Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Two-FacedGirl

Cytat: Wireless w Kwiecień 09, 2016, 19:54
Cytat: Keef98 w Kwiecień 09, 2016, 13:40
Ja nie noszę pampersa, nawet nie mogę znaleźć spodni, pod które takie założyć. Ale mam fajne siodełko, idealne do rozmiaru moich czterech liter. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O toto właśnie - kształt siodełka najważniejszy. Jeśli ktokolwiek odczuwa ból czterech liter podczas dłuższej/krótszej przejażdżki, to należy poszukać dobrego siodełka. "Zmiękczacze" niewiele pomogą.
Oczywiście, że kształt siodełka najważniejszy, ja ze swojego jestem zadowolona, ale i dodatkowa ochrona przy dłuższych wyprawach nie zaszkodzi.
Sporo jeżdżę po lesie, wiadomo górki, wertepy, zmienne podłoże i chwalę sobie rowerowe gacie :).

Mam pytanie jak dobraliście idealny kształt siodełka? Metoda prób i błędów? Komputerowy pomiar na specjalnym rowerku? Czy jednak (jak radzi Pomysłowy Dobromir) trzeba było zmierzyć sobie rozstaw kości biodrowych odciskając 4 litery na piance? :)
Pozdrawiam

Keef98

Prób i błędów. Tata miał w swoim rowerze całkiem fajne, ale na jego cztery litery za małe, za to na moje idealne. Za to kupiłam Tatusiowi siodełko, które namierzył przypadkiem u znajomej i jest git.
Na wertepach jadę na stojąco.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wireless

W moim przypadku tzw. fuks :)


Ale co lepsze sklepy rowerowe powinny mieć taboret do przymierzania, który zrobi odcisk 4ch liter - i na podstawie tego odcisku sprzedawca powinien dobrać stosowne siodełko.
Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

Dla pewności chyba usiądę w sklepie na stołeczek.  :)

gratefullde

pedałowanie jest niezdrowe  :o
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Ale jazda rowerem juz tak  :)

Two-FacedGirl

Cytat: Wireless w Kwiecień 09, 2016, 21:22
W moim przypadku tzw. fuks :)

Ale co lepsze sklepy rowerowe powinny mieć taboret do przymierzania, który zrobi odcisk 4ch liter - i na podstawie tego odcisku sprzedawca powinien dobrać stosowne siodełko.
Mnie również się poszczęściło i pierwsze siodełko okazało się dobrze dopasowane, ale wiem ze wiele osób ma z tym duży problem i faktycznie czasami nie ma innego wyjścia jak oddać nasze pośladki w ręce profesjonalistów :-)
Pozdrawiam

rudy-102

Cytat: Wireless w Kwiecień 08, 2016, 23:38Rudy - masz kultowe siodełko :)
:)
Ja po prostu w wielu sprawach jestem strasznym konserwatystą. Siodełko to jedna z nich. Poza tym jakieś dwadzieścialat temu pożyczyłem od pewnego człowieka na jeden wieczór rower z tym siodłem i już wiedziałem że muszę mieć takie samo.
Cytat: Two-FacedGirl w Kwiecień 09, 2016, 20:43Mam pytanie jak dobraliście idealny kształt siodełka? Metoda prób i błędów? Komputerowy pomiar na specjalnym rowerku?
Polecam Brooksa. Są wersje dla kobiet o krótszym nosku i szerszym siedzisku. To siodło samo się ułoży do Twojej anatomii, ale na początki może boleć.

Keef98

Jednej rzeczy nie lubię jak cholera: jeansów, upału oraz jazdy na rowerze (razem).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

frywolny trucht

A reniferów? Bo może Alaska?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: Keef98 w Kwiecień 09, 2016, 23:23
Jednej rzeczy nie lubię jak cholera: jeansów, upału oraz jazdy na rowerze (razem).

To ja polecam chodzenie na golasa po zamarzniętym jeziorze. Powinno być super ;)

Keef98

A jak się lód załamie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

frywolny trucht

To będzie załamany.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Dupa i rowerskie siodło to nie jest przyjemne...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

A ja dzisiaj po raz pierwszy w tym roku wyciągnąłem rower  8)
Taka tam niedzielna przejażdżka do sklepu po fajki i browary  ;D
Dupa mnie nie boli  :)

Wireless

Cytat: masza w Kwiecień 10, 2016, 19:53
A ja dzisiaj po raz pierwszy w tym roku wyciągnąłem rower  8)
Taka tam niedzielna przejażdżka do sklepu po fajki i browary  ;D
Dupa mnie nie boli  :)


No to samo zdrowie, taka wyprawa po fajki i piwo :)
Pozdrawiam, Wireless

MAC

Cytat: Wireless w Kwiecień 10, 2016, 19:58No to samo zdrowie, taka wyprawa po fajki i piwo :)

Spoko, są ode mnie lepsi  8)



Wireless

Pochwalę się nowym nabytkiem.
Dwie pieczenie na jednym rożnie.
Nowy rower i żona się nie odzywa  ;D ;D ;D
Pozdrawiam, Wireless

MAC

Cytat: Wireless w Lipiec 09, 2016, 11:27żona się nie odzywa

Jadę po nowy rower  ;D
I nie wiem czego Ci bardziej gratulować i zazdrościć  ;)

Wireless

Cytat: masza w Lipiec 09, 2016, 14:15
Cytat: Wireless w Lipiec 09, 2016, 11:27żona się nie odzywa

Jadę po nowy rower  ;D
I nie wiem czego Ci bardziej gratulować i zazdrościć  ;)

To drugie dostałem w bonusie. Nie ma to jak mieć talent do negocjacji ;)
Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

Cytat: Wireless w Lipiec 09, 2016, 11:27Pochwalę się nowym nabytkiem.
Jak wrażenia ?

MAC

W górach z przyczyn obiektywnych  ;D rowera nie tykałem.
Za to buty złazilim z hacjendy do Wieśka* i z powrotem  :)

*lokalny sklep wielobranżowy z naciskiem na używki maści wszelakiej

wojtek41

Po części na zdrowie też wyszło  ;D

MAC

Cytat: wojtek41 w Sierpień 08, 2016, 22:20
Po części na zdrowie też wyszło  ;D

Jak najbardziej, gdyby nie to chodzenie  ;D

wojtek41

Kolejki linwej nie było ?  :D