Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wireless

:)

Fotki !!!
No OK - poczekamy do Twojego przyjazdu :)
Pozdrawiam, Wireless

Two-FacedGirl

Cytat: wireless w Lipiec 10, 2015, 23:10
Witaj, Dwulicowa. Jak tam rowerek ? Udało się coś zrobić ?
No niestety jedyne co "się udało" to odebrać rower z serwisu. Klęłam pod nosem na tych serwisantów przez 2 tygodnie, ale koniec końców zachowali się dość przyzwoicie. Wprawdzie nic konkretnego nie zrobili (pokonało ich odkręcenie korby, suportu) więc dali sobie spokój z resztą, wymienili mi za to oświetlenie i grosza nie zażądali. Dodatkowo dostałam informacje że kontaktowali się z większością serwisów w moim mieście i niestety żaden nie ma tych magicznych kluczy. Zostały jeszcze 2, jutro sprawdzę, ale coś mi mówi że szanse są małe.
Czy to możliwe, że nie produkują już kluczy by serwisować 15 letni rower marki Wheeler (wszystkie części oryginalne)?
Edit: 15-letni to nawet na wyrost napisane
Pozdrawiam

merlin1973

Cytat: Keef98 w Lipiec 10, 2015, 23:31tak się najarałam tym, co teraz u mnie gra,
Na jakiś czas starczy co? :)
Pamiętam takie podniecenie gdy przeszedłem na prawdziwe hi-fi :) z domu nie wychodziłem tydzień , zapraszałem (chwaliłem się) wszystkich kolegów a nawet koleżanki były:) miałem jakieś 14lat:):):)
Pozdrawiam S.CH.

Wireless

Cytat: Two-FacedGirl w Lipiec 10, 2015, 23:40
...
Czy to możliwe, że nie produkują już kluczy by serwisować 15 letni rower marki Wheeler (wszystkie części oryginalne)?
Edit: 15-letni to nawet na wyrost napisane

Standardy mocowania korb i osi supportu mocno ewoluowały w międzyczasie ... ale, IMHO, w dalszym ciągu w tańszych seriach stosowane są rozwiązania popularne w klasach wyższych nieco przed laty ... IMHO to raczej mało prawdopodobne, że nie produkują kluczy ... bardziej zdecydowanie możliwe jest to, że warsztat niedoposażony, bo np. Panu Gienkowi szkoda kasy na klucze ... kilka lat temu przeczytałem, że np. w Wawie była taka sytuacja, że tylko chyba w dwóch punktach mieli klucze dynamometryczne z prawdziwego zdarzenia ... w pozostałych Panowie Gienkowie "na oko" skręcali ... i często przekręcali ... :( :( :(

Polecam www.forumrowerowe.org - można się popytać. Silnik co prawda ten sam, co AS, ale atmosfera sympatyczniejsza zdecydowanie ... :)
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Cytat: merlin1973 w Lipiec 10, 2015, 23:41
Cytat: Keef98 w Lipiec 10, 2015, 23:31tak się najarałam tym, co teraz u mnie gra,
Na jakiś czas starczy co? :)
Pamiętam takie podniecenie gdy przeszedłem na prawdziwe hi-fi :) z domu nie wychodziłem tydzień , zapraszałem (chwaliłem się) wszystkich kolegów a nawet koleżanki były:) miałem jakieś 14lat:):):)
Nie starczy ;D
U mnie koleżanka z klasy będzie, sama chciała, najpierw był plan, że jej odpalę film "Hugo i jego wynalazek", ale potem uznała, że woli u mnie muzyki posłuchać. Śpiewa w chórze. Widzicie z rówieśnikami i kobietami też gadam ;)

Two-FacedGirl

Cytat: intenser w Lipiec 04, 2015, 20:51
wireless- nie ma bata
podczas umiarkowanej jazdy na rowerze nie masz szans na redukcję takiej ilości kalorii w takim czasie
zrzutka zbędnych kilogramów nie ma tu nic do rzeczy - to wynika z wielu innych czynników
A ja myślę że Endomondo miało racje :-) Bawię się ta aplikacją już od dłuższego czasu i ściemy tu nie ma, GPS działa.
Zna twoją wagę, wzrost, wiek, wie ile km i z jaką prędkością przejechałeś "pod górę" a ile "z górki" i nawet jeśli nie jest połączona z pulsometrem potrafi dość dokładnie wyliczyć ilość spalanych kalorii.
Pozdrawiam

Wireless

Cytat: Two-FacedGirl w Lipiec 10, 2015, 23:55
Cytat: intenser w Lipiec 04, 2015, 20:51
wireless- nie ma bata
podczas umiarkowanej jazdy na rowerze nie masz szans na redukcję takiej ilości kalorii w takim czasie
zrzutka zbędnych kilogramów nie ma tu nic do rzeczy - to wynika z wielu innych czynników
A ja myślę że Endomondo miało racje :-) Bawię się ta aplikacją już od dłuższego czasu i ściemy tu nie ma, GPS działa.
Zna twoją wagę, wzrost, wiek, wie ile km i z jaką prędkością przejechałeś "pod górę" a ile "z górki" i nawet jeśli nie jest połączona z pulsometrem potrafi dość dokładnie wyliczyć ilość spalanych kalorii.



Ano właśnie - dzięki za słowa poparcia :) Mi to też by się zgadzało z moim ubiegłorocznym tempem chudnięcia :)
Pozdrawiam, Wireless

merlin1973

Chyba na takie wycieczki nie jeździcie??? :o
Pozdrawiam S.CH.

elem

ten pierwszy to wirelles, z tyłu chyba kangie  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

Hehehe - ciekawe po co im kaski na takiej trasie ...
Mam nadzieję, że przeżyli, mimo wszystko  ;D ;D ;D ;D ;D
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

A tak BTW kasków ... właśnie zauważyłem "rewelacyjny" opis zachęcający do kupna garnka :

http://www.metrobikes.pl/pl/p/Kask-Specialized-Propero-2-czarno-czerwony-mat/22560

"... sprawdzi się przy intensywnej jeździe po chodnikach..."

No nic, tylko kupować i rozjeżdżać pieszych ....  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Rzut beretem od miejsca, gdzie mieszkamy w tym roku na wakacjach, szkoda, że nie mam odpowiedniego sprzętu.

kangie

Cytat: elem w Lipiec 11, 2015, 10:45
ten pierwszy to wirelles, z tyłu chyba kangie  ;D
Taa, galoty pelne jak znam zycie ;)

Swoja droga, mialem troche roboty z przebitym tylnym kolem. Wymienilem detke na nowa, skleilem stara. Po 24h znowu kapec. Obejrzalem raz jeszcze opone od srodka i od zewnatrz. Zadnych ostrych cial brak. Wymienilem i trzyma juz trzecia dobe. Niestaty opony ktore kupowalem przed wyjazdem w trase do Monachium (15 lat temu) sa juz kruche. Na boku widac postrzepiona siateczke. Generalnie opona stracila elastycznosc. Pomimo bieznika w dobrym stanie trzeba bedzie kupic nowe.

Wireless

Jednak jazda po lesie w nocy z czołówką to jest to, co tygrysy lubią najbardziej  8) .

Tylko baterie w czołówce mi się skończyły i musiałem szybko wrócić. Ale jutro zanabędę nowe i będzie dłuższa powtórka :)
Pozdrawiam, Wireless

kangie


frywolny trucht

Witek, ty się nie wygłupiaj. I tak nie jest nas za wielu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Chyba lepiej zejść w ten sposób niż w ciepłych kapciach przed TV ;)
Kolega da rade bez czołówki - lata praktyki ;)

Wireless

Cytat: kangie w Sierpień 06, 2015, 21:33
Chyba lepiej zejść w ten sposób niż w ciepłych kapciach przed TV ;)
...
O toto - "Lepiej umrzeć na stojąco, niż żyć na klęczkach" ;) ;) ;)

Chyba powoli czas na porządne enduro ... tylko drogie te roweey jak cholera ... :)
Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

W ramach relaksu po urlopie, troche pokrecilem rowerkiem. Scott jest calkiem fajny.  :)
Po malym przegladzie, ale jeszcze przed generalnym czyszczeniem.

Wireless

A ja jestem uziemiony na kilka dni. Sztycę do siodła roz...doliłem. Nawet nie chce mi się pisać, jak, bo w najgłupszy możliwy sposób. Nowa sztyca już idzie, ale kilka dni pewno toto potrwa ...


Fajny scocik, Wojtek :)
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Napisz, im coś głupiej się zespuje, tym zabawniej ;)
Wymieniłam siodełko w moim, bo pewna część ciała strasznie mnie po dłuższej jeździe bolała :( Jest lepiej :)

Wireless

No a ja się powoli przymierzam do nowego bike'a. Na wiosnę będzie. It's Enduro Time !!! :)
Żona jeszcze nic nie wie, a całkiem spory, jak na rower, wydatek się szykuje ... Oj bedzie sie działo ....  ;D ;D ;D ;D ;D
Pozdrawiam, Wireless

vasa

Cytat: wireless w Wrzesień 17, 2015, 23:43Żona jeszcze nic nie wie,
I jak zamierzasz sprawę rozwiązać :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Cóż - jest wiele możliwości. W zasadzie opcje są podobne do gramofonowych:
a. Kochanie - ten rower to 500pln mnie kosztował
b. Eeee tam, jaki tam nowy, przecież zawsze tak wyglądał - ta odpada, bo stary musiałby się rozdwoić, a chcę go zachować na płaskie, mazowieckie trasy
c. rozmawiałem już z właścicielem sklepu - podsunął mi jeszcze jedną: wygrana w zawodach ;) ;) ;) Może mi nawet dyplom wystawić  ;D ;D ;D ;D ;D
d. wziąć na klatę i powiedzieć prawdę .... no nie wiem  ;D ;D ;D
Pozdrawiam, Wireless

vasa

Cytat: wireless w Wrzesień 17, 2015, 23:49opcje są podobne do gramofonowych:
Moja lepsza połowa jest łatwiejsza w obsłudze; Kochanie chcę kupić wkładkę za czapkę kasy.
- Ależ oczywiście ale chyba wypadałoby żeby jakaś część pieniędzy była też wydawana na mnie.
- Oczywiście, a czego potrzebujesz?
- Przecież wiesz że zawsze mam za mało butów, torebek, płaszczyków, perfum itd.
- To ile potrzebujesz?
- Trzy czapki ;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.