Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Cytat: miniabyr w Luty 19, 2019, 22:05Potrafił wkręcić mi taśmę
To Mirka magnetofon . Po serwisie z małym przebiegiem . Wersja studyjna . Jak myślałeś to pogadaj z nim . Ja w każdym razie mu oddaje .

miniabyr

#4351
Uff cisza  ,cudowna cisza  :) Ok sprzęt przyjechał  ,został ustawiony , głośność wyrównana odtwarzacza cd do dcs'a  ,kable identyczne zarówno rca jak i zasilające . Materiał muzyczny dobraliśmy  w następujący sposób  : to co mam na sacd  mięliśmy w postaci pliku dsd z wytwórni z której pochodziła płyta sacd . Czyli Davis KoB z Moblie F  ; "Buena vista social club"  wersja cd /plik 16b/44,1  .   Jak brzmiało ?   Zarówno DCS Debussy jak i odtwarzacz Luxman D-06 grały prawie identycznie ! Różnice nawet nie były brane pod uwagę . I ja jak i właściciel DCS'a  jesteśmy z naszych klocków bardzo zadowoleni .  ;)   Może chłopaki coś więcej napiszą (a była ich całkiem spora ilość) . Na pewno rozwiązanie plikowe to bardzo wygodne rozwiązanie dla leniucha . Ja jednak przedkładam sobie fizyczność nośnika i samo obcowanie z np. winylem i związany z tym rytuał przemawia do nie bardziej !  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Czyli gęstych plików nie było ?

LampowY

Było podłączyć Twojego Marantza pod DACa, pod którym grał dcs i puścić to samo z warstwy pcm.
Takie byłyby różnice, że hoho  ;)


Porównywaliście przetworniki a nie źródła...

miniabyr

#4354

Miles Davis  Kind Of Blue   płyta sacd - plik dsd 
Miles Davis Sketches of Spain płyta Sacd -plik dsd
Beuena Vista social club  -płyta cd -plik 16b/44,1kHz
Te materiały były z tej samej wytwórni Mobile Fidelity oprócz BVSC  .Niestety inne materiały którymi dysponowaliśmy nie mogliśmy porównać ,bo pliki były z innych masterów niż to co miełismy na sacd /cd .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: LampowY w Luty 20, 2019, 22:09
Było podłączyć Twojego Marantza pod DACa, pod którym grał dcs i puścić to samo z warstwy pcm.
Takie byłyby różnice, że hoho  ;)


Porównywaliście przetworniki a nie źródła...
Takie porównanie też zrobiliśmy . Mój Luxman  grał płytę przez swój DA i to samo przez DCS'a  . Nie było " zwycięscy " w tym porównaniu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Przepraszam, Luxman nie Marantz.

Nie było bo byc nie mogło.
To oczywiście tylko moje zdanie gucholca.

miniabyr

Cytat: LampowY w Luty 20, 2019, 22:20Nie było bo byc nie mogło.To oczywiście tylko moje zdanie gucholca.
Maciek różnice były ,ale uwierz mi praktycznie pomijalne. Mnie to oczywiście bardzo cieszy ,bo wiem ,że mam bardzo dobrze brzmiący odtwarzacz !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Ile kosztowały te dcsy?  ;D ;D ;D

miniabyr

Cytat: LampowY w Luty 20, 2019, 22:32
Ile kosztowały te dcsy?  ;D ;D ;D
Nie wiem ,ale sporo. Nie wiem czy dziś nie padła kwota 50tyś.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Pliki DSD grały z kompa po USB ?

mirek24

Cytat: dino w Luty 20, 2019, 22:37
Pliki DSD grały z kompa po USB ?

Pliki grały z DCS bridga z wpietym nośnikiem USB zamiast NAS-a.

mirek24

#4362
Nie jestem fanem DSD, ale w/g mnie DCS grał równie dobrze DSD jak Luxman SACD. Różnice były słyszalne, DCS lepiej buduje scene i ma głebszy bas, Luxman troche barwowo ciekawszy. Jak było słychać technika plikowa,  przynajmniej jeżeli chodzi o DSD jest juz porównywalna do grania  z płyty. Pamietam pojedynek na PCM-y u PMCOMP-a  rok temu tam Jays sie obronił i był lepszy jak DCS Bridge ale tutaj w DSD/SACD Bridge nie nie był gorszy.

justinet

Cytat: miniabyr w Luty 20, 2019, 22:16Beuena Vista social club  -płyta cd -plik 16b/44,1kHz
czemu tylko 16b i 44,1k? trzeba było powiedzieć, pożyczyłbym 96k

mirek24

Cytat: justinet w Luty 21, 2019, 11:05
Cytat: miniabyr w Luty 20, 2019, 22:16Beuena Vista social club  -płyta cd -plik 16b/44,1kHz
czemu tylko 16b i 44,1k? trzeba było powiedzieć, pożyczyłbym 96k

miały byc te same mastery, ale sie nie udało :-(

michał_flaga

Proszę Pawle, byłeś, możesz napisać coś....
na zdjęciu od lewej: Anna Maria Jopek (wersja winylowa z Branfordem Marsalisem w tle), Michał Urbaniak, Tomasz Tłuczkiewicz. W tle monitory Sveda Audio.

LampowY

Ha! Urbaniak to taki stary człowiek a może  ;D
Dwa lata temu w Muzycznej owczarni w Jaworkach tak popiliśmy, że śliwowicy zbrakło  ;D
Pierwszy odpadł oczywiście Kennedy. Wiadomo, to nie burbon  :pij: >:D A Urbaniak wyszedł na własnych nogach  :o

miniabyr

Cytat: michał_flaga w Luty 22, 2019, 18:11Proszę Pawle, byłeś, możesz napisać coś....
Byłem chwilkę bo po pierwsze nie najlepiej się czułem ,a po drugie takiego chamskiego zachowanie nie spodziewałem się w takim miejscu . Część zgromadzonych po prostu przeszkadzała głośnym zachowaniem w prelekcji Tomasza Tłuczkiewicza ,który mimo nagłośnienia nie mógł przebić się przez ryje siedzące przy barze . Koszmar !  Słuchaliśmy KoB Davisa z tłoczenia Mobile Fidelity oraz ciekawych informacji dotyczących tej produkcji tej płyty . Jeśli ktoś myśli ,że dźwięk który wydobywał się z systemu był na poziomie, to niestety muszę powiedzieć że poziomu raczej nie było . I kładę to na karb przypadkowości zarówno akustycznej (samo szkło i beton) jak i doboru samego systemu . Ale zaznaczam ,że na tego typu imprezy to idzie się raczej dla posłuchania ciekawostek  związanych z muzyką ,płytami i wykonawcami  niż dla doznań audiofilskich . 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

A to niespodzianka . Jutro posłucham sobie phono Zontka !  Dla przypomnienia  ten egzemplarz to wersja  która wizualnie jest identyczna z pierwszą wersją tego phono ,za to bebechy ma zupełnie nowe .Mogłem tej II wersji posłuchać ze dwa lata temu i to przez chwilkę ,bo  czekał na nią klient w Nowej Zelandii . Hmm no zobaczymy czy będę marudzić czy nie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Moriarty

Ale to ładne! :o Prezencja niby nie jest najważniejsza, ale w tym wypadku pewnie dodaje z pięć procent do wrażeń odsłuchowych :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie

Wygląda świetnie. Czy siedzą tam trafa dopasowujące?

LampowY

Biorąc pod rozwagę cenę tego urządzenia jestem przekonany Pawle, że Ci się spodoba  ;D

cdt

O naprawiony . Mirek znowu się popisał

miniabyr

Cytat: LampowY w Luty 24, 2019, 09:30
Biorąc pod rozwagę cenę tego urządzenia jestem przekonany Pawle, że Ci się spodoba  ;D
Drogi Macieju jedyne phono na lampie godne mojego zainteresowania to Audio Tekne . Phono Zontka jest drogie ,co nie oznacza że spełni moje oczekiwania . Ostatnio grające u mnie drogie preampy phono  rozczarowały mnie (z wyjątkiem Theriaa) A co będzie z Zontkiem ? HGW !
Cytat: Kangie w Luty 24, 2019, 09:10
Wygląda świetnie. Czy siedzą tam trafa dopasowujące?
Tak są tam amorficzne trafa . Szczegółów nie zmam ,ale w poniedziałek będę wiedzieć więcej .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Phono bardzo długo nie grało ,ale na start dostałem takie brzemiennie ,że Brinkmann  i inne lampiaki które u mnie występowały  mogą tego brzmienia pozazdrościć . Jedyny problem to że phono jest dość "ciche" i zdecydowanie muszę gałkę w pre odkręcać .  No dobra czas na długie słuchowisko ! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !