Wzmacniacz do 1500-2000zł

Zaczęty przez TheKamil921, Czerwiec 25, 2016, 19:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ten moduł DACa wcale nie jest taki denny. Co prawda mam KORGa ale na jego tle wychodzi naprawdę bardzo przyzwoicie. U nas sam DAC to koszt 1000 zł (nowy). Tu jest używka za pińcet.

https://www.olx.pl/oferta/przetwornik-dac-nad-mdc-2-0-CID99-IDjh9aB.html#1a10e019d5

Więc cena oferty podana przez rudego-102 całkiem przyzwoita.
Trochę tego i trochę tamtego też.

arturrogo

a jak jest w tym wzmacniaczu z basem - lubię bas (oczywiście w granicach rozsądku)
a ktoś widział taką używkę za 1700? Narobiliście mi dużego apetytu!!!!
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

rudy-102


GregWatson

Oryginały mają nawet dobre zacięcie w tym względzie. Po modyfikacji stracisz trochę tego basu ale zyskasz na przejrzystości i neutralności. Zdecydowanie lepiej mi pasuje dźwięk po modyfikacji. Kwestia indywidualnych upodobań.
Trochę tego i trochę tamtego też.

WOY

Basu w NAD-ach nie brakuje, wzmacniacz stoi po ciemniejszej stronie mocy. Sam użytkuję starszą mocniejszą wersję i słucham na niej rocka/metalu/stoner/death.
Ale grzebanie w nim odradzam :)

arturrogo

a jaka to starsza wersja, może tam "przyoszczędzę" grosz?
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

WOY

To model z przed kilku lat: NAD C 372.

arturrogo

słyszałem, słyszałem ale za niego (jeżeli się znajdzie) to trzeba z 2500zł zapłacić
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

WOY

Nic podobnego, całkiem niedawno używanego widziałem za 1200 pln. Bardzo zadbany dochodzi do 1900 pln.

arturrogo

Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

WOY

Na polskim serwisie aukcyjnym A...... .

jajacek1410

>arturrogo.
KEF-y Q i iQ to droga przez mękę, żeby zagrało. Wieczorem opiszę swoje perypetie. Załamiesz się :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

axolotl

Warto zainteresowac sie magnatem ma 600, swietnny klocek za rozsadne pieniadze ... ze tak sie wyraze ;)

arturrogo

ale to wydatek 2500zł fakt nówka - myślałem o używanym - to zawsze taniej!
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

axolotl

Ja dalem 1500 za uzywany, w zasadzie bez sladow Dostalem jeszcze do niego swietna lampke mullarda.

arturrogo

a jak z mocą w specyfikacji jest zaledwie 55W przy 8 ohm - czy to nie zamało na KEF Q7
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

axolotl

U mnie napedza 6 omowe xaviany primissimy mk2. Chcialem je sprzedac ale jak podpialem pod magnata to szczeka mi opadla .... nie wiem jak z kefami ale napisze tylko ze xaviany sa mega wymagajace i  w dodatku jest to konstrukcja zamknieta.

arturrogo

a NAD C 352 - 110W przy 8ohm
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

WOY

NAD C 352 ma 2 x 80 W przy 8 ohm. mocy ciągłej.
Natomiast  2 x 110 W przy 8 ohm.mocy dynamicznej.

axolotl

Rozumiem, ze przyejeta jest zasada "im wiecej mocy tym lepiej" ale bez przesady. Co Ty chcesz naglasniac sale koncertowa tym wzmakiem?

Czyli kolumny przy lampie 2x20W nie maja prawa nawet pierdnac ;))

tomasz_pianista

Cytat: axolotl w Luty 16, 2017, 19:54Rozumiem, ze przyejeta jest zasada "im wiecej mocy tym lepiej" ale bez przesady. Co Ty chcesz naglasniac sale koncertowa tym wzmakiem?

Czyli kolumny przy lampie 2x20W nie maja prawa nawet pierdnac )

Nie można porównywać mocy lampowców do tranzystora. Wynika to z obciętej sinusoidy na tranzystorach, podczas gdy lampa ma "miły" przester.

Ja mam 2x120 watów w 8 ohm. Kolumny mimo że moc znamionową mają znacznie lepszą, to mogłyby być jeszcze lepiej wysterowane. Ponoć najlepiej sprawdza się z moimi paczkami Technics SE-A3 - 2x200.

Oprócz tego ważny jest "damping factor" czyli współczynnik tłumienia. Tu niestety współcześni producencji zaczęli podawać różne liczby i ciężko to ogarnąć, ale można sobie porównać ten parametr na modelach z jednej firmy i da nam to ogląd jak dobry jest nasz wzmak.

Ogólnie rezerwa mocy musi być.

A słucham muzyki cichutko, końcówka skręcona do połowy, na przedwzmacniaczu godzina 9 i jest git.
Grupa ratowania poziomu.

jajacek1410

Cytat: tomasz_pianista w Luty 16, 2017, 20:23A słucham muzyki cichutko, końcówka skręcona do połowy, na przedwzmacniaczu godzina 9 i jest git.
Też bym tak chciał. Mógłbyś przypomnieć na czym grasz?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

arturrogo

Słucham muzyki różnistej dużo rocka też elektronicznej, oczywiście nie omijam POP. Wczoraj posłuchałem muzyki z mojego bluray Pioneer'a no i zdecydowanie więcej basu i lepsze brzmienie niż z gramofonu (wcześniejsze wywody opierałem na podstawie odtwarzania vinyly z Technics DD33). Nie chce modyfikować kolumn, czyli inwestować subwoofer czy poszukiwać wzmacniacz?

PS czy o ten model chodzi
http://allegro.pl/cambridge-audio-a500-i6719141056.html
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

kawosz

Cytat: arturrogo w Luty 17, 2017, 09:22Wczoraj posłuchałem muzyki z mojego bluray Pioneer'a no i zdecydowanie więcej basu i lepsze brzmienie niż z gramofonu
W sumie to nie ma się co dziwić że z cyfry z tym radiem zagrało Ci lepiej . Przedwzmacniacz w amplitunerach nie jest wysokich lotów . Do tego podstawowa- firmowa  wkładka w gramofonie . Tu by się przydała rewolucja :D . Ja bym kupił suba . Sam nie wierzę w to co piszę :) . W drugiej kolejności wzmacniacz . Jeżeli tak jak pisze Jacek to są drące ryja kolumny to trzeba im zamulacza . Może się też okazać że najlepszym kablem będzie tania miedz .

arturrogo

a może dać im szanse (bez sub) i spróbować je napędzić NAD 356BEE
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450