Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bipo

Niestety nie zmieniałem interkonektów. Podłączone to było następujco:
Gramofon -  Ortofon Verto: przewód p.Andrzeja
Verto -Lar: Van den hul second
Lar - wzmacniacz: Van den hul Wave

Kangie

Pojemność przewodów w takim układzie jest ważna. Mało ludzi o tym wie, stąd też niektórym gra, innym nie chce. Ale to nie musi być reguła. Może lepiej poszukać inne pre? Tyle że LPS-1 nie ma problemów z basem...

wiki

Bipo, super, że podzieliłeś się Swoimi wrażeniami w Swoim systemie.....😀
A konfiguracja zawsze może być inna i dźwięk (tak jak pisze Kangie) może być inny...

Końcowy efekt, najważniejszy dla użytkownika, wybrać taki aby się podobało.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: Bipo w Sierpień 22, 2020, 20:17Przetestowane SUT Ortofon Verto + Lar LPS 1 + Denon 103R.
Kawał porządnej recenzji :)
I to zgodnej zarówno z moimi doświadczeniami jak i innych którzy zestawu Lar+Verto słuchali.
Ale IMHO Ty potrzebujesz albo kolumn estradowych albo korektora a nie trafa czy pre  :gn:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Bipo, dałbyś krótsze przewody sygnałowe (minimalna pojemność) i wtedy równowaga tonalna przesunie się w dół. A tak, to równowaga tonalna przesunęła się najprawdopodobniej w górę. Możliwe nawet że pojawiła się górka typu 6dB w wyższej średnicy, a to potrafi zmęczyć.

Recka fajna, ale nie do końca pokrywa się z moimi doświadczeniami. Tandemu używałem przez 4 lata.
W moim systemie nie miałem niedostatków w dolnym pasmie.

ziko369

Przewody od gramofonu do pre mają być krótkie?
A te od pre do wzmaka mogą być długie?

kefas


ziko369


Old Man Kensey

Można też zastosować preamp z korekcją impedancji, np. Nuda  :) szczególnie przydatne przy wkładkach MM, chociaż chyba lepiej mimo wszystko dać przewód o niskiej pojemności.

Ps. Właśnie słucham "Something on the Way" z koncertu unplugged Nirvana i pierd*nięcie na basie jest konkretne. Mam ustawione bodajże 300 pF pojemności.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

ziko369

Kurcze, Łukasz...ja swojej jeszcze nie rozpakowałem, zapomniałem o niej 😊

Old Man Kensey

Cytat: ziko369 w Sierpień 23, 2020, 12:42
Kurcze, Łukasz...ja swojej jeszcze nie rozpakowałem, zapomniałem o niej 😊

Andrzej, czas najwyższy! Placka kładź i daj czadu 😁
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

ziko369

Dam jak z roboty w piątuniek wrócę 😈

andrzej analogowy

Informacja dla wszystkich potrzebujących osłony na gramofon.Bardzo ładne pokrywy produkuje Mariusz z firmy AudioAcryl.Poczta do Mariusza to:szeryfkite@gmail.com  .Polecam do moich produktów i do innych w razie potrzeby.

Old Man Kensey

Myślałem nad tym swego czasu, i już byłem bliski kupienia podobnej pokrywy... Lecz Małżonka rzekła: jak to, chcesz taki piękny gramofon wsadzić do akwarium??! No i przeszła mi ochota ☺️
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GregWatson

Jeśli potrzebujecie pokrywę wg Waszych wzorów mogę dać namiar na gościa który robi to od lat.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Bipo

Kangie jesteś wielki  :np: zmiana przewodów na krótsze o niskiej pojemnosci zrobiła robotę. Zakupiłem  krótsze kabelki Schulza DK3, gdzieś czytałem, że Ahaja je też polecał. Po włączeniu już niestety ale bez Verto bo musiałem oddać , bas schodzi naprawdę mega nisko
(LAR LPS 1 - gramofon). Mam wrażenie, że teraz mam lepsze zejscie na winylu niż na CD... :-) i oto chodziło bravo. Nawet nie sądziłem, że samym okablowanie rca uda się to osiągnąć. Bas jest taki jak lubię, dziękuję i pozdrawiam.

Kangie

Bipo, cieszę się niezmiernie. Mam nadzieję, że emocje nie przejdą Ci po tygodniu grania ;) Ja o tym pisałem i mówiłem ludziom - przez telefon gdy dzwonili do mnie i pytali o przeróżne rady analogowe - od lat. Trochę pracy z tym jest.Trochę obliczeń trzeba zrobić, potem próby. Często obliczenia swoje, a próby swoje. U mnie zakończyło się tym, że zastosowałem możliwe krótkie kable i zagrało zajebiście. Dobry SUT zewnętrzny jest w stanie zagrać z każdym przyzwoitym pre phono MM. I to będzie granie na poziomie.

Bez SUTa to też działa. Klasyka dla wkładek MM. Pojemność jest kluczowa. Zbyt długie przewody przesuwają równowagę tonalną w górę. Traci się bas, a zyska górę.

Zajebiście, że nie poddałeś się i brnąłeś dalej w temacie. Analog właśnie taki jest. Dla wytrwałych.

:np:

Old Man Kensey

Cytat: Kangie w Wrzesień 17, 2020, 11:23bas schodzi naprawdę mega nisko
(LAR LPS 1 - gramofon). Mam wrażenie, że teraz mam lepsze zejscie na winylu niż na CD... :-)

Może nie zejdzie niżej niż na CD, ale łupnięcie powinno być konkretne 👍
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Kangie

To nie ja pisałem!

Old Man Kensey

Cytat: Kangie w Wrzesień 17, 2020, 17:13
To nie ja pisałem!
Jasne, sorki, coś się spierdzieliło z cytowaniem: zaznaczyłem Bipo, wyszedł Kangie 😁
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bipo

Zastanawiam się nad wypróbowaniem jeszcze jednej rzeczy mianowicie SUT denon AU300LC. Jaki efekt to urządzenie wniesie..?
Ma ktoś może w mazowieckim do pożyczenia na weekend?

PatiJ

Zastanawiam się nad zakupem gramofonu. Nie ukrywam, że podoba mi się Ad Fontes. Czy on ma jakieś wady, o których trzeba wiedzieć przed podjęciem decyzji? Mam na myśli wady eksploatacyjne, czy też jakości dźwięku, maniery...

S
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

Piterski

Cytat: PatiJ w Październik 16, 2020, 11:18
Zastanawiam się nad zakupem gramofonu. Nie ukrywam, że podoba mi się Ad Fontes. Czy on ma jakieś wady, o których trzeba wiedzieć przed podjęciem decyzji? Mam na myśli wady eksploatacyjne, czy też jakości dźwięku, maniery...
S
Oj.... to proponuje lekturę tego wątku od początku, nic na skróty.
Jak u kolegi wygląda sprawa z kulturą obsługi technicznej "drapaków" i jakie masz wobec nich oczekiwania?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Ten gramofon ma dwa oblicza. Jedno to precyzyjny dźwięk. Jeśli komuś brakowało wysokich w dźwięku z gramofonu- to ten gramofon powinien być pierwszym do wzięcia pod uwagę. Szczególnie biorąc pod uwagę, że jest to sprzęt nowy w danej cenie. No ale ma też pewną "mroczną" cechę. Nie bardzo nadaje się nowicjuszowi o braku zacięcia technicznego, pewnego drygu w zakresie mechaniki. Gramofon nie jest plug & play. Wymaga doglądania, a regulacje najprostsze na świecie nie są. Wydaje się wielki i ciężki ( tak właśnie jest), ale nie widać, że wymaga też delikatności i precyzji.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

PatiJ

Zacząłem czytać, ale widze że aktualne podzespoły troszkę się zmieniły w porównaniu do tych, które były kilka lat temu. Teraz mam vintage z lat 70, ale zmieniłem cały system grający i pozostał mi tylko gramofon. Ma to grać z RCM Sensor i Hana ML. Technicznie to należę do tych ciekawskich co wszystkiego sami próbują. Mam podstawowe przyrządy do ustawień gramofonu.

Jestem z pod Bydgoszczy... :-)
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230