiej gamy kolumn klasycznych nie koniecznie o zwiększonej aktywności.

Wysoka analityczność, przekazu porównywalna nawet z trzykrotnie droższymi konkurentami
Dźwięk jest stały, silny, głęboki i szczery, lampowy i to w dobrym znaczeniu tych słów.
Lubię ten typ dźwięku jest szczegółowy i nie agresywny.

Przy opracowaniu dobrego stabilnego zasilania wszystkich sekcji pokazuję w pełni swoją klasę i moc,
deklasując nie jako taka lampę jak 300B uznaną nie słusznie według mnie za królowa wszystkich lamp.
Nadmienię iż 300B jest dobrą lampą w dobrej topologii potrafi też świetnie zagrać ale niestety brak jej mocy i pełnego zejścia basu.
300B Sprawdza się jako sterownik miedzy stopniowy do innych lamp.

W swoich wzmacniaczach Zastosowałem bardzo dobre markowe topowe elementy z przemyśleniem i pełnym przeanalizowaniem topologi
gdzie jaki dany element ma konkretny wpływ w układzie pracy i danego miejsca toru.
Klasyczna metoda montażu bezpośredniego point to point, z wykorzystaniem najwyższej jakości kondensatorów,
rezystorów oraz podstawek pod lampy.

Każdy monoblok posiada wstępny kształtujący przedwzmacniacz na lampie 6H2P-EB

a "w pomiędzy" jest zastosowana rzeczona 6SN7 (6h8c)

Lampa zasilająca natomiast to Kenotron Dwu Anodowy 5U8C

Lampy zastosowane w układzie jednego kanału to:
6C33C-B,
6SN7,
6H2P-EB (ECC82)
oraz wcześniej wspomniana zasilająca 5U8C, zamiennie można zastosować po dopasowaniu podstawki inne lampy zasilające (U52=CV575=5U4G)
Lampy zasilające mają spory wpływ na finalne brzmienie wzmacniacza ale nie aż tak duży jak wejściowe (sygnałowe).

Trafa zasilające wykonała firma Breve-Tufvassons natomiast głośnikowe Ogonowski a dławiki Telto

W moich wzmacniaczach nie ma żadnych elementów półprzewodnikowych typu diody krzemowe itp.
Jest to czysta lampa konstrukcyjnie od początku do końca.














Zapraszam na odsłuchy.
Welcome all to the my world of beautiful musical reproduction

MAC

#1
.

frywolny trucht

Witaj!
Przydałyby się nieco większe zdjęcia poglądowe na forum i nieco mniejsze na stronce do której się przenosimy po kliknięciu zdjęcia tutaj. Jeśli można prosić. Bo albo mamy miniaturkę na której nic nie widać, albo macro do obserwacji żuczków ;)

W jakim mieście owe potencjalne odsłuchy?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Ja się nie znam, ale się zapytam. 40W z diabełka?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

#4
Cytat: Melepeta w Styczeń 22, 2017, 17:52
Ja się nie znam, ale się zapytam. 40W z diabełka?

Z dwóch w PP owszem. Nie ma problemu, nawet 50 da się.
Ale SE na dwóch diabłach?  :o

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

A rzeczywiście. Przepraszam, to przez moją ślepotę i te miniaturowe zdjęcia.
Ale to tym bardziej jestem ciekawy jak udało się uzyskać 40W z lampy, która normalnie sięga góra 19-20W?

kotok

Raczej ok.15 W,  jeśli mówimy o mocy skutecznej . Lampy oktalowe i nowalowe (jedna jest odpowiednikiem drugiej, tylko z innym cokołem )w jednej konstrukcji   -po co? Jaki wzmacniacz na 300B posiadał kolega, że takie opinie wygłasza?
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

C.A.A.T

#9
To nie reklama a opinia o czysto niedopracowanym układzie pracy lamp 300B we wzmacniaczu Yaqin 300b

Sama owa lampa 300B w dobrej aplikacji jaką zbudowałem gra ok ale jak pisałem ma  pewne braki soniczne że tak to nazwę.

Wracając do wątku nie piszemy o 300B a o Lampie kontrowersyjnej 6C33C-B
Da się osiągnąć te 40 Wat przy odpowiednim zasilaniu i sterowaniu ową lampką, fakt na tyle mocy nie jest ona ustawiona w układzie pracy.

Proszę sprawdzić dane katalogowe i monogramy ile mocy dla jakiego napięcia da się osiągnąć.

Jak najbardziej zapraszam na osłuchy u mnie w moim całym systemie
Lokalizacja Białystok więcej na pw lub mail
Welcome all to the my world of beautiful musical reproduction

malg

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 22, 2017, 17:50
W jakim mieście owe potencjalne odsłuchy?
Też się przyłączam do pytania .

malg


amati74

A czy można zapytać w jakich granicach oscyluje ewa takiego cuda

amati74


PhoenixAudio

Wygląda jak wzmacniacz od Krzysztofa Jasińskiego z Łodzi...
http://phoenix-audio.pl/?m=historia
Co prawda zasilacz wyciągnięty do osobnej obudowy, ale monobloki dziwnie znajome.
Być może jest to konstrukcja zrobiona w obudowach po Phoenixa, bądź wzmacniacz zrobiony na bazie tegoż właśnie...

octagon

Cytat: PhoenixAudio w Styczeń 30, 2017, 13:18
Wygląda jak wzmacniacz od Krzysztofa Jasińskiego z Łodzi...
http://phoenix-audio.pl/?m=historia
Co prawda zasilacz wyciągnięty do osobnej obudowy, ale monobloki dziwnie znajome.
Być może jest to konstrukcja zrobiona w obudowach po Phoenixa, bądź wzmacniacz zrobiony na bazie tegoż właśnie...

Też na to zwróciłem uwagę. Jeśli są to dwie różne konstrukcje to firmowanie swego dzieła w obudowie oraz logo innego producenta jest nieprofesjonalne, nie wspominając o prawach autorskich.

C.A.A.T

Witam
Obudowa była wykonana w tym samym zakładzie w łodzi
Blach gięte kupiłem gołe
Według podobnego pewnie wzorca
Z a dopłata dorzucono mi dwa panele przednie bo poprzedni zleceniodawca zrezygnował
Sam pan Jasinski ma inne logo
Welcome all to the my world of beautiful musical reproduction

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Zostały zaraportowane do usunięcia wpisy próbujące wyjaśnić pochodzenie konstrukcji. Jako nic nie wnoszące do wątku. Moim zdaniem jest wręcz odwrotnie. Też jestem ciekaw czy konstrukcja jest autorska pana Jasińskiego, czy to klon jakiejś topologii ( ostatnio modne słowo)? Jeśli to pierwsze- czy autor wie, że jest komercyjnie rżnięty? Wyraził na to zgodę? W jakiej intencji taka zbieżność nazwy i konstrukcji?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

C.A.A.T

#18
Nie jest to żaden klon ani pan Jasiński nie ma z tym nic wspólnego
W życiu jego cudaków nie widziałem na żywo prosta zbieżność nazw
I pominę jego dzieła niezła pomsta w środku nie mówiąc już o elementach

Ot obudowa prawie taka sama z panelem zakupiona do budowy w tej samej firmie
Cała topologia jest moja autorska na moim schemacie
Puszki na trafa też wykonywałem sam plus malowanie i tył
Zaręczam jutro w wolnej chwili dodam fotki z prac od początku.

Jeśli trzeba dam swoje logo by z tym innym phoenixem mój PHOENIX nie miał nic wspólnego.
Welcome all to the my world of beautiful musical reproduction

amati74


christo

Cytat: amati74 w Luty 07, 2017, 01:14
A kiedy te fotki będą
Daj spokój. Gość zarejestrował się w połowie stycznia, wstawił dwie reklamy (pardon - opinie) swoich wyrobów. W pierwszym tygodniu zdążył zaraportować do moderacji wpisy  próbujące ustalić czy prace aby na pewno są autorskie (jaka topologia - modne ostatnio słowo) i chamskim wpisem zdyskredytował bądź co bądź uznanego konstruktora z niemałym dorobkiem. Jak dla mnie może wstawiać swoje zdjęcie nawet z lotu na księżyc - guzik mnie to obchodzi.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

amati74


Melepeta

Może myślał, że to takie inne Audiostere....
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

C.A.A.T

Witam ponownie
Brak czasu sprawił (prace nad kolejnymi sprzętami, małe dziecko w domu, i praca) iż nie było kiedy dodać fotografii
Znalazłem wolną chwilę i dodaje kilka zdjęć a mam ich ponad 500 ze wszystkich etapów prac.

Szanowny kolego "christo" pokaż mi swoje autorskie prace zamiast szczekać jak na byłym forum jakimś tam ! wtedy pogadamy.
Mówiąc delikatnie guzik mnie obchodzi inna konkurencja jakichś uznanych konstruktorów.
Nie o to tu w tym temacie chodziło...



























Zdjęcia są pomieszane musicie sobie je ułożyć chronologicznie uploader je zmieszał
Welcome all to the my world of beautiful musical reproduction

bubusia

A ja mam takie podstawowe pytanie. W jakim celu kolega to wszystko zamieszcza?
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?