Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: LampowY w Luty 19, 2019, 20:43
To co słyszałeś do był DAC do którego był podłączony ten network bridge. To DAC robi barwę i muzykę a nie zera i jedynki wypuszczone ze źródła cyfrowego.


No właśnie. Jak DAT podłączę pod DAC'a to co?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

To będzie brzmiał jak Twój CD podłączony do Twojego DACa  >:D

gratefullde

Cytat: LampowY w Luty 19, 2019, 20:48
To będzie brzmiał jak Twój CD podłączony do Twojego DACa  >:D

Wątpię ale sprawdzę... a jeśli tak to se kupię zegarki rubidowe :D i już będzie oki ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Zaznaczam, że teoretyzuje bo jestem letko napity  >:D
Nigdy nie miałem ani nie słuchałem DATa  :)

cdt

DAT nie jest ulubionym klockiem Miniabyra pijaki  :P

gratefullde

Ale możliwe, że będzie  :np:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: LampowY w Luty 19, 2019, 20:43To co słyszałeś do był DAC do którego był podłączony ten network bridge. To DAC robi barwę i muzykę a nie zera i jedynki wypuszczone ze źródła cyfrowego.
Nieprawda. Transport ma znaczenie, kabel cyfrowy ma zaczenie. Nie tylko DAC robi robotę.
Oczywiście ceny kabli cyfrowych bardzo często bywają absurdalne. Poza tym cena nie odzwierciedla jakości. Bardzo drogi kabel może być do dupy.
Niemniej, istnieją dobre kable cyfrowe.
A różnice między transportami cyfrowymi są słyszalne. Dlaczego? Nie wiem, jakbym wiedział to byłbym bardzo bogaty.

McGyver

Cytat: LampowY w Luty 19, 2019, 20:48
To będzie brzmiał jak Twój CD podłączony do Twojego DACa  >:D
Nie, nie będzie tak brzmiał. Prawdopodobnie nie. A jeżeli będzie brzmiał tak samo, to dlatego, że wystąpił zbieg okoliczności.

Melepeta

Cytat: McGyver w Luty 19, 2019, 21:35A różnice między transportami cyfrowymi są słyszalne. Dlaczego? Nie wiem
Brawo Ty.
Ja też tak mam. Słyszę, że coś działa, to nie staram się na siłę dorobić do tego teorii.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

miniabyr

Cytat: cdt w Luty 19, 2019, 21:15
DAT nie jest ulubionym klockiem Miniabyra pijaki  :P
Ależ oczywiście ,że DAT jest ulubionym klockiem miniabyra ! Bo ja tak ze 20 lat temu posługiwałem się tymi urządzeniami kiedy pracowałem w firmie Pol Audio tej od nagłosnień . Mam gdzieś taśmy Dat z koncertami nagrywanymi prosto z konsolety . Stańki ,Wilki  -to na pewno ale jakość samego mixu tragiczna .  Jakoś zarzuciłem temat Dat'a bo w latach 90 interesował mnie tylko Pioneer (ten z wyższą częstotliwością 96kHz) ale nie był w Polsce dostępny . . Jeśli ktogoś interesuje Pionner z wyższą częstotliwością próbkowania to niech sprawdzi ,czy on oferuje również wyższą rozdzielczość bitową (ja tego nie pamiętam ) bo jeśli nagrywa 96kHz ale przy 16 bitach to  o kant dupy taki interes . Oczywiście mówimy tu o nagrywaniu po analogu i wewnętrznym AD .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Pawle jaki przetwornik masz zapięty do Cubase ?

cdt

Cytat: miniabyr w Luty 19, 2019, 21:47Ależ oczywiście ,że DAT jest ulubionym klockiem miniabyra !
:o :) i git . To kiedy ma być Mirek ? może przywiozę jego DATa i sobie posłuchasz :)

miniabyr

Cytat: dino w Luty 19, 2019, 21:49
Pawle jaki przetwornik masz zapięty do Cubase ?
RME Fireface UCF
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Luty 19, 2019, 21:47
Cytat: cdt w Luty 19, 2019, 21:15
DAT nie jest ulubionym klockiem Miniabyra pijaki  :P
Ależ oczywiście ,że DAT jest ulubionym klockiem miniabyra ! Bo ja tak ze 20 lat temu posługiwałem się tymi urządzeniami kiedy pracowałem w firmie Pol Audio tej od nagłosnień . Mam gdzieś taśmy Dat z koncertami nagrywanymi prosto z konsolety . Stańki ,Wilki  -to na pewno ale jakość samego mixu tragiczna .  Jakoś zarzuciłem temat Dat'a bo w latach 90 interesował mnie tylko Pioneer (ten z wyższą częstotliwością 96kHz) ale nie był w Polsce dostępny . . Jeśli ktogoś interesuje Pionner z wyższą częstotliwością próbkowania to niech sprawdzi ,czy on oferuje również wyższą rozdzielczość bitową (ja tego nie pamiętam ) bo jeśli nagrywa 96kHz ale przy 16 bitach to  o kant dupy taki interes . Oczywiście mówimy tu o nagrywaniu po analogu i wewnętrznym AD .

Rezerwuję te taśmy do post rec :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Cytat: gratefullde w Luty 19, 2019, 21:50Rezerwuję te taśmy do post rec
Ale to chyba jakiegoś sim loka cza zdejmować . Bo te kasety mają coś  takiego jak miały taśmy VHS .

dino

Cytat: miniabyr w Luty 19, 2019, 21:50RME Fireface UCF
To plikograja juz masz i to niezłego. Jak masz Wavelaba to możesz ładnie odtwarzać WAV -y i to w 32bit float.

miniabyr

He ,he muszę je odszukać z odmętów zapomnienia . Gdzieś są  ,ale z tego co pamiętam to straszna rzeźnia . Wilki najebane że aż wstyd tego słuchać !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: dino w Luty 19, 2019, 21:53
Cytat: miniabyr w Luty 19, 2019, 21:50RME Fireface UCF
To plikograja juz masz i to niezłego. Jak masz Wavelaba to możesz ładnie odtwarzać WAV -y i to w 32bit float.
No mam Wavelaba -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino


dino

Cytat: miniabyr w Luty 19, 2019, 21:54No mam Wavelaba -)
To odłamkowym ładuj i ..ognia  ;D ;D ;D
Tyle że upierdliwy interfejs ale jest sporo innego softu do odtwarzania przez RME.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: cdt w Luty 19, 2019, 21:53Bo te kasety mają coś  takiego jak miały taśmy VHS .

Ale te przez się nagrane też?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: cdt w Luty 19, 2019, 21:49
Cytat: miniabyr w Luty 19, 2019, 21:47Ależ oczywiście ,że DAT jest ulubionym klockiem miniabyra !
:o :) i git . To kiedy ma być Mirek ? może przywiozę jego DATa i sobie posłuchasz :)
Darek jutro to będzie jakiś Sajgon i nie wiem o której zaczniemy . O Dat'cie myślałem aby kupić ,tylko dla mnie wybór jest skąpy . Te tanie Sony np.  670 o mechaniczny szajs . Potrafił wkręcić mi taśmę . Te profesjonalne Tascam da30 etc mechanicznie były świetne ,ale brzmienie to było dalekie od przyjemności .Teraz tych urządzeń nie ma więc jak się spierdzielą to pozamiatane . Jak się spierdzieli wzmaczniacz lampowy to wymieniasz rezystor ,kondensator i gra muzyka . Jak się zrypie dat to masz mebel w domu
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: gratefullde w Luty 19, 2019, 22:00
Cytat: cdt w Luty 19, 2019, 21:53Bo te kasety mają coś  takiego jak miały taśmy VHS .

Ale te przez się nagrane też?
Miały tylko ,że w tym przypadku było to na zasadzie zablokuj /odblokuj .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Na jebaju DAT-ów jak psów.
Co ciekawe studyjne SONY w miarę tanie za to "audiofilskie" Pioneery (dla jeleni ze złotymi kondensatorami) mają ceny, ze ho ho
https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1311.R-1.TR12.TRC2.A0.H0.XDAT.TRS0&_nkw=dat+recorder&_sacat=0