Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 24, 2018, 10:15
To co mnie ukłuło, starego ateistę, że Smarzowski przesadza. Wszyscy księża, których pokazuje to zło wcielone.
Wiesz co. Napisałem złośliwego posta i zrezygnowałem.
Ja jako poganin mało miałem do czynienia z klerem. Ale jak już się zdarzyło to było przykro.
Zawsze[emoji3525]


[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 24, 2018, 10:15
Drugi szczupły, z odstającymi uszkami, taki śliski. Uwielbiał przytulać.

Też musiałem chodzić na "katechezy" w przykościelnej salce. Nasz ksiądz oblech miał zwyczaj wywoływać z ławek na front do odpowiedzi. Mijających go chłopaków klepał dziarsko w tyłek, przytrzymując rękę na pośladkach niepokojąco długo. Byłem za mały, by zrozumieć kontekst, ale czułem się mocno nieswojo. Nie wiem, czy z jakimiś dzieciakami pozwalał sobie na więcej, ale i tak bym go dziś chętnie strzelił w pysk.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Old Man Kensey

Zazdraszczam, że już widzieliście, ja dopiero w przyszłym tygodniu... o ile będą to w ogóle u mnie wyświetlać.

Ja także bardzo liczę na to, że wreszcie się ludziom zaczną oczy otwierać, i że ta watykańska sitwa nie będzie bezkarna. Nie mam jednak złudzeń, miną jeszcze lata aż dorośniemy do takie mądrości jak np. Irlandczycy. Ostatnio moja teściowa, wiekowa dość babinka, zapytała mnie "wiesz, podobno jest taki film, co pokazuje, że ksiądz ma dzieci? Jakże to tak??". Normalnie, ręce opadają 😞
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Therion

Cytat: malg w Wrzesień 24, 2018, 10:58
znam osobiście kogoś kto chciał zostać księdzem, był w seminarium ponad pół roku,

Mam codzienny kontakt z osobą, która była 6 lat w zakonie. Skończył tam teologię. Wyleczył się i z kościoła i z Boga.

Też mu wiecznie do rozporka łapy wpychali.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

i 6 lat mu to pasowalo?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Therion

Ps.

Pamiętam, jak kiedyś zajechaliśmy motocyklami do jakiejś większej wsi. Chcieliśmy zwiedzić zamek, więc zaparkowaliśmy przed samą plebanią, bo stamtąd było najbliżej do tego zabytku. Przed plebanią stało kilkanaście osób, chyba czekały na jakiś pogrzeb. Jeden facet poczuł się gospodarzem terenu i zaprotestował:

- Przed plebanią nie można parkować!

Na to mój kolega:

- Spokojnie, jestem synem księdza.

I poszliśmy.


A się ruch we wsi zrobił....!

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: moon w Wrzesień 24, 2018, 13:50
i 6 lat mu to pasowalo?


to długa i tragiczna historia. Nie miał do czego wracać.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Jak będziecie w kinie, to na końcu jest ciąg podziękowań. Żona twierdzi, że były tam czeskie parafie. Wyglądałoby na to, że wnętrz dwóch kościołów grających główne role w filmie udzielili właśnie czescy księża. To też sporo by mówiło. Ale proszę o sprawdzenie, nie wychodźcie z seansu za szybko ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Tak było. Plebania, wnętrza kościołów, katedra solidarności. Wszytko to w Czechach.
W warszawie ołtarz, pielgrzymka...... Było jeszcze Brzesko (Kuria) i Kraków. Miało byc lotnisko na dominikanie, ale niestety budżet nie dźwignął, i Smarzol musiał przepisać scenę...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

krzysiek

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 24, 2018, 14:08
Jak będziecie w kinie, to na końcu jest ciąg podziękowań. Żona twierdzi, że były tam czeskie parafie. Wyglądałoby na to, że wnętrz dwóch kościołów grających główne role w filmie udzielili właśnie czescy księża. To też sporo by mówiło. Ale proszę o sprawdzenie, nie wychodźcie z seansu za szybko ;)

https://film.wp.pl/kler-krecony-w-czechach-bo-polska-hierarchia-niegotowa-na-taki-film-6296989593974913a

Smarzowski: - Wiedzieliśmy, że nie otrzymamy zgody na zdjęcia w kościołach w Polsce, więc nakręciliśmy je w Czechach.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

malg

Cytat: Therion w Wrzesień 24, 2018, 13:44
Cytat: malg w Wrzesień 24, 2018, 10:58
znam osobiście kogoś kto chciał zostać księdzem, był w seminarium ponad pół roku,

Mam codzienny kontakt z osobą, która była 6 lat w zakonie. Skończył tam teologię. Wyleczył się i z kościoła i z Boga.

Też mu wiecznie do rozporka łapy wpychali.

z kościoła - rozumiem
ale z boga - chyba nigdy w niego nie wierzył - sorry nie mnie to osądzać

drizzt

#736
Filmu jeszcze nie widziałem, ale wydaje się, że to sensowny i wyważony tekst..

https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/swiat-przezarty-zlem-czyli-drogowka-w-sutannach,175,2993

Co nie zmienia faktu, że przyda się naszemu klerowi takie uderzenie z plaskacza jakie mam nadzieję zafunduje ten film. Może choć dla części jeszcze nie jest za późno..
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Bartolo

Wyważony na siłę. A tak naprawdę to taka zawoalowana krytyka... Nic mądrego... Ale to bez znaczenia. Każdy powinien obejrzeć, i wyrobić sobie własne zdanie. Jedni zrozumieją, inni nie. 
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

drizzt

Wiesz, ten film chyba nie jest specjalnie trudny do zrozumienia, patrząc na poprzednie dokonania reżysera i dość łopatologiczny przekaz, że wszystko jest złe..

Ja sądzę, że ten film jest w Polsce potrzebny.. a czy dobry to sam ocenię.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Bartolo

Widzisz, i tu się mylisz. Smażol nigdy nie pokazuje ze wszytko jest zle. I nie ma tak ze jest tylko jedna strona medalu... Nic nie jest takie proste...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

drizzt

Drogówka taka właściwie była.. ciężko mi się to oglądało.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Bartolo

Wróciłem z "Kleru"... Dostąpiłem zaszczytu uczestniczenia w pokazie dla ekipy... Mógłbym go podsumować jednym skrótem.. QJP... To zapożyczony zwrot od kolegi audiofila, na określenie sprzętu audio, który sprawia że już nic więcej nie chcesz. Lub ciężko jest coś powiedzieć, bo brakuje słów... Rozszyfrowanie tego skrótu to Qrwa Ja P..le... Znałem scenariusz, byłem na planie.. Śmiałem się z ekipą, aktorami. Widziałem jak grają, widziałem co Wojtek z nich wyciągał.. Jednak to co zobaczyłem na ekranie, wbiło mnie w fotel...
Nie jestem krytykiem , ani poetą. Nie ubieram pięknie w słowa, nie piszę elaboratów, by opisać coś co jest oczywiste. Zamiast miliona słów można kilka. Wojtek zrobił wielki film. Walący w głowę nie tyle obuchem, co młotem. Tym do wbijania mostowych pali. Aktorski majstersztyk. Tam nie ma słabej roli. Każdy z wielkiej czwórki, pokazuje swój kunszt aktorski w inny sposób. Ale niezmiennie są to wyżyny aktorstwa. Porównywanie tego filmu do gniotów Vegi, to obelga. Porównywanie do Drogówki, to ignorancja. Twierdzenie że to film antypolski, czy też antykościelny to idiotyzm i debilizm. Ten film trzeba obejrzeć, bo nie ma w nim nic śmiesznego. A jeżeli jest, to tylko taki mocno gorzki. To film, który będziesz przeżywać jeszcze długo po wyjściu z kina. Reżyseru, Ekipo - pokłony i wyrazy szacunku. !!!!
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

drizzt

#742
Reżyseru, czy ci nie żal ;) nieśmiało tylko wspomnę, że Drogówka to film tego samego reżysera, w dodatku bezpośrednio poprzedzający Kler, więc porównania są naturalne. Zastrzegam, że filmu nie widziałem, jednak zarzucanie ks. Luterowi ignorancji to lekka przesada.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Piterski

Drizzt idź na seans obejrzyj i wtedy chętnie poczytam polemikę.
Jak na niego pójdę to może się sam do niej włączę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

daris666

Cytat: drizzt w Wrzesień 26, 2018, 06:25
Reżyseru, czy ci nie żal ;) nieśmiało tylko wspomnę, że Drogówka to film tego samego reżysera, w dodatku bezpośrednio poprzedzający Kler, więc porównania są naturalne. Zastrzegam, że filmu nie widziałem, jednak zarzucanie ks. Luterowi ignorancji to lekka przesada.

Bezpośrednio?


drizzt

Racja.. były jeszcze po drodze Pod Mocnym Aniołem i Wołyń.. a film obejrzę w najbliższym czasie.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

christo

Cytat: drizzt w Wrzesień 24, 2018, 22:20
Drogówka taka właściwie była.. ciężko mi się to oglądało.
NIe zgadzam sięz tym, że w Drogówce przedstawione było samo zło. Nie chcę spoilerować tym, którzy filmu jeszcze nie widzieli ale wspomnij głównego bohatera, granego przez Bartłomieja Topę. Nie mówię tu oczywiście o pijaństwie, kurestwie czy braku empatii.
Cytat: drizzt w Wrzesień 26, 2018, 06:25
Reżyseru, czy ci nie żal ;) nieśmiało tylko wspomnę, że Drogówka to film tego samego reżysera, w dodatku bezpośrednio poprzedzający Kler, więc porównania są naturalne. Zastrzegam, że filmu nie widziałem, jednak zarzucanie ks. Luterowi ignorancji to lekka przesada.
Po Drogówce był Wołyń i wcześniej Pod Mocnym Aniołem. Kler i Drogówkę dzieli 5 lat.
Na Kler czekam choć też mam obawy przed uproszczonym i jednostronnym spojrzeniem na księży.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Tymczasem Juliusz.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

miniabyr

#748
Niesamowite jest to ,że sa miasta w Polsce które stosują  do tego filmu cenzurę ! Ełk . Radny powołał się  na JP2 cytat " Nie opluwa się własnej matki " !!!! Co to ma być .Kościł to matka .!! Qrwa czyja bo nie moja .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

drizzt

Pierwsza była chyba Ostrołęka gdzie prezydent jest byłym katechetą.. niesamowite.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!